عناوين آخرين اخبار :  ...
لزوم تعامل انجمن‌های علمی با جهاددانشگاهی


لزوم تعامل انجمن‌های علمی با جهاددانشگاهی

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون عمرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: افزایش تعامل بین جهاد دانشگاهی و انجمن‌های علمی می‌تواند اثرات مثبتی در حوزه‌ دانشگاهی داشته باشد.

دانشگاه امام خمینی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا منطقه قزوین، محمدمهدی سنماری معاون عمرانی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در جلسه هم‌اندیشی مدیران جهاددانشگاهی در دیدار با رئیس، معاونان و اعضای هیئت‌علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون توانسته است در بحران‌های کشور گام‌های مؤثری را بردارد و در طول جنگ نیز هسته‌ جهاد توانست بسیار مؤثر باشد.

وی افزود: در حال حاضر نیز ما در کشور با بحران‌هایی روبه‌رو هستیم که جهاد دانشگاهی می‌تواند در این بحران‌ها وارد شود و اثرگذار باشد.

عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: بسیاری از روستاهای موجود امکانات اولیه را نیز دارا نیستند که تعامل و ورود جهاد دانشگاهی در این حوزه می‌تواند کمک بزرگی به این روستاها نیز کند.

سنماری تصریح کرد: افزایش ارتباط جهاد دانشگاهی با حوزه‌های عمرانی و ارتباط با پارک علم و فناوری می‌تواند در استان اثر مطلوبی داشته باشد.

معاون عمرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در پایان گفت: انجمن‌های علمی مختلفی در دانشگاه وجود دارد که ظرفیت‌های خوبی را نیز دارند بنابراین افزایش تعامل بین جهاد دانشگاهی و انجمن‌های علمی و برگزاری نشست‌های تخصصی مشترک می‌تواند هر دو مجموعه را ارتقا بخشد.

در این جلسه رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز گفت: اگر جهاد دانشگاهی به دنبال جذب دانشجو و دانشگاه است باید نماهای جاذب نیز ایجاد کند تا اثر بیشتری در حوزه‌ی جذب دانشجو و دانشگاه داشته باشد.

مهدی زندیه رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تاکنون تفاهم‌نامه همکاری متعددی را با شهرداری، نوسازی مدارس و دیگر ارگان‌ها منعقد کرده است و بنابراین می‌تواند با جهاد دانشگاهی نیز تعامل داشته باشد.

وی افزود: تصور می‌کنم دانشکده‌ معماری و شهرسازی در ابتدای تعامل با جهاد دانشگاهی همکاری و معرفی پروژه‌های تحقیقاتی را در در دستور کار خود قرار دهد چرا که در این حوزه جهاد دانشگاهی و دانشگاه ظرفیت بالایی دارند.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: در مرحله‌ نخست جهاد دانشگاهی می‌تواند موضوعات مختلف علمی را به اساتید معرفی کند و اساتید نیز آن‌ها را پیگیری و به دانشجویان واگذار کنند.

زندیه یاد آور شد: برخی دانشجویان نیز نیازمند مساعدت‌هایی در حوزه‌های علمی و ارائه‌ پایان‌نامه‌ها هستند که جهاد دانشگاهی می‌تواند در این راستا کمک‌حال دانشجویان و دانشگاه باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در تمامی مقاطع، آموزش روش‌های تحقیقی را در دروس خود دارند گفت: جهاد دانشگاهی هم می‌تواند با برگزاری دوره‌های کاربردی مختلف همانند رایانه و زبان انگلیسی اثرگذار باشد.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به ظرفیت و توانایی بالایی که جهاد دانشگاهی دارد انتظار می‌رود تا مساعدت‌های جهاد دانشگاهی جنبه آموزشی فکری و مالی نیز داشته باشد.

وی اضافه کرد: تاکنون در دانشگاه بین‌المللی همایش‌ها و کنفرانس‌های متعددی در سطح ملی و بین‌المللی برگزارشده است که نهادهای مختلفی حضور داشته‌اند و جهاد دانشگاهی نیز می‌تواند در این جایگاه حضور داشته باشد.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی در پایان گفت: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تنها دانشگاه کشور است که دارای دکترای خاص است که با تعاملی که بین دانشگاه و جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد می‌توان از ظرفیت این نیروها نیز استفاده کرد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92