عناوين آخرين اخبار :  ...


نتیجه اعتراض وزیر علوم به نتایج آزمون دکتری ۹۱

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به بررسی مجدد نمرات مصاحبه داوطلبان آزمون دکتری ۹۱ به دستور وزیر علوم، گفت: پس از بررسی مجدد نمرات تعداد پذیرش دانشجوی دوره دکتری سال ۹۱ ، ۳۴درصد افزایش یافت.
ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه تعدادی از دانشگاه‌های کشور به تعدادی از داوطلبان آزمون دکترای ۹۱ نیمه‌متمرکز در مصاحبه نمره صفر داده‌ بودند، گفت: طبق دستور وزیر علوم، معاونت آموزشی وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور پس از بررسی درباره نمرات ارسال شده از سوی دانشگاه‌های کشور، با دانشگاه‌ها تماس گرفتند و نمرات تصحیح شد.
به گفته وی نمرات داوطلبان آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ۹۱ تصحیح شده و نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۹۱ شنبه ۲۶ شهریورماه اعلام شد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در آزمون دکتری ۹۱ نیمه‌متمرکز امسال ۹ هزار نفر پذیرش می‌شوند، خاطرنشان کرد: تا پیش از اصلاح نمرات مصاحبه داوطلبان آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ۹۱ تعداد داوطلبان پذیرش شده حدود ۶ هزار و ۷۰۰ نفر بود اما پس از اصلاح نمرات با افزایش ۳۴ درصدی تعداد پذیرفته شدگان به حدود ۹ هزار نفر رسیده است.
وی زمان ثبت‌نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری ۹۱ را روزهای ۲۸ تا ۲۹ شهریورماه اعلام کرد و از آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ در روز ۱۷ مهرماه خبر داد.
به گفته خدایی همزمان با تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ کارنامه نهایی داوطلبان نیز برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.
وی پیش‌بینی کرد که حدود هزار و ۵۰۰ نفر در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ پذیرش شوند و از خالی بودن تعدادی از ظرفیت‌ها که بیشتر آنها یا پژوهش محور هستند یا داوطلبان غیبت داشته‌اند خبر داد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از داوطلبان خواست درصورتی که اعتراضی به نمرات خود دارند پس از انتشار کارنامه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.
کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری در حاشیه برگزاری نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ارائه گزارشی درباره نمرات صفر تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری ۹۱ به وی، گفت: گزارشی به بنده رسیده است که بر اساس آن نمره مصاحبه تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری ۹۱ صفر اعلام شده است. تعداد این افراد در آزمون دکتری ۹۱ قابل توجه است.
به گفته وی، برای پذیرش دانشجوی دکتری نیمه متمرکز ضریب یک برای آزمون کتبی و ضریب ۲ برای مصاحبه آزمون دکتری ۹۱ در نظر گرفته شده بود. با توجه به گزارش‌های رسیده نتایج مصاحبه‌ها مجدد بررسی می‌شود. در صورتی که مشخص شود پذیرش این گونه دانشجویان رویه شده است، قطعا تغییراتی در روند پذیرش دانشجوی دکتری لحاظ می‌شود.
وزیر علوم تاکید کرد که این وزارتخانه خواستار عدالت آموزشی است اما اگر برخی از اساتید در گروه‌های مختلف بخواهند فقط دانشجوی خود را پذیرش کنند با آنها برخورد می‌شود.

 • کامران دانشجو
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

نتیجه اعتراض وزیر علوم به نتایج آزمون دکتری ۹۱

 1. سمبراد
  سایت آزمون دکتری

  با اصلاح مجدد گزینش نهایی باز هم تعداد کمتری پذیرفته شدند. قرار بود ۱۰ هزار نفر پذیرش بشن نه ۹ هزار نفر! تازه اعلام میشه ۳۴ درصد افزایش پذیرش داشتن !!!
  تا این مرحله از پذیرش هم نتونستن یک کار و درست انجام بدن …

 2. امیر
  سایت آزمون دکتری

  الان دو ساله که میخوان اعدالت رو برقرار کنن فقط شاهد بی اعدالتی هستیم. هنوز جواب این سوالم رو نگرفتم که چطور ظرفیت پذیرش یک رشته ۶ نفر بود ۲ نفر دانشگاه الف دو نفر دانشگاه ب و دو نفر دانشگاه ج و سر جمع ۶ نفر دعوت به مصاحبه شده بودند. خیلی عالی بود اصلا کیف کردم عدالت بر قرار شده بود.

