عناوين آخرين اخبار :  ...
معرفی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان


معرفی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

دانشگاه صنعتی کرمان سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) –  معاون آموزشی وزارت علوم در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان گفت: در طرح آمایش آموزش عالی به دنبال ایجاد رابطه‌ای هدفمند بین تحصیل و اشتغال هستیم.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی شریعتی نیاسر در آیین تقدیر و تکریم از خدمات محمد میرزایی و معارفه محمدجواد آروین سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان اظهار داشت: یکی از کارهای جدی که باید به آن بپردازیم ایجاد رابطه معنادار بین اشتغال و تحصیل است.

وی افزود: اگر چه آموزش عالی مسئول ایجاد شغل در جامعه نیست، اما به صورت غیرمستقیم کار ما با آن مسئولیت مرتبط است.

معاون آموزشی وزیرعلوم تصریح کرد: یکی از اهدافی که باید دنبال شود، توسعه هدفمند و مرتبط با بازار آموزش عالی است.

وی گفت: در همین راستا سال گذشته طرح آمایش آموزش عالی را مطرح کردیم و تقریبا ۱۵۰ صفحه گزارش مدون خلاصه شد و به یک دستورالعمل ۱۱ ماده‌ای رسید که در اسفند ۹۴ به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید و توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

معاون آموزشی وزیر علوم، خاطرنشان کرد: یکی از محورهای طرح آمایش، توسعه هدفمند آموزش عالی بود که چگونه تدبیری اندیشیده شود که در آموزش عالی رابطه‌ای هدفمند بین تحصیل و اشتغال ایجاد شود.

شریعتی نیاسر گفت: یکی دیگر از بندهای طرح آمایش مربوط به ساماندهی مراکز آموزش عالی و استانداردسازی است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ سال پیش تعداد دانشگاه‌های دولتی ما کمتر از حدود پنجاه دانشگاه بوده است، اضافه کرد: الان حدود ۱۴۳ مرکز آموزش عالی دولتی داریم و مراکز غیردولتی به ۳۵۳ افزایش یافته و در مجموع بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۰ مرکز آموزش عالی در سراسر کشور فعالیت می کنند.

 شریعتی با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی گفت:‌ از ۱۵ طرح کلان مطرح شده در زمینه اقتصاد مقاومتی، چهار طرح آن به آموزش عالی مربوط است.

وی اظهار داشت: در طرح آمایش آموزش عالی، بحث کیفیت آموزش عالی از نکات مهم و مدنظر وزارت علوم است که با برنامه ریزی به دنبال ارتقای آن هستیم.

معاون آموزشی وزیرعلوم با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های مطرح در امر کیفی‌سازی آموزش عالی، بحث استانداردها است گفت: در گذشته برای صدور مجوز به سرانه آموزشی، میزان تجهیزات و امکانات توجه می شد، اما امروز یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در تصمیم‌گیری، نیاز بازار است.

 شریعتی جمعیت دانشجویی مقطع تحصیلی دکتری را حدود ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد داریم و برای ما مهم است که این دانشجویان تحصیلات تکمیلی بعد از فارغ‌التحصیلی در جامعه چه نقشی برعهده خواهند داشت.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92