عناوين آخرين اخبار :  ...


تکمیل ظرفیت دکتری

قائم مقام سازمان سنجش از اعلام ظرفیت پذیرش رشته محلهای جدید برای تکمیل ظرفیت دکتری سال ۹۰ خبر داد و گفت:

داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی آزمون پذیرفته نشده اند، می توانند از ۲۰ آذر برای انتخاب رشته به سایت سنجش مراجعه کنند.

افزایش کد رشته محلهای دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال ۹۰

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ظرفیت‌ پذیرش‌ رشته ‌محل های جدید و افزایش ظرفیت برخی از کد رشته محلهای آزمون‌ ورودی‌ دوره های دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۰ حدود ۳ هزار نفر اعلام شده است.

ثبت نام برای انتخاب رشته

وی افزود: با توجه به اینکه بعضی ‌از دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی پس از اعلام نتایج نهایی آزمون، برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ کرده اند، داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی آزمون پذیرفته نشده اند می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه های ثبت نام برای انتخاب رشته اقدام کنند.

تاریخ ثبت نام انتخاب رشته

خدایی اظهار داشت: افراد واجد شرایط می توانند از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ آذرماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org کد رشته محلهای درج شده در این اطلاعیه را انتخاب کنند.

گزینش نهایی در رشته های آزمون دکتری مطالبق سال قبل

وی خاطرنشان کرد: گزینش نهایی در هر یک از کد رشته‌ های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط وضوابط مندرج‌ در اطلاعیه های قبلی آزمون‌ دکتری تخصصی سال ۹۰ انجام‌ خواهد شد.

ظرفیت تکمیل ظرفیت دکتری نیمه متمرکز

قائم مقام سازمان سنجش گفت: دانشگاهها در ۸۹ مجموعه امتحانی، کد رشته محل های خود را اعلام کرده اند که ظرفیتی حدود ۲ هزار و ۶۵۰ نفر را در بر می گیرد و تا روز ۲۰ آذر ماه نیز حدود ۲۰۰ نفر ظرفیت دیگر به آن اضافه می شود.

حق انتخاب کد رشته محل

وی تاکید کرد: منحصراً داوطلبانی که در آزمون دکتری سال ۹۰ در جلسه آزمون حاضر بوده اند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار نگرفته اند حق انتخاب کد رشته محلهای مندرج در این اطلاعیه را دارند و داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کد رشته‌ محلهای‌ تحصیلی‌ اعلام‌ شده‌است، حق‌ انتخاب کد رشته محل را ندارند.

نیمسال پذیرش دانشجو مشخص نیست!

خدایی درباره نیمسال پذیرش دانشجو گفت: نیمسال پذیرش بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه محل قبولی اعلام می شود.

شرایط انتخاب رشته برای مربیان در تکمیل ظرفیت دکتری

وی درباره شرایط انتخاب رشته برای مربیان گفت: مربیان رسمی (آزمایشی و قطعی) و پیمانی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، غیردولتی غیرانتفاعی و آزاد اسلامی در صورتی که مراتب عضویت آنها در هیئت علمی توسط هیئت مرکزی و یا هیئت ممیزه منصوب وزارت علوم، انجام شده باشد، با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان هیئت علمی می‌توانند از سهمیه مربوط در دوره دکتر داخل بهره‌مند شوند.

قائم مقام سازمان سنجش اظهار داشت: مربیان پیمانی حداقل با ۳ سال سابقه کار پیمانی تا اسفند ماه سال ۱۳۸۹ مجاز به استفاده از این سهمیه هستند و طرح خدمت سربازی جزو سنوات سابقه کار پیمانی محسوب نمی شود.

معدل ارشد و کارشناسی

وی درباره معدل داوطلبان اضافه کرد: داوطلبان می توانند معدل های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را تایید و یا در صورت ضرورت تصحیح کنند.

 حداکثر  تعداد انتخاب کد رشته محل در تکمیل ظرفیت دکتری

خدایی یادآور شد: در آن‌ دسته‌ از کد رشته‌ های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل ‌می‌‌توانند حداکثر تا ۵ کد رشته محل را به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ کنند.

