عناوين آخرين اخبار :  ...
ضرورت ارائه گزارش دقیق عملکرد هیئت حمایت از کرسی‌های آزاد اندیشی


ضرورت ارائه گزارش دقیق عملکرد هیئت حمایت از کرسی‌های آزاد اندیشی

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – جلسه ۹۲ شورای علمی راهبردی هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست آیت‌الله علی‌اکبر رشاد برگزار شد.

کرسی آزاد اندیشی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، در این جلسه که به ارائه گزارش عملکرد شوراهای تخصصی در سال ۱۳۹۵ اختصاص داشت، گزارش تهیه شده در دبیرخانه هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره پیرامون این موضوع ارائه شد و پس از ارائه این گزارش، اعضای شورای علمی راهبردی بر “گسترش دامنه شمول شوراهای تخصصی به بدنه جامعه علمی کشور”، “تنوع و تکثر در موضوعات”، “تخصصی بودن بسیاری از مباحث ارائه شده در برخی کرسی‌ها و تسریع در بررسی طرح نامه‌های تخصصی” تاکید شد.

پس از ارائه نظرات اعضا، آیت‌الله رشاد و نیز طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: این گزارش به نوعی ارزیابی عملکرد هیئت حمایت در سال گذشته و نشان‌دهنده میزان توفیق ما در حرکت به سمت هدف است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید بر اساس گزارش عملکردها، برآورد دقیقی از توانایی‌ها و نقاط قوت به دست آید.

آیت‌الله رشاد ضمن تأکید بر لزوم اجرایی شدن تصمیمات گفت: باید با توجه به محدودیت‌ها، برنامه‌های قابل اجرا تدوین شوند.

وی افزود: باید مجلات علمی و پژوهشی نیز مورد رصد و بررسی قرار گیرند تا مقالات مندرج در این مجلات که قابلیت ارائه به صورت نظریه را داشته باشد، استخراج و مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، دبیر هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره ضمن تأکید بر لزوم توجه بیشتر به حوزه علوم عقلی گفت: به نظر می‌رسد شورای تخصصی علوم عقلی می‌تواند با اعضای هیئت علمی رشته‌های مربوطه در دانشگاه تهران، علامه طباطبایی و… ارتباطات بیشتری برقرار کند.

وی افزود: باید همه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نسبت به ارائه نظریه در کرسی‌ها تشویق و ترغیب شوند.

در ادامه جلسه اعضای شورای علمی راهبردی همچنین بر لزوم تسهیل حضور دانشجویان نخبه مقطع دکترا در کرسی‌های ترویجی تأکید کردند.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ارائه گزارش فعالیت‌ها و عملکرد سازمان بسیج اساتید در حوزه برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره دستور بعدی جلسه ۹۲ شورای علمی راهبردی هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره بود.

در این گزارش با اشاره به بررسی انتقادی حدود ۱۵۰ نظریه رایج در علوم انسانی، راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مقالات انتقادی ارائه شده، راه‌اندازی پژوهشکده مجازی، انتشار ۷ شماره نشریه در حوزه علوم انسانی با امتیاز علمی پژوهشی و استفاده از همه ظرفیت‌های علمی اساتید بسیجی.

در پایان این جلسه همچنین گزارش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» پیرامون برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به حضور حدود ۷ هزار عضو هیئت علمی شاغل به تدریس در دروس معارف اسلامی در قالب ۵۴ گروه علمی در سطح دانشگاه‌های کشور، گسترش مباحث و حوزه‌های علمی مورد تأکید قرار گرفت.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

ضرورت ارائه گزارش دقیق عملکرد هیئت حمایت از کرسی‌های آزاد اندیشی

  1. عباس علی غفوری
    سایت آزمون دکتری

    سلام م مدعی اخبار نحوه پذیرش دکترا فقط بر اساس نمره ارشد قرار داده متشکر میشوم

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92