عناوين آخرين اخبار :  ...
معرفی برترین‌های فارابی در هفته پژوهش/ کم توجهی به شرکت‌های دانش بنیان علوم انسانی


معرفی برترین‌های فارابی در هفته پژوهش/ کم توجهی به شرکت‌های دانش بنیان علوم انسانی

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه برترین‌های هشتیمن جشنواره فارابی در آذر ماه همزمان با هفته پژوهش معرفی می‌شوند، گفت: به رغم تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی ولی بخش عمده‎ای از اعتبارات در سایر حوزه‌های علمی صرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر حسین میرزایی در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی فارابی افزود: هشتمین دوره این جشنواره با تصویب هیات وزیران و شورای سیاستگذاری جشنواره از اسفند ماه سال گذشته آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره به آغاز فراخوان ارسال آثار از اول خرداد ماه خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار از سوی اساتید، محققان و دانشجویان حوزه علوم انسانی تا ۳۱ تیر ماه تعیین شده است.

میرزایی با تاکید بر اینکه در این دوره از جشنواره تمام آثار اعم از طرح‌های پژوهشی، رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های دوره‌های کارشناسی ارشد به صورت دیجیتال و از طریق سامانه الکترونیکی جشنواره دریافت می‌شوند، یادآور شد: از آنجا که فایل کتاب در اختیار مولفان قرار ندارد، این دسته از افراد پس از ثبت‌نام و بارگذاری فهرست و جلد کتاب خود در سامانه جشنواره، اقدام به ارسال اصل کتاب خود به دبیرخانه جشنواره خواهند کرد.

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان این که این جشنواره از سوی وزارت علوم و با مشارکت آیسسکو و یونسکو برگزار می‌شود، اضافه کرد: رییس این جشنواره، وزیر علوم و دبیر آن معاون فرهنگی وزیر علوم است و دبیرخانه آن نیز در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی مستقر شده است.

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی آثار ارسالی در این دوره از جشنواره فارابی را در حوزه‌های زبان و ادبیات، تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، حقوق، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی، فلسفه کلام، اخلاق، ادیان و عرفان، فقه، اصول، علوم قرآنی و حدیث، مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی، فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری و مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) ذکر کرد.

میرزایی ایجاد شبکه نخبگان علوم انسانی را از برنامه‌های این دوره از جشنوراه نام برد و یادآور شد: این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در حوزه علوم انسانی و اسلامی، معرفی آثار و نظریه‌های برتر و تشویق برای تولید، تقویت و بومی سازی علوم انسانی در ایران و جهان برگزار می‌شود.

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تعداد برگزیدگان این دوره از جشنواره توضیح داد: بر اساس سیاست‌گذاری‌های اولیه این جشنواره، قرار است در اختتامیه آن که در هفته پژوهش در آذر ماه برگزار می‌شود، از ۳۵ اثر برگزیده در بخش‌های مختلف تقدیر به عمل آید.

میرزایی با اشاره به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی در سال‌های اخیر اظهار کرد: به رغم ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه ولی مشاهده می‌شود که بخش عمده‌ای از اعتبارات در سایر حوزه‌های علمی صرف می‌شود و با مذاکراتی که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته است درخواست کردیم تا سهم بیشتری از اعتبارات به این حوزه اختصاص یابد.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92