عناوين آخرين اخبار :  ...
پرهیز از منفعت‌طلبی‌های سیاسی برای ارتقای جایگاه دانشگاه شهید چمران


پرهیز از منفعت‌طلبی‌های سیاسی برای ارتقای جایگاه دانشگاه شهید چمران

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از دانشگاهیان این دانشگاه خواست به‌دور از هرگونه منفعت‌طلبی‌های گروهی، حزبی و سیاسی و با کمک مسئولان استان، ارتقای جایگاه دانشگاه را وجهه همت خویش قرار دهند .

140546.jpg

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین خواجه در آیین آغاز سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ دانشگاه شهید چمران اهواز که در سالن آمفی‌تئاتر شهید مطهری دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به این‌که این دانشگاه با بیش از ۶۰۰ عضو هیأت‌علمی و بیش از ۱۶ هزار نفر دانشجو در بیش از ۳۱۹ رشته در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در قالب ۱۴ دانشکده و یک پردیس بین‌المللی از ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: معتقدم که با اندک مساعدت مسئولان کشوری و استانی و جبران عقب‌ماندگی‌های دوران دفاع مقدس، ظرفیت‌های دانشگاه می‌تواند به فعل درآید و بیش از پیش در تحول و توسعه استانی ایفای نقش کند.

خواجه با بیان نکاتی پیرامون تعالی، توسعه و ارتقای کمی و کیفی دانشگاه به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اقشار مختلف دانشگاه اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان و همچنین مسئولان استان، خطاب به دانشگاهیان شهید چمران گفت: بیایید به‌دور از هرگونه منفعت‌طلبی‌های گروهی، حزبی و سیاسی و با کمک مسئولان استان، ارتقای جایگاه دانشگاه را وجهه همت خویش قرار داده و با از خودگذشتگی و فداکاری در تحقق آن تلاش کنیم.

وی با تصریح بر این‌که رفع مشکلات معیشتی و رفاهی اساتید و کارکنان می‌تواند کمک مهمی به ارتقاء دانشگاه داشته باشد، اظهار داشت: تأمین حداقل امکانات رفاهی برای اساتید و کارکنان جز با همکاری، همفکری و همه‌جانبه نگری و پرهیز از انحصارگرایی فردی و گروهی ممکن نیست. از این رو از مدیران، کانون صنفی اساتید و کارکنان دانشگاه درخواست دارم که ضمن مشارکت جدی با مسئولان، منافع اکثریت را ملاک و محور فعالیت و تصمیم‌گیری قرار دهند تا مسیر دستیابی به اهداف تسهیل‌تر شود.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: مدیریت دانشگاه خود را متعهد می‌داند که در جهت ارتقاء کیفیت علمی و اداری دانشگاه اصل شایسته‌سالاری را نصب‌العین قرار دهد؛ هرچند مدعی نیست که در تشخیص شایستگان دچار اشتباه نمی‌شود، بنابراین از هرگونه پیشنهاد و نصایح مشفقانه و سازنده با اشتیاق استقبال می‌کند.

خواجه بیان کرد: مدیریت دانشگاه در یک‌سال گذشته به‌شدت از گزینش‌های فامیلی و سفارشی، فاصله گرفته و بخش عمده‌ای از ناکارامدی سیستم اداری را ناشی از گزینش‌های فامیلی و نیروهای ناکارآمد و نیروهای غیرتخصصی می‌داند. به مشورت به‌ویژه با اساتید و مدیران پیشکسوت در تصمیم‌گیری‌های کلان آموزشی و پژوهشی و برنامه‌ریزی‌های دانشگاه در تعقیب اهداف پیش‌بینی‌شده، متعهد بوده و خود را بی‌نیاز از راهنمایی‌ها نمی‌دانیم.

وی با بیان این‌که دانشگاه بازنشستگان را ذخایر معنوی خود و تکریم و استفاده از تجارب و آراء آنان در امور مختلف مدیریتی، آموزشی و پژوهشی را در ایفاء نقش دانشگاه راهگشا می‌داند، گفت: تأکید بر جایگاه قانون و مقررات در همه تصمیم‌گیری‌ها در عین مداراپیشگی در برخورد با ارباب رجوع همواره مورد توجه خواهد بود و از مشارکت همه اقشار دانشگاه در ارائه طرح‌ها و ایده‌های سازنده و راهگشا برای پیشرفت همه‌جانبه دانشگاه استقبال می‌شود و از همه اقشار انتظار می‌رود که مدیران دانشگاه را از طرح‌ها و برنامه‌های ارزنده خود محروم نکنند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: فعالیت‌های قانونمند کلیه تشکل‌های دانشجویی بدون هیچ‌گونه تبعیضی مورد توجه بوده و  از کلیه تشکل‌ها انتظار می‌رود که تعامل، همکاری و تحمل یکدیگر را سرلوحه فعالیت خود قرار داده و از فعالیت‌های فراقانونی جداً پرهیز کنند؛ پرهیز از غلبه فضای سیاسی بر فضای علمی ضمن لازم و ضروری دانستن فعالیت‌های سیاسی به‌خصوص در سال تحصیلی جاری مورد انتظار است.

