عناوين آخرين اخبار :  ...
کسب ۹۰ درصدی بازار گیاهان دارویی از سوی پنج شرکت بزرگ


کسب ۹۰ درصدی بازار گیاهان دارویی از سوی پنج شرکت بزرگ

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که تنها پنج شرکت فعال در حوزه گیاهان دارویی، ۹۰ درصد بازار گیاهان دارویی کشور را در اختیار دارند،گفت: لازم است تا برای کسب بازارهای بین‌المللی اقدام به تدوین نقشه راه در این زمینه کنیم.

دکتر بهزاد سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی

به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر بهزاد سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی  در مراسم رونمایی از داروی “بنتیکید” با بیان این که ایران در ۲۰ سال قبل رشد خوبی در حوزه تولیدات علمی داشته است، اظهار کرد:  ولی ما تاکنون نتوانسته‌ایم از این رشد علمی ثروت آفرینی کنیم و برخلاف سایر کشورهای پیشرفته از فارغ التحصیلان دوره‌های دکتری در جهت استفاده از تولیدات فناوری بهره‌برداری نکرده‌ایم.

وی با تاکید بر این که کشورهای توسعه یافته به فارغ التحصیلان دوره‌های دکتری به عنوان اسکناس نگاه می‌کنند، ادامه‌ داد:  در حوزه گیاهان دارویی، ایران سابقه چند هزار ساله دارد،  ولی در حال‌ حاضر شاهد هستیم که کشورهایی همچون هند و چین توانسته‌اند بازارهای دنیا را در اختیار بگیرند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به وضعیت ایجاد شرکت های دانش بنیان در کشور اشاره کرد و یادآور شد: در حال‌ حاضر دو هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده است که از این تعداد هزار و ۶۰۰ شرکت مصوب در صندوق داریم که این تعداد طرح بالغ بر ۹۵۰ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که در طی سه سال گذشته جهشی در رشد شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: با احتساب کلیه اعتبارات، در طول این سه سال مبلغ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان برای هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان از سوی این صندوق مصوب شده است.

سلطانی با تاکید بر این که خروجی این شرکت‌ها از سال آینده به صورت وسیعی قابل مشاهده است، ادامه‌ داد: تاکنون ۱۲۰ تا ۱۳۰ شرکت موفق به خاتمه طرح خود شده‌اند.

وی همچنین به وضعیت شرکت های دانش بنیان در حوزه گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت‌: در حال‌ حاضر ۱۲ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه گیاهان دارویی از صندوق نوآوری و شکوفایی به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده‌اند.

این مقام مسؤول در ‌عین ‌حال با تاکید بر این که در حال‌ حاضر پنج شرکت بزرگ فعال در حوزه گیاهان دارویی ۹۰ درصد بازارهای کشور را در اختیار دارند، اظهار کرد: شرکت‌های کوچک حدود ۱۰ درصد از بازار را در اختیار دارند، ضمن این که در این حوزه تعداد شرکت‌های استارتاپی ایجاد شده است که این شرکت ها نو پا هستند. علاوه بر این ما در بخش‌های دولتی بیشتر در حوزه های تحقیق و توسعه پیشرفت داشته‌ایم،  ولی بخش‌های تجاری سازی کمتر موفق بوده است.

سلطانی با تاکید بر ضرورت کسب بازارهای بین‌المللی در زمینه گیاهان دارویی، ‌اضافه کرد: در این زمینه  پیشنهاد می‌شود که پنج شرکت بزرگ فعال کشور با تدوین نقشه راه به بازارهای بین‌المللی کمک کنند.

وی با تاکید بر ضرورت برند سازی در این حوزه، گفت‌: این صندوق آمادگی دارد تا با مشارکت شرکت‌های بزرگ نقشه راهی تدوین شود تا بتوانند به این هدف دست یابند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر این که بر اساس آمارهای کشورهای پیشرفته، ۵۵ درصد شرکت‌های نوپا به شکست منجر می‌شوند ، خاطرنشان کرد: در کشور ما دو هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان ایجاد شده است که ۶۰ درصد این تعداد که  هزار و ۷۰۰ شرکت می‌شوند نوپا هستند و باید انتظار داشته باشیم که حداقل ۵۰ درصد فعالیت این شرکت‌ها با شکست مواجه شود.

وی خاطرنشان کرد:  ولی شرکت‌های بزرگ در کشور در آینده شکل می‌گیرند که قادر به تحول در کشور هستند.

سلطانی با اشاره به راهکارهای کشور برای کاهش نرخ شکست شرکت های نوپا ، یادآور شد: ما در این زمینه  روش ایجاد صندوق‌های خطرپذیر که یک شرکت بزرگ برای اهداف خود ۱۰ شرکت کوچک و نو پا را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، پیشنهاد می‌کنیم.

سلطانی ‌اضافه کرد: ما در این زمینه  آماده هستیم تا با مشارکت ۴۹ درصدی اقدام به تزریق سرمایه در شرکت‌های کوچک کنیم.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92