عناوين آخرين اخبار :  ...
پیگیری جدی جذب هیات علمی و طرح‌های برون دانشگاهی در واحدهای دانشگاه آزاد


پیگیری جدی جذب هیات علمی و طرح‌های برون دانشگاهی در واحدهای دانشگاه آزاد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد لرستان تاکید کرد: جذب هیات علمی و طرح‌های برون دانشگاهی که نشانه اثربخشی دانشگاه است، در همه واحدها با جدیت پیگیری شود.

636172427751492252.jpg

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر میرزاده در این جلسه با تبریک میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت (ص) و امام صادق (ع) گفت: پیامبر بزرگ ما حضرت محمد (ص) دارای خلقی زیبا و پسندیده بود تا جایی که خداوند از ایشان به خاطر این خلق زیبا تشکر کرد. ان‌شاءالله با پیروی از پیامبر، اخلاق در جامعه و کشور ما نهادینه شود.

وی افزود: اگر اخلاق در این کشور نهادینه شود و افراد بتوانند مسلمان واقعی و تابع پیامبر اعظم (ص) باشند، دیگر شاهد بداخلاقی‌ها و کارشکنی‌ها نخواهیم بود و همه همراه می‌شوند تا ایران توسعه پیدا کرده و آباد شود. از خداوند می‌خواهم این اخلاق نبوی را به همه ما هدیه دهد.

برآیند برگزاری جلسات شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصلاح و تقویت امور و توسعه کیفی دانشگاه است

میرزاده با بیان اینکه خوشبختانه جلسات شورای استان دانشگاه آزاد اسلامی به طور منظم برگزار می‌شود، اظهار داشت: این جلسه چهاردهمین جلسه از شوراهای استانی دانشگاه است. در این جلسات مطالب بسیار خوبی ارائه و مقرر شده پیگیری‌های لازم در زمینه این پیشنهادات و مطالب انجام شود. نظرات مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بسیار مفید است چرا که بازخورد اجرای برنامه‌ها و آیین نامه‌ها در صف مشاهده می‌شود و براساس آن روش‌های جدیدی به کار گرفته می‌شود که برآیند آن اصلاح و تقویت امور و توسعه کیفی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مسائل مطرح شده در این جلسات در پاره ای از موارد تبدیل به آیین‌نامه و بخشنامه می‌شود، گفت: اعضای این جلسات چون در میدان کاری دانشگاه حضور دارند، بهتر می‌توانند نواقص کار را بیان کنندو به توسعه بیشتر دانشگاه کمک کنند.

وی با اشاره به شورای “مرات” دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این شورا که شورای تنظیم آیین نامه ها و بخشنامه های دانشگاه آزاد اسلامی است بخشنامه‌ها را تدوین کرده و سپس به ۲۰ نفر از کارشناسان دانشگاه برای اعمال نظرات ارسال می کند و در نهایت اکثر نظرات کارشناسان در تدوین نهایی بخشنامه‌ها اعمال می‌شود.

دکتر میرزاده با اشاره به فلسفه وجودی تشکیل جلسات شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: اهتمام به توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی، اصلاح آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها و تاکید بر تصمیم‌ها و رئوس اولیه دانشگاه، ازجمله اهداف برگزاری این جلسات است.

وی با بیان اینکه گزارش بسیار خوبی از سوی دکتر ملکی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در ابتدای جلسه ارائه شد، گفت: این گزارش نشان می‌دهد در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان کارها طبق روال پیش می‌رود. البته باید دو مسئله جذب هیات علمی و طرح‌های برون دانشگاهی که نشانه اثربخشی دانشگاه است، با جدیت بیشتری پیگیری شود.

میرزاده خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در تمامی زمینه‌ها استانداردهای لازم را داشته باشد. در جذب اعضای هیات علمی در واحدهای استان بسیار سختگیر باشید تا اثربخشی دانشگاه در صنعت و خدمات افزایش یابد.

