عناوين آخرين اخبار :  ...
نکوداشت حجت‌الاسلام احمد احمدی از سوی دانشگاه تربیت‌مدرس


نکوداشت حجت‌الاسلام احمد احمدی از سوی دانشگاه تربیت‌مدرس

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مراسم نکوداشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی؛ نخستین رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس سازمان سمت روز یکشنبه، چهاردهم آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در سالن اجتماعات استاد مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

احمد احمدی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر محمد جعفر حبیب‌زاده، مسؤول برگزاری مراسم نکوداشت دکتر احمدی در این باره اظهار کرد: از زمانی که دکتر غلامحسین زاده مسؤولیت دانشکده علوم انسانی را در سال ۱۳۹۳ پذیرفتند برنامه قدردانی از استادان پیشکسوت دانشگاه و افرادی که در حوزه علوم انسانی و راه اندازی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس تلاش کردند مورد توجه قرار گرفت و این موضوع با درگذشت استاد گرانقدر، دکتر آیینه‌وند مصادف شد.

وی افزود: با توجه به اینکه حجت الاسلام دکتر احمدی از ابتدای تشکیل دانشگاه تربیت مدرس همراه این دانشگاه بوده و سالها مسئولیت دانشکده علوم انسانی دانشگاه را بر عهده داشته است؛ قدردانی از این استاد فرهیخته را در دستور کار قرار دادیم و متوجه شدیم نهاد های دیگر همچون موسسه حکمت و فلسفه و کتابخانه ملی نیز در صدد برگزاری مراسم نکواشتی برای دکتر احمدی هستند که با هماهنگی‌های صورت گرفته در نهایت قرار شد این مراسم نکوداشت در دانشگاه تربیت مدرس و به نام هر سه موسسه (دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران) برگزار شود. همچنین کتابی هم به عنوان نکوداشت دکتر احمدی از مجموعه مقالاتی که استادان در خصوص حوزه مطالعاتی دکتر احمدی(فلسفه) ارائه نمودند چاپ خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: دکتر احمدی با برگزاری مراسم نکوداشت مخالف بودند، مگر آنکه برگزاری این نکوداشت منجر به اثر تربیتی و اخلاقی در نسل جوان و دانشجویان شود و هزینه غیر معمولی نیز در مراسم صرف نشود.

دکتر حبیب زاده تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این بزرگداشت این است که به نسل جوان نشان دهیم در میان استادان فرهیخته و ملبس به لباس روحانیت، هستند افرادیکه با نسل جوان همراه و همدل باشند و نیازها و احساسات نسل جوان را درک کنند و در عمل نیز به خاطر روحیه متواضع و حساس نسبت به بیت المال و جلوگیری از اسراف می‌توانند الگوی مفید و موثری در زمان حال برای جوانان باشند. شاید بتوان گفت پس از استاد مطهری، حجت الاسلام دکتر احمدی در بین روحانیت چهره شاخصی است که توانسته نسل جوان را همراهی کند و نسل جوان به وی اتکا نماید و این امر از نیازهای امروز نسل جوان دانشگاهی ماست و امیدواریم برگزاری این بزرگداشت در تقویت این موضوع موثر واقع شود.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: دکتر احمدی به لحاظ ادب، اخلاص، رعایت مصالح بیت المال و جلوگیری از اسراف و تبذیر، شاخص و الگو هستند و این نکوداشت می تواند برای نسل جوان دانشجو و طلاب جوان به عنوان یک الگو و ملاک قرار گیرد تا هرچه بیشتر با رفتار و کردار استاد احمدی آشنا شوند.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر احمدی چهره نام آشنای فرهنگی و دانشگاهی که سالهای سال کشور از تلاش‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و مدیریتی وی در حوزه‌های دینی، دانشگاهی و آموزش و پرورش بهره مند شده است در سال ۱۳۱۲ در ملایر به دنیا آمده است. در سال ۱۳۳۱ وارد حوزه علمیه بروجرد شده و در طول پنج سال تا نیمه دوم سطح را خوانده است. در سال ۱۳۳۶ به حوزه علمیه قم عزیمت کرده و تا سال ۱۳۴۵ علاوه بر دروس خارج و فلسفه و تفسیر در حوزه، از دانشگاه تهران لیسانس فلسفه گرفته و به کسوت دبیری نایل شده است. در سال ۱۳۴۸ با درجه کارشناسی ارشد در رشته فلسفه غرب و در سال ۱۳۵۸ در مقطع دکتری همان رشته فارغ‌التحصیل و در سال ۱۳۵۳ به دعوت گروه فلسفه غرب به عضویت هیات علمی دانشگاه تهران در آمده است. پس از صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس دانشگاه تربیت مدرس؛ مسئولیت ریاست دانشکده علوم انسانی دانشگاه از سال ۱۳۶۱ تا تیرماه ۱۳۷۴ بر عهده وی گذاشته شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92