عناوين آخرين اخبار :  ...
سه طرح جدید صندوق رفاه در حوزه خدمات دانشجویی در سال آینده


سه طرح جدید صندوق رفاه در حوزه خدمات دانشجویی در سال آینده

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از سه طرح جدید این صندوق در حوزه رفاه دانشجویی برای سال ۹۷ خبر داد و گفت: اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای احداث،‌ خرید، تکمیل سراهای دانشجویی، پوشش صد در صدی دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری و حمایت ویژه از ایده‌های دانشجویی، کارگاه‌های مهارت محور و شرکت‌های دانش بنیان از جمله این سه طرح است.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا،‌ مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در حاشیه بازدید وزیر علوم از صندوق رفاه دانشجویان از سه طرح جدید رفاهی و دانشجویی این صندوق برای سال آینده خبر داد و گفت: اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای احداث، خرید و تکمیل سراهای دانشجویی‌ جدید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق رفاه است. در واقع این صندوق با هم‌افزایی منابع مالی بانک عامل بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل سراهای دانشجویی جدید در برنامه ششم توسعه کشور پیش‌بینی نموده است که در اختیار دانشگاه‌های متقاضی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: بر همین اساس مصوبات مورد نیاز در خصوص اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات فوق از هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان اخذ و فرآیندهای اجرایی آن به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ابلاغ شده است که با این طرح علمیات ساخت ۲۰۰ سرای دانشجویی آغاز می‌شود تا کمبود ساخت سراهای دانشجویی در کشور جبران شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین پوشش صد در صدی دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری را نیز از دیگر برنامه‌های مهم این صندوق در سال آینده خبر داد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان از سال ۹۶ با هم‌افزایی منابع مالی بانک عامل، نسبت به ظرفیت‌سازی مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان برای یک دوره چهار ساله به منظور حمایت از دانشجویان دوره دکتری روزانه اقدام نموده است.

به گفته وی در سال اول اجرای این طرح از محل صندوق رفاه دانشجویان و بانک عامل، جمعا مبلغ ۱۶۶ میلیارد تومان تخصیص داده شده که تا امروز حدود ۱۴۰ میلیارد تومان وام ویژه و ضروری دکتری پرداخت شده است که این میزان در مقایسه با سال ۹۵ رشد ۱۸۶ درصدی داشته است.

مهندس یزدان‌مهر افزود: به دانشجویان واجد شرایط و متقاضی وام ضروری دکتری، مبلغ ۳ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود که تاکنون ۲۷ میلیارد تومان در سال جاری این مبلغ پرداخت و هم اکنون نیز سامانه ثبت نام باز است.

مشاور وزیر علوم همچنین حمایت ویژه از ایده‌های دانشجویی،‌ کارگاه‌های مهارت محور و شرکت‌های دانش بنیان را برنامه مهم دیگر صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد و گفت: این صندوق با هدف ایجاد اشتغال،‌ تجاری سازی طرح‌ها و ایده‌های دانشجویی و توسعه کارآفرینی در سال ۹۶، تخصیص مناسبی جهت حمایت دانشجویان کارآفرین،‌ کارگاه‌های مهارت محور و شرکت‌های دانش بنیان اختصاص داده است که کمک مالی مستقیم پرداخت تسهیلات با حداقل سود و کارمزد و مشارکت مالی از سوی سرمایه‌گذاری صندوق امکان‌پذیر شده است.

مهندس یزدان‌مهر در پایان خاطر نشان کرد:‌ آئین نامه اجرایی طرح حمایت ویژه از ایده‌های دانشجویی، کارگاه‌های مهارت محور و شرکت‌های دانش بنیان به تصویب هیات امنای صندوق رفاه دانشجویی رسیده و به زودی به دانشگاه‌های ابلاغ خواهد شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92