عناوين آخرين اخبار :  ...
معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کند


معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کند

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: معاونت پرستاری از پژوهش‌های مرتبط با سلامت در سطوح علوم پایه و بنیادی، آموزش و اشاعه سلامت حمایت می‌کند.

محقق دانشمند - مرکز تحقیقات

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر علی دادگری ضمن تبریک هفته پژوهش به تمام تلاشگران پرستار در عرصه پژوهش، گفت: معاونت پرستاری مأموریتی که هدف آن اشاعه سلامت در جامعه است، تعقیب می‌کند و در این راستا تمام محققان پرستار را به انجام پژوهش‌هایی که به حل مشکلات و معضلات مرتبط با سلامت کمک خواهد کرد، دعوت می‌کند.

مدیرکل توانمندسازی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری ادامه داد: پژوهش برای پژوهش ممکن است برای برخی نهادها پذیرفتی باشد، اما رسالت این معاونت حمایت از پژوهش‌هایی است که در سطوح علوم پایه و بنیادی، آموزش و اشاعه سلامت در جامعه صورت می‌گیرند و علاوه بر این معاونت پرستاری حوزه پژوهش را نیز همچون بهداشت و درمان، عرصه مناسبی برای همکاری‌های بین بخشی، سایر علوم پزشکی و اجتماعی تلقی کرده و به ویژه دست همکاری با جامعه پزشکی را در تحقیق‌های بین گروهی و مشترک می‌فشارد.

وی گفت: امروز تحقیق به مهارت لاینفکی در پرستاری تبدیل شده است و از پرستار انتظار می‌رود تا مهارت‌های پرستاری را «مبتنی بر شواهد» در تمام عرصه‌های خدمت ارائه دهد و بی‌شک ارائه چنین مهارتی مستلزم برخورداری از توانمندی‌های پژوهشی است.

وی افزود: تعریف پژوهش در پرستاری، کنکاش نظام‌مندی است که برای توسعه دانش در حوزه‌های گوناگون پرستاری مانند بالین، آموزش، مدیریت و سلامت در جامعه صورت می‌پذیرد.

مدیر کل توانمندی‌سازی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری ادامه داد: آمار و ارقام نشان می‌دهند که بیش از نیمی از تولیدات تحقیقی در حوزه سلامت در کشور، ماحصل فعالیت‌های علمی و تحقیقات پرستاران است و در واقع پرستاری به عنوان یک علم با حوزه متنوع عملکردی، همپای گسترش علم روز دنیا خود را به روز رسانی می‌کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اساتید، دانشجویان مقطع دکترا، کارشناسی ارشد و حتی پرستاران در سطوح و لایه‌های مختلف پرستاری در عرصه تحقیق و پژوهش فعال هستند و تحقیق در پرستاری بر توسعه و ارتقای سطوح بالای استاندارد در حیطه‌های مختلف مانند مراقبت پرستاری با کیفیت، کاهش بروز بیماری و ارتقای سبک زندگی تأکید دارد.

دکتر دادگری افزود: در تحقیق پرستاری، محقق با نگاهی جامع‌نگر، نه تنها مددجوی/ بیمار را مد نظر دارد، بلکه به خانواده، جامعه و مراقبین وی نیز توجه دارد، کما اینکه بسیاری از محققان پرستاری، تمرکز اصلی پژوهش‌های خود را به سلامت در جامعه معطوف کرده‌اند.

وی تأکید کرد: پرستاری حرفه‌ای است که مددجو بیمار را به عنوان «انسان» در اولویت همه فعالیت‌های خود تلقی می‌کند و چون انسان موجودی چند بعدی متشکل از عوامل جسمانی، روانشناختی، اجتماعی و معنوی است؛ از این رو، تحقیق پرستاری حوزه‌ای برای اشتراک با سایر علوم زیستی، روانشناختی و علوم اجتماعی و به ویژه پزشکی در انجام پژوهش است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92