توسعه مدارس سما در مناطق محروم استان لرستان

وی با اشاره به مدارس سما در استان لرستان اظهار داشت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که اقبال خوبی در استان لرستان به این مدارس وجود دارد. بهتر است سازمان سما در مناطق محروم استان لرستان مدارس سما را توسعه دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مهر ۹۲ و اوایل دوره جدید مدیریتی دانشگاه، ۲ میلیون و ۵۰۰هزار مترمربع فضای ناتمام عمرانی در دانشگاه وجود داشت، گفت: خوشبختانه امروز یک میلیون و ۷۰۰هزار مترمربع از طرح‌های نیمه تمام عمرانی به بهره برداری رسیده و مابقی آن نیز تا پایان سال ۹۶ به اتمام می‌رسد. این موضوع به این دلیل است که برای شروع طرح‌های جدید عمرانی در دانشگاه آزاد اسلامی، سختگیری زیادی انجام دادیم و تنها طرح‌هایی که لزوم آنها به وضوع مشاهده می‌شد، آغاز شد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم ایران است، گفت: باید دلسوزانه در مدیریت این دانشگاه بکوشیم و مراقبت‌های لازم را برای آینده آن انجام دهیم.

دانشگاه آزاد اسلامی بومی گزینی را به عنوان بزرگترین طرح فرهنگی در کشور اجرا کرده است

دکتر میرزاده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر مباحث علمی، بومی گزینی را به عنوان بزرگترین طرح فرهنگی در کشور اجرا کرده است. در حال حاضر در مقاطع کاردانی ۹۶درصد، کارشناسی ۹۱درصد، کارشناسی ارشد ۷۱/۷ درصد و دکتری تخصصی ۴۹/۱ درصد از پذیرفته‌شدگان در واحدهای مختلف بومی گزینی شده‌اند.

میرزاده با اشاره به اثربخشی بالای دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی ایران گفت: براساس اطلاعات پایگاه ESI رتبه ایران در تولید جهانی علم ۱۵ است که اگر تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی را حذف کنیم، این رتبه به ۲۲ می‌رسد. این امر به خوبی نشان دهنده تاثیر این دانشگاه در توسعه علمی کشور است. دانشگاه آزاد اسلامی در ۳ سال اخیر شاگرد اول تولید علمی ایران بوده است. رتبه ۱۶۱ تولید علمی جهان طبق اطلاعات پایگاه ESI از دیگر افتخارات انکارنشدنی این دانشگاه است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات اتحادیه بین المللی موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های جنوب شرق آسیا (آسایهل) در مالزی گفت: با پیشنهاد بنده، اسم این اتحادیه به «آسایهل +G» تغییر یافت و بنده به عنوان رئیس این اتحادیه انتخاب شدم. کشور ایران با رهبری قدرتمند مقام معظم رهبری به یک ابرقدرت تبدیل شده است و امنیت ایران زمانی که دور تا دور منطقه خاورمیانه را آتش فرا گرفته، نشان از قدرت و انسجام ملی این کشور دارد. به همین خاطر رئیس آینده این اتحادیه از ایران انتخاب شد.

دانشگاه آزاد اسلامی باید محلی برای توسعه علمی، حریت، آزاداندیشی و توسعه اسلامی باشد

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به معنای واقعی کلمه یک دانشگاه اسلامی باید باشد، گفت: ‌باید کاری کنیم که این دانشگاه محلی برای توسعه علمی، حریت، آزاداندیشی و توسعه اسلامی باشد. همه دوستان و همکاران می دانند ما باید حافظ منافع مردم در این دانشگاه باشیم. چون این دانشگاه متعلق به مردم است.

میرزاده با بیان اینکه آیت الله‌هاشمی رفسنجانی با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی خدمت بزرگی به توسعه علمی، پژوهشی و فناوری کرد، تصریح کرد: این دانشگاه از دستاوردهای انقلاب است و من معتقدم با جدیتی که در مدیریت، هیات رئیسه و روسای استان‌ها هست، دانشگاه آزاد اسلامی با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس هفتاد و یکم دانشگاه در بهمن سال جاری گفت: موضوع اصلی این اجلاس مسائل فرهنگی است و تمامی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه باید محصولات فرهنگی خود را در این اجلاس به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی موفقیت‌های بسیاری در حوزه‌های آموزشی، فناوری، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان داشته است، اظهار داشت: موفقیت‌های حوزه فرهنگی بیشتر از تمامی حوزه‌هاست و دستاوردهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ۳ سال گذشته جزو موفقیت‌های بزرگ ۳۰ سال اخیر دانشگاه است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده با بیان اینکه واحدهای دانشگاه در اجلاس ۷۱ باید محصولات دانش بنیان فرهنگی خود را به نمایش بگذارند، گفت: محصولات فرهنگی می‌تواند نمایشی از قدمت فرهنگی و اثربخشی فرهنگی باشد. اگر کشور ما توسعه فرهنگی پیدا کند، نیمی از ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی جامعه حل می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی باید در این زمینه اثربخشی خود را نشان دهد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92