 3. مسعود قبادي
  سایت آزمون دکتری

  واقعا ازمون دکتری کاملا غیر استاندارد بود اخه داوطلب دکتری رو چه به استعداد تحصیلی تو همه جای دنیا قبل از ورود شخص به شاخه تحصیلی تو دبیرستان بحث استعداد تحصیلی مطرح میشه تو ایران قبل دکتری!!!!وقتی میانگین زبان انگلیسی کل کشور ۶% میشه دیگه نیازی به طرح ۱۰۰ سوال طولانی برای انگلیسی نیست تازه از اینها هم که بگذریم حق خوریها تو مرحله مصاحبه هست اصلا چه لزومی داره داوطلبی که نمره علمی و تخصصی رو تو ازمون اورده دوباره مورد گزینش سلیقه ای قرار بگیره والله بلا که یک ازمون تک مرحله ای کاملا سخت و تخصصی بهتر و کم هزینه تره عدالت هم کاملا رعایت میشه.

 4. احمد
  سایت آزمون دکتری

  من که مردم از این عدالت:
  اینجانب بارتبه ۱۰ و معدل ۱۸٫۵۰ و رتبه اول کل دانشکده، هیچ جا قبول نشدم
  عجب عدالتی؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. اسما عزیزی
  سایت آزمون دکتری

  من تو رشته ی مدیریت آموزش عالی رتبه ی ۱ کتبی شدم و برای مصاحبه دانشگاه تهران و بهشتی رفتم که در کل ۱۰ نفر پذیرش داشتن، ولی قبول نشدم، در حالی که رتبه ی ۱ کنکور کارشناسی ارشد و دانشجوی خود دانشگاه تهران بودم، واقعا توجیه این قضیه چیه؟ اون وقت هم میگن برای اعتراض ۱۷ مهر اقدام کنید، وقتی آبا از آسیاب افتاد.

  • bagher
   سایت آزمون دکتری

   خدا بزرگه ناراحت نباش. مطمئم سال ۹۲ قبول شدی.

 6. gold price
  سایت آزمون دکتری

  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اعلام زمان مصاحبه در دوره دکترا فقط درکنترل مرکز آزمون نیست، مرکز آزمون نمرات را به گروه‌های آموزشی اعلام می‌کند و گروه‌های آموزشی پس از برگزاری جلساتی زمان مصاحبه با داوطلبان را به مرکز آزمون اعلام می‌کند.

 7. فاطمه
  سایت آزمون دکتری

  با سلام
  آقای دکتر دانشجو به خدااین عدالت نیست خواهش میکنیم با متمرکز کردن آزمون دکتری حق رو به حقدار برسونید. تجربه نشان داده که اساتید چقدر کم لطف هستند.

 8. حمید اخوان
  سایت آزمون دکتری

  با سلام من از معرفی شدگان ایثارگر وزارت بهداشت و و درمان بودم دو نفر بنام آقای دکتر شیری و دکتر بلوچی از من مصاحبه کردند که وقت دو سوال از من شد یک از کدام دانشگاه معرفی شده ای و دوم از کدام استان آمده ای بهد هم در اعلام نتایج پذیرفته نشدم آقای وزیر تا کی در مصاحبه ها حق کشی خواهد شد

 9. tohid
  سایت آزمون دکتری

  من زتبه۲ آزمون دکتری شیمی کاربردی بودم
  برای مصاحبه دانشگاه تهران رفتم و بعد از مصاحبه اساتید رسما اعلام کردن که رتبه های ۱ و ۲ را ما برداشتیم
  حتی دکتر توسلی به دانشکده شیمی دانشگاه تبریز اومده بود و به اساتید اونجا هم گفته بود و وقتی که من به مصاحبه تبریز رفتم به جای مصاحبه بهم تبریک گفتن که تهران قبول شده ام
  ولی وقتی نتایج رو تو سایت سنجش دیدم قبول نشده ام
  احسنت به این عدالت

 10. Reza Z
  سایت آزمون دکتری

  سلام.
  از وزیر محترم علوم تقاضا مندم آزمون دکتری رانیز مانند سایر کنکورها یک مرحله ای وکتبی برگزار کنند که حق کسی ضایع نشود اینطور اعتراضات به عدم عدالت در مصاحبه بوجود نیاید.مطمین باشید نود در صد از داوطلبان دکتری موافق حذف مصاحبه در آزمون دکتری هستند.جهت رسیدن به صحت این نظر پیشنهاد می شود به نحو مقتضی از داوطلبن دکتری نظرسنجی شود.

