عناوين آخرين اخبار :  ...
مصائب بومی‌ترین و محروم‌ترین دانشگاه خوزستان


مصائب بومی‌ترین و محروم‌ترین دانشگاه خوزستان

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به مشکلات آموزشکده‌های فنی در خوزستان و برنامه‌ها برای تقویت و کیفیت‌بخشی به آن‌ها، گفت: این دانشگاه بومی‌ترین و محروم‌ترین دانشگاه در خوزستان است.

P718.jpg

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، سید بهزاد علوی با بیان این‌که آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران تنها آموزشکده مهارتی دختران در خوزستان است، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ دانشجوی دختر در این آموزشکده تحصیل می‌کنند و این آموزشکده در ۹ رشته کاردانی نرم‌افزار کامپیوتر، معماری، صنایع شیمیایی، حسابداری، مربی کودک، مدیریت خانواده، طراحی دوخت، گرافیک و نقاشی و یک رشته کارشناسی مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی فعالیت می‌کند.

وی افزود: در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای خوزستان‌ بیش از ۸۵ درصد دانشجویان بومی استان هستند و می‌توان گفت که این دانشگاه بومی‌ترین دانشگاه استان است؛ همچنین بیش از ۹۰ درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار شده یا کارآفرین می‌شوند. توسعه این آموزشکده‌ها سبب اشتغال پایدار می‌شود.

رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به رویکرد چند سال اخیر وزارت علوم مبنی بر کیفیت‌بخشی به آموزشکده‌ها به جای توسعه آن‌ها، گفت: با این حال تلاش می‌شود که آموزش عالی مهارتی افزایش یابد. این دانشگاه علاوه بر این‌که بومی‌ترین دانشگاه استان است، محروم‌ترین دانشگاه استان نیز هست به‌طوری‌که بودجه یکی از آموزشکده‌ها با ۲۰۰۰ دانشجو یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که این مبلغ با دیگر دانشگاه‌ها قابل مقایسه نیست.

علوی در خصوص وضعیت تنها آموزشکده دخترانه فنی در خوزستان، تصریح کرد: امسال نزدیک به ۱۰ درصد به ظرفیت این آموزشکده اضافه شده است؛ همچنین خوابگاه‌ها و کارگاه‌های آن برای رفاه بیشتر دانشجویان نوسازی و بهسازی شده‌اند. در خوزستان تاکنون آموزشکده جدیدی احداث نشده است اما برای افزایش دسترسی دختران به آموزش عالی مهارتی تلاش زیادی می‌شود تا در برخی شهرهای بزرگ آموزشکده دخترانه جدید احداث شود.

وی افزود: علاوه بر تلاش برای کیفیت‌بخشی به این آموزشکده، مکاتباتی با رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و رئیس شرکت ملی نفت ایران برای تقویت، به‌روزرسانی تجهیز آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای خوزستان و به‌ویژه آموزشکده دختران انجام شد.

رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره نیروهای آموزشی این آموزشکده‌ها، عنوان کرد: مدرسان از هیأت‌علمی دانشگاه‌ها و مدرسین با تجربه و دارای صلاحیت‌های علمی هستند اما مدرس موظف وجود ندارد و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در یک فرآیند ۲ ساله برای جذب نیروی موظف تلاش می‌کند که خوزستان نیز از بابت آن بهره خواهد برد. در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور یک به ۲۸ است.

علوی گفت: سال گذشته یک بانک اطلاعاتی در خوزستان راه‌اندازی شد که دارندگان مدرک فوق لیسانس و دکتری دارای تجارب و شرایط لازم، دعوت به همکاری شدند و چندین برابر نیاز مراجعه‌کننده داشتیم، بنابراین سعی شد که بهترین نیروها گزینش شوند.

وی یادآور شد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای تا سال ۹۰ زیرمجموعه وزارت آموزش‌وپرورش قرار داشت و پس از آن به وزارت علوم واگذار شد و از آن هنگام مجوز استخدامی برای این دانشگاه صادر نشده است، اما این موضوع مانع کیفیت‌بخشی یا دایر کردن رشته‌های جدید نشده است و اکنون در تمام رشته‌ها در خوزستان مدرس و متقاضی تدریس وجود دارد که با بررسی سوابق و صلاحیت‌های علمی و انجام مصاحبه به‌صورت حق‌التدریس جذب می‌شوند.

رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای در خصوص وضعیت آموزشکده کشاورزی نیز گفت: این آموزشکده تنها آموزشکده کشاورزی خوزستان است که ساختمان آن متعلق به آموزش‌وپرورش است و مقرر شده بود که از سال ۹۰ این ملک به دانشگاه فنی و حرفه‌ای واگذار و این آموزشکده مستقل شود اما این انتقال انجام نشد و همین موضوع سبب محرومیت این دانشکده شده است.

علوی ادامه داد: در حال حاضر ۴۰۰ دانشجو در این آموزشکده تحصیل می‌کنند که همه‌ این افراد از مناطق محروم و روستایی هستند؛ اگر نیازهای این آموزشکده رفع نشود، منجر به تعطیلی آن خواهد شد و تعطیلی آن برای خوزستان که قطب کشاورزی است، نوعی فاجعه است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92