عناوين آخرين اخبار :  ...
فرصت مطالعاتی برای استادان در دوره های پسا دکترا


فرصت مطالعاتی برای استادان در دوره های پسا دکترا

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای آیین نامه های پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی استادان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا فرهنگی، علی اصغر توفیق در جمع روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز آموزش عالی کشور بر ایجاد ساختارهایی در صنعت، معدن و تجارت که آن ساختارها به کمک دانشگاه ها و مراکز پژوهشی بیایند تأکید کرد.

وی به انعقاد تفاهم نامه های مختلف با وزارتخانه ها اشاره کرد و افزود: مهم ترین تفاهم نامه در اسفندماه ۱۳۹۲ بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم،منعقد و پیرو آن آیین نامه های اجرایی پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی استادان در صنعت تهیه شد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت درمورد آیین نامه فرصت مطالعاتی استادان در داخل اظهار کرد: بر اساس این آیین نامه، اگر اساتید یک سال در یک صنعت کار کنند، هم با محیط کار آشنا می شوند و هم پروژه تعریف کرده و مسائل خوبی رخ می دهد، و در این زمینه اساتید نیازمند انگیره هستند.

وی خاطرنشان کرد: در توافق انجام شده با وزارت علوم، هر استادی که فرصت مطالعاتی داخلی برود، علاوه بر دریافت حقوق و مزایای خود از دانشگاه، مطابق همان حقوق و مزایا را نیز از صنعت خواهد گرفت و در پایان ماموریت یک ساله خود یکماه با هزینه صنعت به کشوری خارجی مرتبط با فعالیتش اعزام می شود، اما شرط آن این است که باید از تدریس منفک شود ولی می تواند پروژه های دانشگاهی خود را نگه دارد.

توفیق ادامه داد: برای سال ۹۴، یکصد نفر ظرفیت مطالعاتی اساتید داخلی ایجاد کرده ایم و قرار است از ابتدای مهرماه سال جاری عملیاتی شود.

وی درخصوص آیین نامه طرح پسا دکترای صنعتی اظهار داشت: بر اساس این آیین نامه، اعضای هیئت علمی جدید می توانند یک سال در صنعت فعالیت کنند و هزینه ها در این دوره برعهده صنعت خواهد بود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در آیین نامه پسادکترای صنعتی برای سال۹۴، ۵۰ نفر ظرفیت سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سفرهای استانی احساس شد باید بین دانشگاه و صنعت رابطه تعریف شده ای ایجاد شود، اضافه کرد: در این زمینه نامه ای مبنی بر اینکه معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور مشاور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باشند نیز تهیه شد و به این ترتیب حضور مستمری از معاونان پژوهشی دانشگاه ها در بخش صنعت خواهیم داشت.

توفیق با بیان اینکه چه باید کرد تا برای خروجی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ایجاد بازار شود گفت: اگر علم تولید شود و تقاضا نداشته باشد، بی مصرف می ماند.

وی افزود: حدود ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به جز اصناف در بخش صنعت، معدن و تجارت فعالیت دارند که حدود هفت هزار واحد آن بالای ۵۰ نفر هستند و هزار واحد آن دارای واحد تحقیق و توسعه است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: اگر واحدی فاقد واحد تحقیق و توسعه باشد نمی تواند با دانشگاه و پژوهشگاه ارتباط برقرار کند، در نتیجه در برنامه های بخش صنعت مقرر شده که ۷۵ درصد واحدهای بالای ۵۰ نفر (یعنی حدود ۴ هزار واحد) تا پایان سال ۹۶ باید دارای واحد تحقیق و توسعه شوند.

فراهنگ**۱۲۹۳**۱۰۲۷

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92