عناوين آخرين اخبار :  ...
لاریجانی: ارتقاء فارغ التحصیلان در چارچوب قانون صورت می‌گیرد


لاریجانی: ارتقاء فارغ التحصیلان در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به مسائلی که طی چند روز اخیر درخصوص قانون آموزش تکمیلی دوره های دکترای تخصصی رشته های تک رشته‌ای ایجاد شده توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: قوانین برای پاسخگویی به نیازهای کشور وضع می شوند و وزارت بهداشت نیز به عنوان یک نهاد اجرایی ملزم به اجرای قانون است.

باقر لاریجانی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این مطلب اظهار داشت: بحثی این روزها در مورد آموزشPh.D رشته های تک رشته ای علوم پزشکی کشورمطرح شده، که سابقه خیلی طولانی در وزارت بهداشت دارد .

دکتر لاریجانی با بیان اینکه طی چند ماه گذشته وزارت بهداشت مکرر از سوی دستگاههای نظارتی تحت فشار قرار گرفته که آموزش های تکمیلی برای دانش آموختگان دکترای تخصصی رشته های تک رشته ای برگزار شود، افزود: حتی در دوره‌های مختلف برخی مسئولین از سوی نهادهای نظارتی درخصوص اجرای این قانون مورد سئوال قرار گرفتند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در قانون مصوب مجلس شورای اسلامی آمده  که توانمندی فارغ التحصیلان دکتری تخصصی رشته های تک رشته ای ها با طی دوره های آموزشی ارتقا یابد. طبق این قانون افراد متقاضی مورد ارزیابی قرار می گیرند و با طی دوره های آموزشی تکمیلی شرایط فراهم می‌شود تا بتوانند فعالیت های بیشتری را در زمینه تخصصی خود انجام دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی نیز ۴ گروه از فارغ التحصیلان Ph.D تک رشته ای می توانند با همکاری یکدیگر به صورت جامع ارائه خدمت نمایند. لیکن برای اینکه هر فارغ التحصیل بتواند به صورت فردی خدمات جامعی در زمینه رشته خود ارائه نماید طبق قانون باید دوره تکمیلی را طی نماید.

دکتر لاریجانی از تدوین آیین نامه اجرایی این قانون در وزارت بهداشت سخن گفت و افزود: با گروهی از اساتید در رشته های تک رشته ای و همچنین اساتید رشته پاتولوژی طی جلسات متعدد این آیین نامه تدوین شده و تلاش شده تا مسیر ارتقای آموزشی برای فارغ التحصیلان Ph.D تک رشته ای تعریف شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: در ابتدا افراد مورد ارزیابی قرار گرفته و مدت زمانی که برای تحصیل باید سپری کنند مشخص می شود. در مدت تحصیل نیز باید کاملا از محیط کاری منفک شوند و  تمام وقت آموزش ببینند.

وی با تاکید بر ارزیابی این افراد در ابتدای دوره گفت: پس از اینکه مدت تحصیل مشخص شد و دوره تعیین شده طی شد، باید همانند سایر رشته ها در آزمون جامع بالینی شرکت کنند و در صورت طی این آزمون می توانند شرایط ارائه خدمات جامع تری را پیدا کنند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: بدیهی است افراد با سابقه که در عرصه های علمی و خدماتی مشغول به کار هستند بعضا رغبتی به طی این دوره ها ندارد و تنها ممکن است افراد جوان متقاضی این دوره های تکمیلی باشند واجرای این قانون به هیچ وجه ظرفیت رشته پاتولوژی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این قانون در واقع مسیر ارتقایی برای رشته های Ph.D  است و میزان مداخلات و خدمات افرادی که دوره های تکمیلی را طی می کنند نیز متناسب با آموزش هایی که طی کرده اند تعریف خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی صدها موسسه آزمایشگاهی در سیستم دولتی و خصوصی کشور داریم که در برخی از زمان ها با کمبود افرادی که صلاحیت کافی برای پذیرش مسئولیت فنی آزمایشگاه داشته باشند مواجه‌اند و بدیهی است نهادهای حاکمیتی باید به نوعی پاسخگوی این نیاز در سطح کشور باشند.

دکتر لاریجانی گفت: این تلاقی های رشته ای در حوزه های مختلف نظام سلامت بعضا وجود دارد و وزارت بهداشت مجری قانون است و تمام تلاش ما این است که اجرای این قوانین موجب ارتقای کیفی افراد شود.

وی با تاکید بر اینکه این قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: البته ممکن است هر قانونی به فراخور شرایط زمان در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای قانونگذار بازبینی شود، اما تا زمانی که قانونی به قوت خود باقی است وزارت بهداشت می بایست این مسیر قانونی را با لحاظ جنبه های مختلف آن پیش بگیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: انتظار این است که مسائل، مشکلات و پیشنهادات موجود از راههای متناسب با شأن رشته های گروه پزشکی مطرح شود و این آمادگی هم در حوزه آموزش وزارت بهداشت وجود دارد که نظرات مختلف در چارچوب قانون اخذ شود تا با هدایت افراد مختلف بتوانیم مسیر اثربخش تری را در این حوزه طی نماییم.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی در پایان اضافه کرد: امیدواریم که این قانون با همکاری تمامی گروهها به عنوان یک همکاری بین بخشی و در راستای ارتقای حرفه‌ای گروه های علوم پزشکی در کشور پیگیری شود.

 

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92