ضرورت تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه‌های برتر در زمینه انتخاب دانشجوی ارشد | PhD
عناوين آخرين اخبار :  ...
ضرورت تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه‌های برتر در زمینه انتخاب دانشجوی ارشد


ضرورت تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه‌های برتر در زمینه انتخاب دانشجوی ارشد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در سنوات اخیر گفت: امیدواریم وزارت علوم با تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه های برتر، به آنها اجازه دهد تا در زمینه انتخاب دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد خود نیز نقش داشته باشند.

کلاس

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا،  دکتر جلالی به ارائه گزارش مقایسه‌ای پذیرش دانشجویان دانشگاه در سنوات اخیر پرداخت و گفت: دانشگاه تربیت مدرس تا سال ۹۲ در مقطع دکتری فقط در دوره های روزانه پذیرش داشت اما از سال ۹۲ پذیرش در دوره های شبانه را نیز شروع کردیم و افزایش کمی زیادی داشتیم و ۹۲۲ دانشجوی دکتری در سال ۹۲ در دانشگاه پذیرش شدند و این امر سبب تراکم دانشجو و افت کیفیت آموزشی شد که بر اساس آن تصمیم بر آن شد تا با کاهش کمیت،‌کیفیت را افزایش دهیم و در سال ۹۴، سیزده درصد کاهش پذیرش دانشجو داشتیم.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ کل دانشجویانی که از دانشگاههای گروه ۴ (شامل دانشگاه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی) در دوره دکتری دانشگاه پذیرفته شدند کمتر از ۱۰ درصد بوده است، اما این رقم در دوره کارشناسی ارشد ۲۲ درصد می باشد که رقم مطلوبی نیست.

وی افزود: امسال نسبت به ۶ سال گذشته بهترین وضعیت پذیرش را در دوره دکتری داشتیم و بسیاری از دانشکده ها از فارغ التحصیلان دانشگاههای رتبه برتر پذیرش داشتند.

در ادامه دکتر احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی تصریح کرد: یکی از روش های مهم و موثر برای اصلاح کیفیت ورودی دانشجویان، بحث A.T.T  می باشد که در این روش، آزمون دوره کارشناسی ارشد به صورت نیمه متمرکز برگزار می شود و پس از معرفی ۳ برابر ظرفیت داوطلبان پذیرفته شده به دانشگاهها، گروهها با بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلب، دانشجوی شایسته تر را انتخاب می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی دانشگاه و برنامه ریزی های وزارت علوم این روش به صورت اختیاری برای دانشگاه ها و گروههایی که خواستار پذیرش دانشجو به روش فوق می باشند اجرا شود.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، حجت الاسلام فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، نیز در این نشست طی سخنانی به بیان احادیثی از امام حسین (ع) پرداخت و گفت: توکل، تفویض و رضا سه درجه‌ای است که انسان ها نسبت به عبودیت خداوند در امور زندگی خود دارند و توکل مقام پایین تر و رضا مقامی بالاتر دارد. توکل به معنای آن است که آنچه می خواهیم به خداوند می سپاریم و خدا را وکیل خود می شماریم تا آن خواسته برای ما محقق شود. تفویض یعنی هر آنچه خداوند برای ما خیر و صلاح می بیند را از او می خواهیم و امور خود را به دست او می دهیم و در مقام رضا یعنی قلبا به انتخابی که خداوند برای ما رقم می زند راضی و خشنود باشیم.

Loading...
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi


دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92