هزینه انتخاب رشته محل

داوطلبان باید در زمان ورود به سایت اینترنتی سازمان و قبل انتخاب رشته محل، نسبت به واریز مبلغ ۲۸ هزار ریال (۲ هزار ۸۰۰ تومان) از طریق سیستم پرداخت اینترنتی اقدام و سپس نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 • اخباردکتری
 • تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۲
 • نتایج تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱
 • تکمیل ظرفیت دکتری آزاد
 • سازمان سنجش تکمیل ظرفیت
 • تکمیل ظرفیت دکتری آزاد۹۱
 • سازمان سنجش
 • تکمیل ظرفیت دکترای ازاد
 • نتایج تکمیل ظرفیت دکترای ۹۱
 • ظرفیت دکتری
 • نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد سال ۹۲
 • جواب تکیمیل ظرفیت بهمن دانشگاه ازاد
 • تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴توضیح
 • نتابج ازمون دکتری ۹۶
 • نتایج مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

تکمیل ظرفیت دکتری

 1. admin
  سایت آزمون دکتری

  زمان انتخاب رشته برای مرحله افزایش ظرفیت کنکور دکتری ۹۰

  سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۰ که در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته اند می توانند با از ۲۰ تا ۲۳ آذرماه نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

  افزایش ظرفیت برخی از کد رشته محلهای آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D) سال ۹۰ از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

  در راستای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص افزایش ظرفیت برخی از کد محل های آزمون دکتری سال ۹۰ در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، شرایط اعمال افزایش ظرفیت اعلام شد.

  آن دسته از شرکت کنندگان آزمون دکتری سال ۹۰ که در مرحله اعلام نتایج نهایی در ردیف پذیرفته شدگان قطعی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قرار نگرفته اند می توانند از ۲۰ تا ۲۳ آذرماه ۹۰ به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://www.sanjesh.org مراجعه کنند.

  داوطلبان باید پس از پرداخت وجه مربوطه (۳۸ هزار ریال) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

  داوطلبانی که در مرحله اعلام نتایج نهایی در ردیف پذیرفته شدگان قطعی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قرار گرفتند مجاز به انتخاب رشته در مرحله افزایش ظرفیت نیستند. فهرست کد محل های مرحله افزایش ظرفیت از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

  به گزارش مهر، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۹۲ این شورا در بیست و یکم تیرماه ۹۰، مصوب کرد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش پیدا کند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در راستای اجرایی شدن این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد که در نظر دارد این افزایش ظرفیت را با توجه به توانمندی، قابلیت علمی، آموزشی و پژوهشی موجود در هر دانشگاه انجام دهد.

 2. admin
  سایت آزمون دکتری

  اعلام‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ کد رشته های جدید و افزایش ظرفیت برخی ازکد رشته محلهای آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال‌ ۱۳۹۰

  سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور بدین‌وسیله‌ به‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده درآزمون ورودی‌ دوره‌های دکترا ی تخصصی سال۱۳۹۰ می‌رساند، نظر به‌ اینکه‌ بعضی‌از دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌مندرج‌ درجداول‌ ذیل‌ پس از اعلام نتایج نهایی آزمون، برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ نموده‌اند، داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی آزمون پذیرفته نشده‌اند براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه‌های ثبت نام و اعلام نتایج می‌توانند از تاریخ ۲۰/۹/۱۳۹۰ الی۲۳/۹/۱۳۹۰ به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org مراجعه وبا توجه موارد ذیل و برحسب مورد نسبت به انتخاب کد رشته محلهای رشته امتحانی خود که در این اطلاعیه درج شده اقدام نمایند.
  موارد قابل‌ توجه‌
  ۱‌- گـزینش‌ نهـایی‌ در هریک‌ از کد رشته‌‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط وضوابط مندرج‌ در اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ دکترای تخصصی سال ۱۳۹۰ انجام‌ خواهد شد.
  ۲‌-‌ منحصراً داوطلبانیکه در آزمون دکتری سال ۹۰ حاضر در جلسه آزمون بوده و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار نگرفته‌اند حق انتخاب کد رشته محلهای مندرج در این اطلاعیه را دارند و لذا تاکید می‌شود داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کد رشته‌ محلهای‌ تحصیلی‌ اعلام‌ شده‌است‌، حق‌ انتخاب کد رشته محلهای مندرج دراین اطلاعیه راندارند.
  ۳‌- نیمسال پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته محلهای مندرج در این اطلاعیه بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود.
  ۴- مربیان رسمی (آزمایشی و قطعی) و پیمانی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و همچنین مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وپژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، غیردولتی غیرانتفاعی و آزاد اسلامی درصورتیکه مراتب عضویت آن‌ها در هیأت علمی توسط هیأت مرکزی و یا هیأت ممیزه منصوب وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری انجام شده باشد، با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان هیأت علمی می‌توانند از سهمیه مربوط در دوره‌های دکترای داخل بهره‌مند شوند.
  تبصره ۱: مربیان پیمانی حداقل با ۳ سال سابقه کار پیمانی تا اسفند ماه سال ۱۳۸۹ مجاز به استفاده از این سهمیه می‌باشند.
  تبصره ۱: طرح خدمت سربازی جزو سنوات سابقه کار پیمانی محسوب نمی‌شود
  ۵- داوطلبان می‌توانند معدل‌های (مقاطع کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد) خود را تایید و یا در صورت ضرورت تصحیح نمایند.
  ۶‌- در آن‌ دسته‌ از کد رشته‌ های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ درصورت‌ تمایل ‌می‌توانند حداکثر تا ۵ کد رشته محل را به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ ‌ نمایند.
  ۷- داوطلبان متقاضی لازم است در زمان ورود به سایت اینترنتی سازمان و قبل انتخاب رشته محل، نسبت به واریز مبلغ ۲۸. ۰۰۰ (بیست و هشت هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت اینترنتی اقدام و سپس نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  دریافت جداول مربوط به کدرشته محلهای مورد پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت فایل PDF

  *طبق اعلام پژوهشکده مطالعات فرهنگی واجتماعی شرایط پذیرش دانشجو دررشته سیاستگذاری فرهنگی بدین شرح می‌باشد: ۱-سابقه حداقل دو سال فعالیت موثر فرهنگی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی یا اجرایی (به عنوان کار‌شناس، کار‌شناس مسئول، مدیر، معاون یا عضو هیات علمی ویا عضو شوراهای فرهنگی واجتماعی در دانشگاه‌ها، دستگاههای اجرایی ویانهادهای فرهنگی کشور) ۲- کسب بورسیه یا موافقت با ماموریت تحصیلی تمام وقت برای ادامه تحصیل از دانشگاه‌ها با موسسات اجرایی کشور.
  ضمناً طبق اعلام دانشگاههای علم و صنعت ایران و بوعلی سینا-همدان این دانشگاه‌ها فاقد امکانات خوابگاهی می‌باشند. ضمناً سایر موسسات آموزش عالی نیز تعهدی در قبال واگذاری خوابگاه نخواهند داشت.
  همچنین اضافه می‌نمایدواحد اطلاعات و پاسخگویی به سوالات دررابطه با این اطلاعیه از این تاریخ لغایت۲۳/۹/۹۰ همه روزه به غیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده پاسخگویـی به سوالات می‌باشد، لذا داوطلبان گرامی می‌توانند درصورت نیاز فقط بـا شماره تلفنهای ۹-۸۸۹۲۳۵۹۵ تماس حاصل و از مراجعه حضوری در این خصوص جداً خودداری فرمایند.

  • علی
   سایت آزمون دکتری

   سلام
   آقا من با مشکلی مواجه شده ام:
   در همین دفترچه که لینکش رو اینجا گذاشتین نوشته تکمیل ظرفیت دکترای مدیریت تولید تربیت مدرس ۳ نفر من نفر سوم شده ام و توی کارنامه ام نوشته شده تا نفر دوم رو پذیرش کرده
   خواهش می کنم فایل دفتر چه اصلی سازمان سنجش و در صورت امکان لینکش رو برای من بفرستید تا من امکان پیگیری داشته باشم.
   علی انوری

