عناوين آخرين اخبار :  ...
کمیته رفع موانع همکاری دانشگاههای عراق و امیرکبیر ایجاد می شود


کمیته رفع موانع همکاری دانشگاههای عراق و امیرکبیر ایجاد می شود

دانشگاه امیرکبیر سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون وزیر علوم عراق و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن تاکید بر گسترش تعاملات موجود، مقرر کردند کمیته کاری مشترکی به منظور رفع موانع همکاری های طرفین در حوزه های علمی و پژوهشی شکل گیرد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سلام خوشنام،  معاون علمی وزیر علوم عراق و مدیران کل این وزارتخانه در دیدار با رئیس و هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بحث و بررسی پیرامون نقاط قوت و چالش های فراروی همکاری های مشترک پرداختند.

احمد معتمدی، در این دیدار، توجه ویژه به روابط بین الملل را از رویکردهای جدی دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی چند سال گذشته عنوان کرد و گفت: خوشبختانه توفیقات خوبی هم در این مدت داشتیم و با دانشگاه های کشور عراق ارتباط بسیار خوبی داریم و علاقمند به توسعه همکاری ها هستیم.

وی افزود: همه ساله ظرفیت جدیدی را در دانشگاه برای پذیرش دانشجویان غیرایرانی ایجاد می کنیم و بخش ویژه‌ای از این ظرفیت را برای دانشجویان عراقی درنظر گرفتیم.

معتمدی به امضای تفاهم نامه های همکاری مشترک و بازدیدهای روسای دانشگاه های عراقی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: ظاهرا بعضی دانشگاه های عراقی طرف قرارداد، عنوان می کردند مجوزهایی لازم است که هنوز نتوانسته اند اخذ کنند.

وی از معاون وزیرعلوم عراق خواست که روند صدور مجوزهای لازم و رفع موانع در مسیر توسعه تعاملات دانشگاه های عراق با دانشگاه صنعتی امیرکبیر تسهیل و تسریع شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: البته ما هم مانند دانشگاه های عراق، مقرراتی داریم که براساس آن باید هماهنگی هایی با وزارتخانه های علوم و امور خارجه داشته باشیم ولی انتظار داریم طرف عراقی، بوروکراسی را کاهش دهد تا قادر به توسعه همکاری های مشترک باشیم.

در ادامه سلام خوشنام، معاون علمی وزارت علوم عراق نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در وزارت علوم عراق، بسیار علاقمند و پیگیر هستیم که روابط را با دانشگاه های ایران مخصوصا دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اعتبار و جایگاه خاصی در محافل علمی داخل ایران و عرصه های بین المللی برخوردار است و روابط بین المللی صنعتی امیرکبیر با مراکز علمی و پژوهشی دنیا نشاندهنده کوشایی و تلاش این دانشگاه در توسعه روابط است.

وی خاطرنشان کرد: ولی با وجود این علاقمندی به گسترش همکاری های علمی، گام های لازم به آن حدی که مورد انتظار ماست پیش نمی رود و تقاضا داریم که طرف ایرانی، کمک بیشتری به ما بکند.

خوشنام یادآور شد: درحال حاضر تعدادی دانشجوی عراقی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به تحصیل هستند ولی علاقمند هستیم که روابط میان استادان ما و شما افزایش یابد.

در این نشست همچنین، مشکلات اجرایی شدن و عملیاتی شدن یادداشت های تفاهم و قراردادهای همکاری که طی دو سه سال اخیر میان دانشگاه های عراقی و صنعتی امیرکبیر به امضا رسیده است به بحث گذاشته و قرار شد برای پیگیری و رفع این مشکلات، یک کمیته کاری مشترک شکل بگیرد.

براساس این قراردادها، زمینه های همکاری متعددی علاوه بر پذیرش دانشجو در سطوح مختلف، اعزام استاد برای فرصت مطالعاتی، اعزام دانشجویان دکتری عراقی برای انجام فرصت مطالعاتی و انجام آزمایش ها و پژوهش های علمی با استفاده از خدمات و امکانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حضور فارغ التحصیلان رتبه بالای دانشگاه عراق در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجام دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی و پژوهشی در رشته های مختلف مهندسی تعریف و لحاظ  شده است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92