عناوين آخرين اخبار :  ...
علوم سلول‌های بنیادی برای ورود به مرز جهانی نیازمند کار گروهی است


علوم سلول‌های بنیادی برای ورود به مرز جهانی نیازمند کار گروهی است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت: استفاده روزافزون از سلول‌های ایمنی برای درمان انواع بیماری‌ها، تشکیل تیم برای دستیابی به فناوری‌های نوین را ضروری می‌کند.

سلول بنیادی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا،‌ امیر علی حمیدیه در همایش فصلی انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به اهمیت سیستم ایمنی و رشته ایمونولوژی و کاربرد این رشته در درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها گفت: ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بر اساس سندی که مصوب شورای انقلاب فرهنگی است، تشکیل شده است و در آن  طی یک سال اخیر به همراه تیم جدید،  فعالیت‌هایی از جمله جلسات کارگروه ایمونوسل تراپی، برگزاری اولین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی و … صورت گرفته تا در نهایت بتوانیم در این حوزه شاهد فناوری‌های نوین باشیم.

حمیدیه افزود: سند مصوب از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی شامل بخش‌های مختلف پزشکی بازساختی است و بخشی از آن مربوط به سلول‌های بنیادی بوده و شامل اجزای دیگری از جمله مهندسی بافت، ژن تراپی، ویرایش ژن،  ایمونوسل تراپی و… است.

علم سلول‌های بنیادی در مرز ورود به بازار جهانی است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ریاست‌جمهوری با اشاره به مراکز تحقیقاتی فعال در حوزه سلول‌های بنیادی گفت: در دهه گذشته ایران به علوم پایه و اولیه سلولی دست پیدا کرده و هم‌اکنون بیش از ۶۰ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده در حیطه سلول‌های بنیادی فعالیت می‌کنند و این علوم سلولی در حال ورود به بازار جهانی است.

وی افزود: استفاده روزافزون از سلول‌های ایمنی(DC NK T CELL) برای درمان بیماری‌ها، تشکیل تیم بالینی و پایه برای دستیابی به فناوری‌های نوین را ضروری می‌کند.

حمیدیه با مقایسه آزمایش‌های کلینیکال انجام شده در زمینه کاربرد DC و NK,T Cell  در درمان بیماری‌ها در کشورهای پیشرفته تصریح کرد: ایران نیز  در حوزه ایمونولوژی به این موضوع گرایش پیدا کرده است.

 وی در ادامه با خطاب قرار دادن دانشجویان دکتری خاطرنشان کرد:  هدف دانشجویان باید تولید محصول و نه فقط کارمند دولت شدن باشد.

حمیدیه در پایان با بیان اهمیت TCR و TIL و CAR T Cell در درمان بیماری‌ها، به بیان مزایای CAR T Cell داروی زنده و بدون نیاز به شناسایی توسط HLA، دارا بودن قابلیت مهندسی شدن و … پرداخت و CAR T Cell‌ها را انقلاب آینده ایمونولوژی اعلام کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، همایش انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با همکاری گروه ایمونولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در  آبان ماه امسال در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92