عناوين آخرين اخبار :  ...
پیوستن دانشگاه زنجان به جمع دانشگاه‌های برتر دنیا


پیوستن دانشگاه زنجان به جمع دانشگاه‌های برتر دنیا

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه زنجان اظهار کرد: دانشگاه زنجان امسال برای اولین‌ بار در رتبه‌بندی تایمز در بین دانشگاه‌های ایرانی برتر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه زنجان
خلیل جمشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به منویات نظام جمهوری اسلامی ایران بر حضور در حوزه‌ها و مباحث بین‌المللی، دانشگاه زنجان نیز چشم‌انداز خود را در عرصه‌های بین‌المللی ترسیم کرد.

وی با بیان اینکه حضور در کنار دانشگاه‌های سبز دنیا از جمله برنامه‌های این دانشگاه است، افزود: دانشگاه زنجان امسال برای اولین‌ بار در رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در بین دانشگاه‌های برتر قرار گرفته است.

این مسؤول اظهار کرد: سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام خبر انتشار رتبه‌بندی جهانی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از سوی تایمز، از حضور ۱۳ دانشگاه ایرانی در این رتبه‌بندی خبر داد.

رییس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی‌ است که دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی می‌کند، خاطرنشان کرد: نتایج رتبه‌بندی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تایمز بیانگر این است که پنج دانشگاه شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی کرج، یزد و زنجان برای اولین‌بار در این رتبه‌بندی حضور پیدا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ از ایران تنها دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی اصفهان حضور داشتند که سال قبل این تعداد به هشت دانشگاه افزایش پیدا کرد و امسال ۱۳ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۹۷۸ دانشگاه برتر جهان از ۷۹ کشور حضور پیدا کردند که این موضوع نویدبخش حرکت هر چه بیشتر دانشگاه‌های توانمند ایران در رتبه‌بندی‌های معتبر بین‌المللی است.

این مسؤول تاکید کرد: در سال جاری، ایران با ۱۳ دانشگاه برتر در دنیا توانسته است بعد از کشور ترکیه با ۱۸ دانشگاه رتبه دوم خاورمیانه را کسب کند. در این بین مصر با ۸ دانشگاه، پاکستان ۷ دانشگاه و عربستان سعودی با ۴ دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر خاورمیانه هستند. به این ترتیب رتبه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تعداد دانشگاه‌های برتر در سطح جهان از ۲۳ در سال قبل به ۱۷ ارتقاء پیدا کرد.

جمشیدی یادآور شد: بر این اساس در رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از جمهوری اسلامی ایران دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه شیراز، تهران، علوم پزشکی تهران، فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی کرج، شهید بهشتی، یزد و زنجان توانستند در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرند.

رییس دانشگاه زنجان اظهار کرد: پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین‌المللی است که از سال ۲۰۰۴ میلادی مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار داده است. این رتبه‌بندی از ۱۳ شاخص بررسی شهرت در حوزه آموزش، نسبت مدرک دکتری به تعداد اعضای هیأت علمی، نسبت تعداد کل دانشجویان کارشناسی به اعضای هیأت علمی، نسبت مدرک دکتری به کارشناسی ارائه شده توسط مؤسسه، درآمد مؤسسه نسبت به تعـداد اعضای هیأت علمی، بررسی شهرت در حوزه پژوهش، درآمد پژوهش، تعداد مقالات منتشر شده به ازای اعضای هیأت علمی، تأثیر میانگین تعداد استنادها به ازای مقالات منتشر شده، درآمد پژوهشی حاصل از صنعت (به ازای اعضای هیأت علمی)، نسبت اعضای هیأت علمی بین‌المللی به بومی، نسبت دانشجویان بین‌المللی به بومی، سهم مقالات منتشر شده مشترک با نویسندگان همکار بین‌المللی و در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، وجهه بین‌المللی و ارتباط با صنعت در رتبه بندی خود استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: محاسبات رتبه‌بندی تایمز در سال ۱۷-۲۰۱۶ میلادی توسط شرکت خدمات حرفه‌ای پرایس واتر هاوس کوپرز (PWC) انجام شده است. محاسبات شاخص‌ها و نمرات توسط سه منبع اطلاعاتی صورت گرفته است که این منابع عبارت از «داده‌های ارسالی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که به‌صورت خوداظهاری جمع‌آوری می‌شوند»، «داده‌های حاصل از نظرسنجی شهرت توسط متخصصین آموزش عالی» و «اطلاعات تولیدات علمی موسسات آموزش عالی نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس» است.

این مسؤول اظهار کرد: تولیدات علمی مربوط به بازه ۵ ساله ۲۰۱۵-۲۰۱۱ میلادی و استنادات نیز مربوط به بازه ۶ ساله ۲۰۱۶-۲۰۱۱ است. این اولین سالی است که بیش از ۵۰۰ هزار کتاب و فصول کتاب‌ها در تحلیل نتایج مورد استفاده قرار گرفته شده است و بدین ترتیب عملکرد پژوهش‌های صورت گرفته در حیطه‌های علوم انسانی و هنر بهتر از سال‌های قبل در نتایج سال ۱۷-۲۰۱۶ تایمز پدیدار شده است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92