خواجه ادامه داد: دانشگاه تعامل و تقویت ارتباط با سازمان‌ها، صنایع و شرکت‌ها را ضرورت و نیاز متقابل دانشگاه و صنعت می‌داند و در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب در این زمینه، همکارانی که بتوانند این ارتباط را به شکل سازمان یافته‌تر در قالب ارائه خدمات مشاوره‌ای و علمی گسترش دهند، مورد حمایت و تشویق قرار می‌گیرند.

وی از رؤسای دانشکده‌ها نیز خواست که در جهت کاهش وابستگی به دولت و رفع برخی نیازهای خود برنامه‌ریزی‌های لازم را برای ارائه برخی خدمات تخصصی به سازمان‌ها و صنایع در قالب پروژه‌های تحقیقاتی، ارائه خدمات آزمایشگاهی و خدمات کوتاه‌مدت آموزشی و مشاوره‌ای انجام دهند.

خواجه با بیان این‌که تعامل و توسعه ارتباطات بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی به اشکال مختلف ازجمله اعزام دانشجو در قالب فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت، برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی، تبادل استاد و دانشجو، پذیرش دانشجوی خارجی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک از اولویت‌ها و ضرورت‌های سیاست بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه شهید چمران است، گفت: این دانشگاه به‌عنوان یکی از ۶ دانشگاه کشور در پروژه بین‌المللی‌سازی اموزش عالی ایران با دانشگاه‌های اروپایی مشارکت دارد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تأسیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در این دانشگاه را در راستای اجرای این پروژه عنوان و تصریح کرد: فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده و پرهیز از روزمرگی مورد تأکید بوده و از همه مدیران دانشگاه به‌ویژه رؤسای دانشکده‌ها انتظار می‌رود در این مسیر گام بردارند.

وی همچنین بر لزوم استفاده حداکثری از امکانات و پرهیز از اسراف هزینه‌های فاقد اولویت تأکید کرد و گفت: دانشگاه فعالیت‌های گروهی، بین رشته‌ای و بین دانشکده‌ای را برای پرهیز از دوباره‌کاری و تقویت روحیه کار جمعی حمایت می‌کند؛ امیدواریم در سایه الطاف الهی و با کمک یکدیگر در یک فضای صمیمی و در عین حال جدی و پرتلاش در جهت تحقق اهداف دانشگاه و آموزش عالی استان که همانا تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی است، گام برداریم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز  تاکید کرد:آیین آغاز سال تحصیلی را با ادای احترام به پیشگاه سرور آزادگان، سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) رسماً آغاز می‌کنیم و آغاز سال تحصیلی را به دوستداران علم و دانش تبریک و مقدم دانشجویان نوورود به جمع دانشگاهیان دانشگاه شهید چمران را گرامی می‌داریم.

وی افزود: امیدواریم همان‌گونه که تلاش و پشتکار ضامن توفیق راهیابی دانشجویان به دانشگاه بوده است، با تلاش و کوشش بیش از پیش در دوران تحصیل و با بهره‌مندی از اساتید برجسته و با تجربه دانشگاه با دستی پر از اندوخته‌های علمی فارغ‌التحصیل شده و در خدمت به مردم و آبادانی میهن موفق باشند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: با آغاز سال تحصیلی تلاش دوباره در مسیر رشد و تعالی علمی نیز آغاز می‌شود. باید اذعان کرد که در مسیر ناهموار توسعه پایدار کشور، ارتقاء سطح علمی جامعه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران از دوران باستان اهل دانایی بوده و امروزه از پس سال‌ها تلاش و تجربه، شاهد بالندگی روزافزون این دانشگاه در عرصه علم و دانش هستیم.

خواجه با بیان این‌که گرچه وقوع جنگ تحمیلی خسارت‌های بسیاری به این دانشگاه وارد آورد و توسعه علمی، اقتصادی و اجتماعی استان را به تأخیر انداخت اما دانشگاه از نقش خود در بازسازی و سازندگی و رونق دوباره خود غافل نماند و همچنان خود را متعهد به هرگونه همکاری و مساعدت می‌داند، گفت: در سالی که گذشت همچون سال‌های گذشته شاهد سعی و تلاش بی‌وقفه نخبگان و دانشگاهیان شهید چمران اهواز بودیم و این تلاش خستگی‌ناپذیر موفقیت‌های بسیاری را نیز به همراه داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌عنوان خدمتگزار جویندگان این دانش، کوشش بی‌وقفه دانشگاهیان ارجمند را پاس می‌دارم و امیدوارم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیش از پیش در مسیر این هدف گام بردارید، آن‌گونه که خروجی فعالیت‌های حرفه‌ای دانشگاهیان به حل مشکلات جامعه کمک کند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92