عناوين آخرين اخبار :  ...
در نظر گرفتن تشویق‌ برای محققان دانشگاه گلستان جهت تبدیل ایده به فناوری


در نظر گرفتن تشویق‌ برای محققان دانشگاه گلستان جهت تبدیل ایده به فناوری

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه جامع گلستان به ثبت ۵۳۵ مقاله ISI توسط محققان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: برای اینکه مقالات کاربردی و تبدیل به فناوری شود، تشویق‌های بسیار خوبی برای محققین این دانشگاه در نظر گرفتیم.

فناوری‌های المپیک

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد یغمایی در نشست خبری با بیان اینکه تبدیل مقالات به فناوری یک پروسه طولانی مدت است، تصریح کرد: در این زمینه دانشگاه به کسانی که بتوانند این کار را انجام دهند، یک فرصت سه تا پنج ساله داده و با آنها قرارداد بسته می‌شود تا در این مدت بتوانند ایده خود را به فناوری تبدیل کنند.

وی با اعلام ثبت ۶ اختراع توسط محققان این دانشگاه، اظهار کرد: ساخت تصفیه آب شرب و ساخت واشرهای پلی اتیلین در صنعت آب و فاضلاب از جمله این اختراعات هستند که همگی کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یغمایی در ادامه به تعداد رشته های این دانشگاه در مقاطع دانشگاهی مختلف اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در مقطع کارشناسی ۳۴، ارشد ۲۷ و دکتری ۴ رشته داریم که این تعداد رشته در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در مقطع کارشناسی ۲۷، ارشد ۲۰ و دکتری ۴ رشته بود.

رئیس دانشگاه جامع گلستان با اعلام اینکه جمعیت کنونی دانشجویان این دانشگاه ۳ هزار و ۳۸۲ نفر است، تصریح کرد: این مقدار نسبت به جمعیت دانشجویان در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ که ۲ هزار و ۵۴۲ نفر بود و با توجه به افت دانشجویان در بسیاری از دانشگاههای کشور، رشد خوبی را نشان می دهد.

یغمایی یکی از فاکتور های قوت دانشگاه‌ها از نظر کیفیت را تعداد اعضای هیات علمی آن دانشگاه دانست و افزود: تعداد ۲ استاد، ۱۶ دانشیار، ۱۱۶ استادیار و ۵ مربی اعضای هیات علمی این دانشگاه را تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: دانشگاه در جذب نیروهای هیات علمی خود در وهله اول به دانشگاه و کیفیت فرد توجه می‌کند و مساله بومی بودن فاکتور بعدی ماست. هیات جذب دانشگاه معتقد است، نیروهایی که جذب می‌کنیم باید افرادی باشند که بتوانند فارغ التحصیلان قوی را در این دانشگاه تربیت کنند.

دکتر یغمایی افزود: در دولت قبل بحث تقسیم کردن دانشگاه‌ها را داشتیم که این کار موجب تضعیف برخی از دانشگاه‌ها شد. در گذشته، دانشگاه گنبد، گلستان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان یکپارچه بود در نتیجه مقالات و تحقیقات این دانشگاه‌ها با هم جمع و سبب بالا رفتن رتبه دانشگاه در سطح کشور می شد.

وی در خصوص ارتباط بین دانشجو و بازار کار نیز عنوان کرد: در دانشگاه بخشی به عنوان ارتباط با صنعت وجود دارد که در آنجا با برگزاری کارآموزی‌های مختلف، دانشجویان را با بازار کار آشنا می‌کنیم.

رئیس دانشگاه جامع گلستان به مشکلات فضای فیزیکی دانشگاه اشاره کرد و گفت: از این نظر مشکلات زیادی داریم به همین دلیل سعی کردیم با ادامه دادن کلاس ها تا ساعت ۷ شب، پارتیشن بندی اتاق کارکنان و قرار دادن کانکس‌های مختلف، این موضوع را مدیریت کنیم.

یغمایی همچنین در خصوص احداث سایت دانشگاه جامع گلستان که در سرخنکلاته واقع است، اظهار کرد: در سالهای گذشته هیات موسس دانشگاه تعهد کرده بود که ۱۰۰ هکتار زمین در اختیار دانشگاه قرار دهد ولی در توافق های بعدی این مقدار به ۷۵ هکتار کاهش یافت.

وی پیشرفت فیزیکی ساخت سایت دانشگاه جامع را با توجه به کاری که می بایست صورت می گرفت، ۱۰ درصد عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه فضاهایی در آنجا ساخته شده است، ولی این مقدار نسبت به ۷۵ هکتار زمینی که در اختیار دانشگاه قرار داد، کم است.

رئیس دانشگاه جامع گلستان بودجه مورد نیاز برای اتمام ساخت سایت دانشگاه را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در گذشته بارها گفته شده که در استان به دانشگاه جامع نیاز داریم، تاکید کرد: ما باید در جهت این نیاز حرکت کنیم تا این دانشگاه روی پای خود استوار شود.

دکتر یغمایی به سیاست زدگی دانشگاه در ابتدای فعالیتش اشاره کرد و گفت: ساخت پروژه سرخنکلاته در مدیریت قبلی دانشگاه با جدیت دنبال نمی‌شد.

رئیس دانشگاه جامع گلستان تصریح کرد: در سه سال حضور وی در این دانشگاه، تلاش بسیاری در این زمینه صورت گرفت؛ امیدواریم در اولین مرحله ستاد دانشگاه را به این سایت منتقل کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در سالهای اخیر دیگر بودجه‌ای تحت عنوان ساخت خوابگاه به دانشگاه‌ها داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش ساخت خوابگاه در سایت سرخنکلاته، انتظار حمایت از خیرین را داریم. اگر ۵۰ درصد از ساختمان توسط خیرین ساخته شود، مابقی آن را وزارتخانه کمک خواهد کرد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92