عناوين آخرين اخبار :  ...
ضرورت بازنگری نظام گسترش آموزش عالی بر مبنای عدالت، شفافیت و رقابت‌پذیری


ضرورت بازنگری نظام گسترش آموزش عالی بر مبنای عدالت، شفافیت و رقابت‌پذیری

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه یزد با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در توسعه بیش از پیش استان و کشور در عرصه‌های مختلف گفت: نظام گسترش آموزش عالی بر مبنای عدالت، شفافیت و رقابت‌پذیری بازنگری شود.

رئیس دانشگاه یزد

“محمدصالح اولیاء” در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که در سال‌های اخیر دانشگاه یزد با چشم انداز قرار گرفتن در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور، تلاش‌های نظام‌مندی را آغاز کرده است،‌ اظهار کرد: در حاضر ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۳۳ درصد دانشجویان دانشگاه یزد در مقاطع تکمیلی مشغول به تحصیل هستند،‌ گفت: به منظور تمرکز بر کیفیت، رشد تعداد دانشجو در این واحد دانشگاهی طبق برنامه جامع تدوین شده، تا سال ۱۳۹۹ متوقف شده است.

رییس دانشگاه یزد ادامه داد: وجود ۴۳۸ عضو هیئت علمی و ۳۷۴ عضو غیر هیئت علمی،‌ علاوه بر تأمین کادر علمی و نماگرهای پژوهشی مناسب، این دانشگاه را در ردیف چابک‌ترین دانشگاه‌های کشور از لحاظ نیروی انسانی قرار داده است.

اولیاء در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مشکلات عام آموزش عالی افزود: تخصیص نامناسب بودجه‌ها، عدم اختصاص بودجه پژوهشی مطابق با اسناد بالا دستی، افزایش مالیات تحقیق و توسعه از ۳ درصد به ۱۰ درصد و عدم هماهنگی پرداخت‌ها در وزارت خانه‌های علوم و بهداشت، از جمله مشکلات جامعه دانشگاهی و آموزش عالی در استان است.

این مقام مسئول بازنشستگی را از دیگر دغدغه‌های جدی دانشگاهیان دانست و بیان کرد: بیکاری دانش‌آموختگان و توسعه ناهماهنگ آموزش عالی از دیگر دغدغه‌های جامعه دانشگاهی و آموزش عالی است.

وی با اشاره به ضرورت همراهی بیش از پیش مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای تصویب قوانین هموار کننده مسیر توسعه بیش از پیش دانشگاه‌ها از نظر کمی و کیفی، پیشبرد آموزش عالی، پژوهش و فناوری نقش مهمی در توسعه کشور و استان در عرصه‌های مختلف ایفا می‌کند.

رییس دانشگاه یزد اصلاحات قانونی مالیات تحقیق و توسعه، بازنشستگی و نظام پرداخت را از جمله راهکارهای رفع مشکل دانشگاهیان عنوان کرد و ادامه داد: هزینه کرد واقفین و بخش خصوصی در پژوهش و فناوری باید مورد حمایت قانونی قرار بگیرد.

اولیاء خاطرنشان کرد: تصویب قانون حمایتی از کارفرمایان برای بکارگیری دانش آموختگان به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، بازنگری در نظام گسترش آموزش عالی بر مبنای عدالت، شفافیت و رقابت‌پذیری و ساماندهی نحوه هزینه کرد بودجه‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی از طریق شورای پژوهش و فناوری و نوآوری استان‌ها، از جمله راهکارهای پیشبرد بیش از پیش آموزش عالی، پژوهش و فناوری در کشور و استان یزد است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92