  • مریم
   سایت آزمون دکتری

   با سلام و عرض ادب
   من و تمام دوستانم که امسال هم با رتبه ی خوب رفتیم مصاحبه دادیم و حق ما رو خوردندو هیچ جا قبول نشدیم با این نظر که دکتری متمرکز بشه کاملا موافق هستیم.

 11. جوادي
  سایت آزمون دکتری

  درخت گردکان بر این بزرگی
  درخت خربزه الله اکبر
  یعنی من مردم برای این عدالتتون توآزمون ساده دکترا این همه حق کشی شد خوش به حالمون نمردیم و معنی عدالت هم به دانسته هامون اضافه شد

 12. جوادي
  سایت آزمون دکتری

  درخت گردکان بر این بزرگی
  درخت خربزه الله اکبر
  یعنی من مردم برای این عدالتتون توآزمون ساده دکترا این همه حق کشی شد خوش به حالمون نمردیم و معنی عدالت هم به دانسته هامون اضافه شد
  یعنی چی من دفعه اولم مینویسم نوشته شناسایی شدی دلم به اطلاعات خوش بود اونام هم که مثل بقیه بیسوادن

 13. مرتضي
  سایت آزمون دکتری

  من سال قبل دروس تخصصی رو ۷۴ درصد زدم و امسال ۲- درص زدم .خودم هم موندم چطور مکمکنه که بعد از اوون همه تلاش امسال به جای پیشرفت پسرفت فوق العاده ای رو داشتم. حداقل کلیدها و یا سوالها رو سایت بگذارید که ببینیم واقعا ٌ این درصدها از کجا اوومدن . جواب اعتراضها رو هم که نمیدین.
  فکر کنم خودوتونم توش موندین با این کنکورتون .
  تو رشته ی ما که جامعه شناسیه \ همه ی گرایشهای جامعه شناسی باید یک سری از منابع رو بخونن در صورتی که هر گرایشی منابعش باید متفاوت باشه…اخه این چه وضعشه دیگه همه رو بدبخت کردین به خدا

 14. ح.م
  سایت آزمون دکتری

  بخدا خیلی تاسف باره…..
  یعنی اصلا تابلو نیست که فقط این مصاحبه نهایی برای باز گذاشتن اساتید برای برداشتن دانشجوهای مورد علاقه خودشونه!!!!!!!!!
  من با ۸ مقاله چاپ شده و ۵ مقاله در همایش و یک جلد کتاب و معدل ۱۸ سه جا رفتم هیچ کجا قبول نشدم!!!!!!!
  همدان که اصلا از رشته خودت نمی پرسید و وارد بحث کامپیوتر و اینترنت شد.
  ارومیه کل جلسه گزینش بنده ۴ دقیقه طول کشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دیگه شما چی انتظار دارید…
  بخدا این مرحله مصاحبه فقط مرحله پارتی بازیه، منتهای مراتب اسمش رو عوض کردند: مصاحبه علمی!!!!!!!!

 15. ح.م
  سایت آزمون دکتری

  ببینید حتما باید یه فکری به حال آزمون دکتری بکنید. مصاحبه شورش رو درآوردند. علنا پارتی بازیه
  آقای وزیر علوم کم شعار بدین، عمل کنید. یا مصاحبه رو از بین بببرید، یا برای هر دانشگاه در مرحله مصاحبه یه نماینده از طرف خودتون بگذارید

 16. مهسو
  سایت آزمون دکتری

  این همه کامنت و اعتراض ،فایده ای هم داره؟ما فقط بین خودمون یه چیزایی مطرح میکنیم.آیا این نظرات به سمع ونظر وزارت علومیها هم میرسه؟؟لطفا اگر نظرات مارا منتقل نمیکنید مارا سرکار نگذارید.
  آقای وزیر باید کار را یکسره کند و آزمون را به صورت ارشد کنددیگه جای تعارف و یک فرصت تازه به دانشگاهها کافیه.خودشونم میدونن چه خبره.

