ضرورت فراهم کردن زمینه ماندگاری اعضای هیئت علمی در کشور | PhD
عناوين آخرين اخبار :  ...
ضرورت فراهم کردن زمینه ماندگاری اعضای هیئت علمی در کشور


ضرورت فراهم کردن زمینه ماندگاری اعضای هیئت علمی در کشور

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیات عالی جذب هیات علمی دانشگاه های کشور گفت: علاوه بر بحث جذب اعضای هیئت علمی، نگهداری آنها نیز حائز اهمیت است و آنچه که باعث ماندگاری اعضای هیئت علمی می‌شود فراهم کردن امکانات لازم است.

کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر «محمدعلی‌ کی‌نژاد» در همایش استانی هیئت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد، اظهار کرد: ایلام نشان خدمت گذاری به زائران اربعین حسینی را دارد و در دوران دفاع مقدس با وجود آن همه سختی و مشقت در برابر حملات رژیم صدام ایستادند و امروز نیز با این ایمان قوی به زائران امام حسین (ع) خدمت می‌کنند که این نشان از خلوص نیت مردم ایلام دارد.

وی با بیان اینکه بهترین کیفیت جذب هیات علمی را بعد از پیروزی انقلاب در دانشگاه‌ها داشتیم، افزود: شاهد این مدعا اکتشافات، اختراعات، نوآوری‌ها و ابداعات جامعه دانشگاهی ماست.

رئیس هیات عالی جذب هیات علمی دانشگاه های کشور گفت: بعد از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه جذب اعضای هیئت علمی خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در سطح دانشگاه‌های کشور صورت گرفته است.

کی‌نژاد با اشاره دانشگاه‌های استان ایلام باید دور هم جمع شوند و در چارچوب سیاست‌های کلی در زمینه جذب اقدامات لازم را انجام دهند، عنوان کرد: علاوه بر جذب بحث نگهداری اعضای هیئت علمی نگهداری آنها نیز حائز اهمیت است و آنچه که باعث ماندگاری اعضای هیئت علمی می‌شود فراهم کردن امکانات لازم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه انجام فعالیت‌های دانشگاهی نیازمند گذر زمان است، عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید زمینه‌های ماندگاری اعضای هیئت علمی را از جهات مختلف فراهم کنند.

رییس دانشگاه ایلام از بین‌المللی کردن دانشگاه‌های استان از طریق رابطه با دانشگاه‌های عراق و پذیرش دانشجو از این کشور خبر داد.

دکتر «محمد علی‌اکبری» نیز در این نشست اظهار کرد: بالا بردن کیفیت علمی آموزشی دانشگاه‌ها در دستور کارمان قرار گرفته و با نظارت و ارزیابی‌های مستمر به دنبال ارتقاء سطح علمی در دانشگاه‌های استان هستیم.

وی با بیان اینکه از نظر نسبت تحصیل کرده به جمعیت سومین استان کشور هستیم، افزود: خوشبختانه هماهنگی خوبی بین دانشگاه‌های استان وجود دارد که این مهم در دستیابی به موفقیت‌ها بی‌تاثیر نبوده است.

رییس دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه ایلام در انجام فعالیت‌های فرهنگی در جایگاه خوبی در بین دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است، تصریح کرد: بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها در ایلام را در دستور کار قرار داده‌ایم که آموزش اساتید دانشگاه‌های کشور عراق و پذیرش دانشجوی خارجی بخشی از این موفقیت است.

علی‌اکبری با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته ۴۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه ایلام جذب شدند، خاطرنشان کرد: وضعیت علمی ما در دانشگاه‌های ایلام مطلوب است.

دکتر «شهریار عباسی» رییس دانشگاه آزاد استان نیز اظهار کرد: مردم استان ایلام در صحنه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس و ایستادگی در برابر دشمن بعثی و مقاومت در برابر سختی‌های جنگ تحمیلی نه تنها شهرها را ترک نکردند بلکه مهاجر پذیر نیز بودند.

وی با اشاره به اینکه در سنوات اخیر استان ایلام به عنوان دروازه عتبات عالیات شناخته شده و قدمگاه زائران اربعین حسینی است، افزود: این استان دارای ذخایر غنی نفت و گاز بوده به طوری که چهارمین استان کشور از نظر ذخایر نفت و گاز است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام عنوان کرد: مرز بین‌المللی مهران که دوران جنگ تحمیلی یک تهدید بشمار می‌رفت امروز خوشبختانه به یک فرصت برای استان تبدیل شده است که از نظر تردد زائران عتبات عالیات و صادرات کالا به جایگاه خاصی رسیده است.

عباسی با بیان اینکه در حال حاضر ۴ هزار و ۵۹۵ دانش آموز در مقطع سوم دبیرستان و ۴ هزار و ۲۹۱ دانش‌آموز نیز در مقطع پیش دانشگاهی در استان مشغول تحصیل هستند، تصریح کرد: متاسفانه در سنوات اخیر با کاهش جمعیت دانشجویان در استان مواجه هستیم و باید توجه داشت که در ۳۵ دانشگاه و مرکز آموزش عالی استان ۴۲ هزار دانشجو مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس طرح آمایش در این بخش باید ۴۸ هزار دانشجو در استان تحصیل می‌کردند، افزود: تعداد ۸ هزار و ۶۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های آزاد اسلامی در سطح استان مشغول تحصیل هستند که نسبت اعضای هیئت علمی به دانشجو در کشور ۱ به ۵۲ است در حالی که در دانشگاه آزاد این نسبت ۱ به ۳۷ است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با تاکید بر اینکه استان ایلام آخرین استان کشور است که دانشگاه آزاد در آن تاسیس شد، خاطرنشان کرد: تعداد ۸ واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در نقاط مختلف استان دایر شده است.

عباسی یادآور شد: ۱۴٫۷ درصد دانشجویان استان در دانشگاه ایلام، ۲۱ درصد در دانشگاه آزاد اسلامی، ۲۸ درصد در دانشگاه پیام نور، ۲ درصد در دانشگاه فرهنگیان، ۵٫۲ درصد آموزشکده های فنی و ۵٫۷ درصد نیز در دانشگاه علوم‌پزشکی مشغول تحصیل هستند که مایقی نیز در سایر مراکز دانشگاهی در حال فراگیری علم و دانش هستند.

وی با بیان اینکه ۸ هزار و ۶۰۰ دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان در حال تحصیل هستند، اضافه کرد: ۳ هزار و ۲۵۲ نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی با حضور ۲۲۷ عضو هیئت علمی در ۴۶ رشته محل تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند و در مجموع تعداد ۲۴۳ رشته محل در دانشگاه آزاد ایلام وجود دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اشاره به اینکه ۱ هزار و ۳۰۱ دانشجو کاردانی، ۴ هزار و ۴۷ دانشجو کارشناسی، ۳۱۵ دانشجو ارشد و ۱۰۲ دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد ایلام تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: در این دانشگاه تعداد ۵۱ مربی، ۷۱ استادیار، ۶ دانشیار، ۱ استاد تمام و ۹۸ دانشجوی بورس دکتری وجود دارد.

عباسی در پایان عنوان کرد: در طول ۳ سال اخیر تعداد ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۸ رشته در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام راه‌اندازی شده است.

Loading...
  • ماندگاری اعضای هیئت علمی
  • ماندگاری اعضای هیئت علمی دانشگاه
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi


دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92