 3. admin
  سایت آزمون دکتری

  جزییات ثبت نام داوطلبان مرحله افزایش ظرفیت آزمون دکتری ۹۰ اعلام شد
  قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سه هزار دانشجوی جدید در مرحله افزایش ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۰ پذیرفته می‌شوند، جزییات ثبت نام داوطلبان در این مرحله را تشریح کرد.
  «ابراهیم خدایی» روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: براساس آخرین آمار، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مجری دوره‌های دکتری برای پذیرش‌ دانشجو در رشته‌محل‌های جدید و یا افزایش ظرفیت برخی از کد رشته محل‌های آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال‌ ۱۳۹۰ را سه هزار نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.
  به گفته وی، افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در اغلب رشته‌هایی که آزمون دکتری امسال در آن‌ها برگزار شده، صورت می‌گیرد و فهرست این رشته‌ها بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org قابل مشاهده است.
  خدایی خاطرنشان کرد: منحصرا داوطلبانی که در آزمون دکتری سال ۹۰ حاضر در جلسه آزمون بوده و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار نگرفته‌اند، حق انتخاب کد رشته محل‌های مرحله افزایش ظرفیت را دارند و داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کد رشته‌ محل های‌ تحصیلی‌ اعلام‌ شده ‌است، ‌ نمی‌توانند در این مرحله انتخاب رشته کنند.
  وی زمان ثبت نام متقاضیان مرحله افزایش ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۰ را از ۲۰ تا ۲۳ آذر ماه اعلام کرد و گفت: هر داوطلب در مرحله افزایش ظرفیت فقط می‌تواند در‌‌ همان رشته‌ای که در آزمون دکتری امسال شرکت کرده است انتخاب رشته کند و در آن‌ دسته‌ از کد رشته‌ های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، داوطلبان‌ درصورت‌ تمایل ‌می‌توانند حداکثر تا پنج کد رشته محل را به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ ‌کنند.
  معاون فنی و آماری سازمان سنجش درمورد نحوه ثبت نام در مرحله افزایش ظرفیت دکتری توضیح داد: داوطلبان متقاضی لازم است در مهلت تعیین شده به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کرده و قبل از انتخاب رشته، مبلغ ۲۸ هزار ریال از طریق سامانه پرداخت اینترنتی بپردازند و سپس نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.
  وی درخصوص سهمیه مربیان دانشگاه‌ها در آزمون دکتری نیز گفت: مربیان رسمی (آزمایشی و قطعی) و پیمانی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وپژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، غیردولتی غیرانتفاعی و آزاد اسلامی درصورتیکه مراتب عضویت آن‌ها در هیات علمی توسط هیات مرکزی و یا هیات ممیزه منصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده باشد، با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان هیات علمی می‌توانند از سهمیه مربوط در دوره‌های دکتری داخل بهره‌مند شوند.
  خدایی یادآور شد: مربیان پیمانی حداقل با سه سال سابقه کار پیمانی تا اسفند ماه سال ۱۳۸۹ مجاز به استفاده از این سهمیه هستند و طرح خدمت سربازی نیز جزو سنوات سابقه کار پیمانی محسوب نمی‌شود.
  وی ادامه داد: گـزینش‌ نهایی‌ در هریک‌ از کد رشته‌‌های تحصیلی‌ اعلام شده در مرحه افزایش ظرفیت دکتری، مطابق‌ شرایط وضوابط مندرج‌ در اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ دکتری تخصصی سال ۱۳۹۰ انجام‌ خواهد شد.
  قائم مقام سازمان سنجش، زمان اعلام اسامی معرفی شدگان مرحله افزایش ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۰ را تا ۱۵ دی ماه ذکر کرد و گفت: پس از اعلام اسامی در این مرحله که به صورت چندبرابر ظرفیت انجام می‌گیرد، دانشگاه‌ها با انجام مصاحبه و دیگر مراحل گزینش، نسبت به انتخاب افراد نهایی اقدام می‌کنند.
  وی با بیان آنکه نیمسال پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته محل‌های مرحله افزایش ظرفیت دکتری، بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود، ابراز امیدواری کرد پذیرفته شدگان در مرحله افزایش ظرفیت بتوانند از ترم بهمن ماه به عنوان دانشجوی دکتری مشغول به تحصیل شوند.
  نستین آزمون نیمه متمرکز دکتری ۲۵ فروردین ۱۳۹۰ با شرکت بیش از ۱۳۱ هزار داوطلب برگزار شد که پس از اعلام نتایج نهایی، حدود چهار هزار و ۶۰۰ نفر در مرحله نخست به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور راه یافتند و از ترم مهرماه مشغول به تحصیل شدند.
  به دنبال مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری، دانشگاه‌ها ظرفیت‌های جدید خود را اعلام کردند که ثبت نام متقاضیان این مرحله از ۲۰ آذر ماه آغاز خواهد شد.

