شیوع بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه | PhD
عناوين آخرين اخبار :  ...
شیوع بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه


شیوع بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه رواج یافته است، گفت: فرهنگ زاییده تمام حوزه‌های فراکلان جامعه محسوب می‌شود و هر اتفاقی که در این حوزه بیفتد، سایر حوزه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و متاسفانه رواج بداخلاقی‌های این حوزه فرهنگ اصیل جامعه را نیز آسیب‌پذیر کرده است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر احمد شکیبا در نشست خبری امروز که به مناسبت برگزاری همایش ملی فرهنگ دانشگاهی و نهادینه‌سازی گفتمان علم در این پژوهشگاه برگزار شد، گزارش مختصری از مهمترین برنامه‌های انجام شده در این پژوهشگاه ارائه داد و گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی حدود ۲۰ سالی است که در حوزه مطالعات کاربردی فعالیت دارد و در طول فعالیت خود کارهای جدی در حوزه حل مسائل، حوزه‌های مختلف ملی و تخصصی انجام داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی متشکل از سه پژوهشکده علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم توسعه‌ای است که هر کدام از این پژوهشکده‌ها سه گروه پژوهشی دارند که در حوزه مطالعات انسانی و اجتماعی با بودجه دفتر مرکزی و خود پژوهشگاه مطالعات اساسی را طراحی کرده و در حوزه‌هایی که نیاز روز جامعه است، فعالیت می‌کنند.

دکتر شکیبا در ادامه درخصوص فعالیت معاونت آموزشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی گفت: معاونت آموزشی این پژوهشگاه دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت داخلی (مختص مدیران) و بلندمدت در دوره دکتری پژوهش‌محور را برگزار می‌کند. در واقع این دوره‌ها در حوزه‌های آینده‌پژوهی، ارتباطات، اقتصاد، مدیریت و غیره به طور کلی در هشت رشته دانشجوی دوره دکتری تربیت می‌کند.

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ دانشجو در حوزه تقاضامحور در این پژوهشگاه آموزش می‌بینند که این دانشجویان در نهایت کارهای تخصصی مرتبط با نیاز جامعه را انجام خواهند داد.

به گفته وی، کارهای بسیار شاخصی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی انجام شده است که این کارها بیشتر در حوزه هویت و مناسبات نسلی، ادبیات داستانی جنگ، هدفمندی یارانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و غیره بوده و نتایج بسیار قابل قبولی برای رفع مشکلات جامعه در این حوزه‌ها به همراه داشته است.

دکتر شکیبا خاطرنشان کرد: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با سازمان‌های مختلفی نظیر مدیریت و برنامه‌ریزی همکاری اصلی دارد که در این زمینه طرح ملی را در دست اجرا قرار داده است که مدیریت منابع و توسعه شاخص‌های منابع انسانی، بررسی مشکلات فضای سرمایه‌گذاری در ایران و سنجش دقیق این فضا و در نهایت بررسی توسعه پایدار و شاخص‌های آن از جمله این طرح‌های در دست اجرا است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی گفت: خوشبختانه پروژه‌های خوبی در عرصه‌های مختلف در پژوهشگاه در دست اجرا داریم که خروجی این برنامه‌ها تا دو سال آینده ارائه خواهد شد و در نتیجه آن بسیاری از مشکلات کشور در حوزه‌های تخصصی حل می‌شود.

به گفته وی، یکی از مباحثی که در حوزه دانشگاهی جای بحث و بررسی داشت، موضوع دانشگاه و کرامت استاد و دانشجو بود. در حقیقت احساس می‌شود در فضای دانشگاهی ما، این موضوع به طور عمد یا غیرعمد نادیده گرفته می‌شود و این تهدید بزرگ و جدی در دانشگاه‌ها به شمار می‌آید. به طوری‌که نتیجه مقایسه یکی از دانشگاه‌های آنکارا با دانشگاه ارومیه نشان داد که 30 درصد اعضای دانشگاه آنکارا از نظر وضعیت دینداری در موقعیت بهتری از دانشگاه ارومیه قرار دارند. بنابراین باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که چرا فرهنگ دانشگاه‌ها در ایران به نوعی دچار آسیب شده است.

دکتر شکیبا ادامه داد: یکی از کارهایی که پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی در حوزه دانشگاه انجام می‌دهد، این است که همایشی با عنوان «همایش ملی فرهنگ دانشگاهی و نهادینه‌سازی گفتمان علم» را برگزار کند تا با استفاده از اندیشمندان این حوزه فرهنگ دانشگاهی و وضعیت دانشگاه‌ها مورد آسیب‌شناسی جدی قرار گیرد. چراکه فرهنگ زاییده تمام حوزه‌های فراکلان جامعه به شمار می‌رود و خروجی آن همان رفتاری است که در دانشگاه قابل مشاهده است و مسائل اجتماعی جامعه نمی‌تواند بدون ارتباط با مسائل فرهنگی باشد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی یادآور شد: متاسفانه بداخلاقی‌هایی که در حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها رواج یافته است، موجب هدف قرار گرفتن و تضعیف فرهنگ اصیل جامعه شده است که البته فضاهای اجتماعی و اینترنتی در این زمینه نیز تاثیرگذار بوده است. بنابراین در حوزه دانشگاه نکته مهم این است که فرهنگ دانشگاهی اصلاح شود، رفتار دانشجو و استاد بر اساس کرامت شکل بگیرد و فرهنگ ایرانی و اسلامی در دانشگاه‌های ما پیشرو و در نهایت گفتمان علم در این مراکز علمی حاکم باشد.

وی همچنین با اشاره به حساسیت و هوشمندی خاص جامعه در عرصه اطلاعات و رسانه تاکید کرد: جامعه ما به شدت حساس و از هوشمندی خاصی برخوردار است. چراکه اطلاعات به‌روز و مداوم در جامعه تزریق می‌شود و جامعه دائماً در تلاطم خبری به سر می‌برد و حوزه دانشگاه به دلیل تمرکز جوانان و تولید علم با آسیب‌پذیری بیشتری مواجه است که در همایش ملی فرهنگ دانشگاهی و نهادینه‌سازی گفتمان علم با کمک اساتید داخلی و خارجی این موضوعات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ادامه دارد…

Loading...
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi


دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92