عناوين آخرين اخبار :  ...
مجوز راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران


مجوز راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

ساری- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، از ارائه مجوزهای لازم از سوی شورای عالی گسترش برای راه اندازی ۱۲۸ رشته درمقاطع کارشناسی ارشد ودکترا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستانهای مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در آمل حمید میرزاده شامگاه چهارشنبه که برای افتتاح طرح های دانشگاه آزاد واحد آیت اله آملی شرکت کرده بود، درجمع مدیران واستادان این واحد دانشگاهی گفت: در مقطع کارشناسی ارشد تعداد رشته های این بخش به ۴۲۱ رشته محل و مقطع دکترا نیز از ۷۰ رشته قبلی به ۱۰۷ رشته تخصصی تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد.

وی ، با اشاره به اینکه پارسال حدود پنج هزار استاد دانشگاه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور جذب شدند، افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری نیز به همین تعداد استاد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان این که حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد و تاکنون ۶۱ مرکز رشد با ۴۵۱ شرکت دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد سراسر کشور راه اندازی شده است، اضافه کرد: قصد داریم این شمار را تا سال ۹۶به ۱۵۰ مرکز رشد و حدود ۸۰۰ شرکت دانش بنیان افزایش دهیم.

میرزاده، همچنین به افزایش حدود ۱۰ تا ۱۵ درصدی بودجه های پژوهشی امسال در سراسر کشور اشاره واضافه کرد: امسال شش هزار میلیارد ریال برای طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد هزینه خواهد شد وسعی خواهد شد حدود پنج درصد درصورت نیاز بودجه آن افزایش داده شود.

وی، توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت های دانش بنیان، سرمایه گذاری عمران دانشگاه ها و اجرای طرح های فرهنگی ماندگار در اولویت برنامه های دانشگاه آزاد اعلام کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان این که در مهر سال ۹۲ که دانشگاه آزاد را تحویل گرفتیم از ۴۷۲ واحد دانشگاهی تعداد ۲۳۵ واحد آن زیان ده بودند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ واحد زیان ده هستند، و با توسعه تحصیلات تکمیلی درتلاش برای کاهش واحدهای زیان ده در مجموعه دانشگاه آزاد هستیم و برنامه داریم اگر واحدهای دانشگاه آزاد زیان دهی داشته باشند با واحدهای همجوار تجمیع می شوند.

میرزاده با بیان این که مهم است تا ما استانداردهای لازم را در توسعه تحصیلات تکمیلی رعایت کنیم، گفت: مدرک دادن باید با چهارچوب علمی باشد که باید سطح کیفیت ها را بالا ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که همکاری خوبی با وزارت علوم و بهداشت داشتیم که باید با تصویب رشته ها کار را به پیش ببریم، بیان داشت: رشته های جدیدی هم وجود دارد که باید به تصویب کمیسیون گسترش برسد.

میرزاده ادامه داد: اصل بر برنامه ریزی و همکاری است و هیچ کدام از رشته محل ها بدون مجوز قانونی نیست و دانشگاه های آزاد و همه دانشگاه ها باید ظرفیت سازی کنند تا فرزندان کشور برای تحصیل به خارج از کشور نروند.ک/۳

۷۳۲۷/۶۰۹۷

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92