عناوين آخرين اخبار :  ...
ماموریت اصلی دانشگاه فنی حرفه‌ای ،تربیت نیروی خلاق و کارآفرین است


ماموریت اصلی دانشگاه فنی حرفه‌ای ،تربیت نیروی خلاق و کارآفرین است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: تربیت نیروی خلاق و کارآفرین و آموزش تجاری سازی محصولات باید جزو برنامه های اصلی دانشگاه فنی حرفه‌ای باشد.

علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای
به گزار ایسنا، دکتروحیداحمدی در مراسم توانمندسازی و انتقال تجربه به اعضای هیئت علمی در سازمان مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای ، با اشاره به مأموریت‌ گرا کردن نظام آموزش عالی در وزارت علوم اظهار داشت: دانشگاه فنی حرفه‌ای در این موضوع نقشی مهم را می‌تواند ایفا کند و ما امروزه از زمان‌های بحرانی در حوزه علم و فناوری عبور کردیم و باید با یک نگاه تحول گرایانه روش‌های سنتی را تغییر دهیم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: با تغییر رویکرد جهان ما باید زمینه آموزش‌های لازم را در جهت آشنایی با پذیرش و خلاقیت در کشور فراهم کنیم و همین طور با تلفیق نظام نوآوری، توسعه و آموزش به معنای کلان و خواست نگرش و را گسترش و تعمیم دهیم.
دکتراحمدی درادامه گفت: نظام آموزشی ما باید همگام با توانمندسازی و نوآورانه باشد تا مهارت‌ها و تربیت افراد به خوبی در مراکز آموزش عالی صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای ایجاد مراکز رشد و نوآوری با جدیت باید دنبال شود، افزود: تربیت نیروی آموزشی باید به وسیله اعضای هیئت علمی برای احیای نظام مهارتی نیازمند بازسازی است تا مهارت‌های علمی به صورت خلاقانه در خدمت کشور اجرا شود و در این راستا دانشگاه فنی حرفه‌ای باید ارتباط خود را با سایر مراکز آموزش عالی و سایر محافل بین‌المللی علمی و فناوری تقویت کند.
دکتراحمدی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه فنی و حرفه‌ای با صنعت باید قوی تر شود، تصریح کرد: افرادی که وارد این دانشگاه می‌شوند باید از توانمندی‌های لازم در زمینه‌های کارآفرینی نوآوری برخوردار باشند .
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه عملکرد این دانشگاه باید به گونه‌ای باشد که با حذف آن احساس خلأ در کشور به وجود آید،بیان کرد: صنعت کشورفقط نیازمند فارغ‌التحصیلان دکتری نبوده، بلکه بیشتر به افراد خلاق، حرفه‌ای و توانمند نیازمند است .
دکتراحمدی با بیان اینکه در هر استان باید یک مرکز رشد داشته باشیم تا فرآیندهای نوآورانه در آن مراکز صورت بگیرد،گفت: آیین‌نامه تأسیس شرکت‌های دانش بنیان ابلاغ شده و این دانشگاه به خوبی می‌تواند آموزش‌های لازم را به دانشجویانش در جهت تجاری‌سازی کالاها و فروش آن در بازارهای جهانی داشته باشد.
در ادامه این مراسم دکترشفیعی رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای در سخنانی گفت: دانشگاه فنی حرفه ای از ۱۷۰ مرکز و ۱۸۰ هزار دانشجو همچنین ۱۷ هزار نیروی حق‌التدریس برخوردار است و این مرکز آموزش عالی تا سال گذشته دارای ۵۵ عضو هیئت علمی بوده که هم اکنون این تعداد با تغییر ساختار به ۶۰۰ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه اعضای جدید تحت عنوان هیئت علمی فنی بر طبق مصوبه هیئت امنای این دانشگاه مشغول به کار می‌شوند، افزود: در فراخوان سال۹۴ نیز این دانشگاه از ۲۰۰ سهمیه برخوردار است و امیدوارم که اعضای هیئت علمی این دانشگاه به هزار نفر برسند.
رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای با بیان اینکه در این دانشگاه ، محور باید کارآفرینی و کسب مهارت باشد که با توجه به این اصل ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در سال گذشته وارد بازار کار شده‌اند، گفت : دانشگاه فنی حرفه‌ای به ارتباط خود با صنعت اعتقاد زیادی دارد و این دانشگاه از نظر اشتغال سربار جامعه نیست زیرا فارغ‌التحصیلان آن کارآفرین و مهارتی هستند.
دکتر شفیعی در خصوص اینکه تجهیزات این دانشگاه قدیمی است، تصریح کرد: دانشگاه فنی حرفه‌ای به عنوان یک مرکز آموزش عالی تقاضا محور باید از تجهیزات خوبی برخوردار باشد تا بتواند کارآفرینی و خلاقیت را به خوبی به دانشجویانش آموزش دهد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری از جمله برنامه‌های این دانشگاه است و اگر اعضای هیئت علمی بتوانند آزمایشگاهی را تأسیس کنند این اقدام جزو کارهای پژوهشی‌شان محسوب می‌شود.
دکترشفیعی با بیان اینکه در هر استان یک دانشگاه واحد فنی حرفه‌ای افتتاح می‌شود تا در هزینه‌ها و پرداخت‌ها صرفه‌جویی شود، گفت : مراکز دانشگاهی ما به میزان ۲۸۰ میلیارد تومان اجناس تولیدی خودمان را خریداری کرده و این کار سبب شد یک سود ۸ میلیاردی نصیب این دانشگاه شود.
به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه در سال ۹۳، یکصد میلیارد تومان افزایش بودجه داشتیم، تصریح کرد: دانشگاه فنی حرفه‌ای در حال راه‌اندازی لیسانس فنی بوده و در آن مقطع تکنسین به مدت چهار سال با دروس پروژه محور و شایسته محور تدریس می‌شود.
وی در پایان گفت: در حوزه پژوهش در دانشگاه فنی و حرفه ای حمایت‌های مالی خوبی انجام شده تا پروژه‌های دانشگاهی هر چه سریع‌تر انجام شود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92