 4. f
  سایت آزمون دکتری

  ایا میدونید که فقط کسانی توی تکمیل ظرفیت پذیرفته میشن که تا تاریخ ۳۱/۰۶/۹۰ دفاع کرده باشن !!!!!

 5. ناهید
  سایت آزمون دکتری

  سلام. خسته شدیدم از بس منتظر جواب تکمیل ظرفیت دکتری ۹۰ بودیم. خواهش می کنم زودتر نتایج را اعلام کنید. کمی هم دلتان به حال این جوانان منتظر بسوزد

  • انا
   سایت آزمون دکتری

   منتظربمان

 6. امید
  سایت آزمون دکتری

  با سلام و خسته نباشید
  نتایج آزمون دکتری تکمیل ظرفیت سال۹۰ کی اعلام می شود؟

 7. javad
  سایت آزمون دکتری

  سلام. نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری چه زمانی اعلام می شود ممنون
  نتایج نهایی تکیل ظرفیت دکترای ۱۳۹۱

  مدیر سایت پی اچ دی ال:
  نتایج مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری
  تا ساعت ۱۸ امروز ۳۰بهمن اعلام می شود شد.
  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت در آزمون ورودی نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۹۰ خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون تا ساعت ۱۸ امروز ۳۰ بهمن ماه ۹۰ بر روی سایت سازمان سنجش قرار قابل مشاهده است.برای این منظورداشتن اطلاعات پرونده و کد رهگیری الزامی می باشد.دلیل این تاخیر ، اعلام نتایج نهایی مصاحبه ها از سوی انشگاهها عنوان شد.بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۰ – ۹۱ پذیرش می شوند.

  گزینش نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱

  دکتر حسین توکلی : گزینش نهایی، بر اساس نمرات مصاحبه ارسالی معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته های تحصیلی در آزمون ورودی نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۹۰ از سوی موسسات آموزش عالی انجام شد.
  وی افزود: اسامی پذیرفته شدگان تا ساعت ۱۲ فردا اول اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

  ثبت نام نهایی تکمیل ظرقیت آزمون دکتری ۹۰

  توکلی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی که در اطلاعیه سازمان سنجش به همراه اسامی پذیرفته شدگان منتشر می شود، پذیرفته شدگان باید با مدارک لازم در روزهای چهارشنبه ۳ اسفند و یا شنبه ۶ اسفند به موسسه آموزش عالی مورد نظر برای ثبت نام مراجعه کنند.
  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: البته در صورتی که دانشگاههای پذیرنده دانشجویان دکتری، برنامه زمان بندی برای ثبت نام اعلام کرده باشند، دانشجویان می توانند با اطلاع از برنامه زمان بندی که بر روی سایت دانشگاهها قرار گرفته است، برای ثبت نام به این مراکز مراجعه کنند.
  آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ در روز ۲۵ فروردین سال ۹۰ برگزار شد و پس از اعلام نتایج نهایی در شهریورماه، بر اساس تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی، مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون در نظر گرفته شد.

 8. هادي
  سایت آزمون دکتری

  سلام لطفا اعلام کنید برای مصاحبه چند برابر ظرفیت دانشگاه معرفی می کنید؟

 9. vali
  سایت آزمون دکتری

  تکمیل ظرفیت دکتری

 10. اخبار تکمیل ظرفیت دکتری
  سایت آزمون دکتری

  اخبار تکمیل ظرفیت دکتری
  تکمیل ظرفیت دکتری
  زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92