 17. roohi
  سایت آزمون دکتری

  سلام
  منم با نظر خیلی از دوستان موافقم که برای برقراری عدالت کامل در پذیرش دانشجوی دکتری آزمون دکتری هم متمرکز کنید من بخدا شاهد بی عدالتی های زیادی هستم از کسی که خوششون بیاد اونقد نمره مصاحبه بالا میدن که قبول میشه من دانشگاهی سراغ دارم که فلان استادش چون به یکی از اساتید دانشگاه تهران ارادت داشته به دانشجوی اون تو مصاحبه میگه چون پایان نامه با فلانی داشتی مصاحبه بهت بتات میدیم اینجا قبول شی. من از وزیر علوم عاجزانه تقاضا دارم یا وزن نمره کتبی را بالاتر ببرید یا متمرکز کنید.

 18. ملک زاده
  سایت آزمون دکتری

  میخواستم بخونم واسه دکتری.خودمم میدونستم که فیلتر مصاحبه خیلی الودست.با این چیزایی که اینجا خوندم حالا دیگه مطمن شدم و نا امید.

 19. فریبا
  سایت آزمون دکتری

  کلیدها و سوالها رو سایت بگذارید که ببینیم واقعا ٌ این درصدها از کجاآمده .
  یکسال تمام شب و روز درس خواندم وقتی امتحان را دادممطمئن بودم دروس تخصصی ام بالای ۵۰ زده ام نمی دانم این ۲۳% از کجا آومده. هیچ امیدی برای دوباره خواندن برام نمانده چون اصلا معلوم نیست …

 20. ترانه آزادي
  سایت آزمون دکتری

  سلام به همه
  منم موندم چه جور میخوان بقول خودشون عدالت رو رعایت کنن
  اگه دنبال عدالت هستید بهتر نیس این مرحله مصاحبه رو حذف کنید که خیلی سلیقه ای شده؛مثل ارشد یه ازمون کتبی کافیه تازه کلی صرفه جویی در وقت و هزینه میشه
  ازیه طرف دیگه هنوز شیوه امتحان گرفتن ثبات پیدا نکرده ترو خدا هر چی زودتر بهش سرو سامان بدین تلف شد جوونیون با این امتحان دادان ها پیر شدیم به مولا

 21. سیما
  سایت آزمون دکتری

  با سلام
  والله این وضع آزمون دکتری نه تنها ما را از درس و ادامه تحصیل بیزار کرد بلکه از ادامه زندکی هممم.آخه کی خدا می خواد به فریاد ما مضلومها که هیج پارتی و پولی تو این مملکت نداریم کمک کنه. کی عدالت برقرار میشه.من فارغ التحصیل دانشگاه تهران و شاگرد ممتاز بودم ولی الان ۶ ساله که جز کار حق التدریس هیچ کار جالب توجهی به من محول نشده. تا کی بی عدالتی

 22. سیما
  سایت آزمون دکتری

  وقتی نظر سنجی می کنید همه موافقند که مصاحبه حذف بشه.
  پس چرا به خواست ما توجه نمی کنید. آههههههههههههههههههههای بشنوید

 23. تازه وارد
  سایت آزمون دکتری

  با سلام. من رتبه ی آزمون دکترام ۸ بود برای مصاحبه به تهرانو تبریزو چند جای دیگه معرفی شدم همکلاسی من با رتبه ۴۲ به تبریزو زنجانو چند شهر دیگه معرفی شد. هردو از نظر مقالات و…در یک حد بودیم و البته مصاحبه من عالی بود اما نمیدونم چرا باید رتبه ۴۲ که آخرین رتبه معرفی شده به تبریز بود قبول شه اما من نه. خدااااااااااااااااااااااااا

 24. مصطفی
  سایت آزمون دکتری

  درود
  از سه درس تخصصی مکانیک جامدات(تحلیل و مقاومت مصالح ) و آب و فاضلاب و مواد زاید جامد فقط ۴۵ سوال اونوقت از درس استعداد ۶۵ سوال و از درس زبان ۱۰۰ سوال !؟آخه این چه وضعشه.
  بابا یکی نیست که به اینها بگه چقدر سعی و خطا .
  ما شدیم موش ازمایشگاهی
  پیشنهاد :
  دروس تخصصی به تر تیب اهمیت برای رشته ی عمران محیط زیست بشه : آب و فاضلاب ۵۰ سوال- مواد زاید جامد ۳۰ سوال – مکانیک جامدات ۲۰ سوال –
  دروس عمومی :زبان ۳۰ سوال – استعداد حذف
  آزمون بشه یک مرحله ای صبح نه صبح و بعد از ظهر.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92