عناوين آخرين اخبار :  ...
ساخت دستگاه تحریک‌ مغزی در دانشگاه امیرکبیر/ بازار ۸۰ هزار میلیاردی مهندسی پزشکی


ساخت دستگاه تحریک‌ مغزی در دانشگاه امیرکبیر/ بازار ۸۰ هزار میلیاردی مهندسی پزشکی

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طراحی و ساخت دستگاه تحریک مغزی در این دانشگاه خبر داد.

مهندسی شیمی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر ناصر فتورایی در نشست خبری امروز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر را قطب مهندسی پزشکی کشور دانست و افزود: تاکنون این دانشکده مطالعات وسیعی در شاخه‌های مختلف مهندسی پزشکی اجرایی کرده است.

وی با اشاره به همکاری این دانشکده با ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری یادآور شد: با حمایت مالی این ستاد دستگاه تحریک الکتریکی مغز را طراحی و ساختیم.

به گفته فتورایی، این دستگاه با یک‌سوم هزینه نمونه خارجی طراحی و ساخته شده است.

وی با اشاره به ایجاد دوره کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در این دانشگاه ادامه داد: تاکنون ۶۰ فارغ‌التحصیل در این مقطع در شاخه‌های مهندسی پزشکی داشتیم و اخیراً نیز برگزاری دوره دکتری مهندسی پزشکی به تصویب رسیده است و از سال ۹۶ اقدام به پذیرش دانشجو در این مقطع خواهیم کرد.

ایجاد گروه مستقل مهندسی بافت

فتورایی سابقه مطالعات این دانشکده را در حوزه مهندسی پزشکی از ۲۰ سال قبل دانست و گفت: تاکنون متخصصانی از حوزه‌های بیومکانیک و بیوالکترونیک به حوزه وارد شده‌اند و با توجه به رشد مطالعات در حوزه مهندسی بافت اقدام به ایجاد گروه مستقل با نام گروه مهندسی بافت در این دانشکده کردیم.

وی با اشاره به دلایل این اقدام توضیح داد: براساس آخرین بررسی‌های ما روند رشد مهندسی پزشکی و موضوعات مرتبط با مهندسی سلولی و مولکولی که از زیرشاخه‌های مهندسی بافت است، در دنیا بسیار جدی است از این رو اقدام به ایجاد گروه مستقلی در این زمینه کردیم تا مطالعات جدی‌تری در این زمینه صورت گیرد.

رئیس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دستاوردهای محققان کشور در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این زمینه شکل گرفته که محصولاتی عرضه کرده‌اند ضمن آنکه نیروهای متخصصی تربیت شده است و این زیرساخت‌ها می‌تواند زمینه توسعه کشور را فراهم کند.

فتورایی به استفاده از دستاوردهای تولید شده در این حوزه در کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از مطالعات حوزه مهندسی پزشکی درخصوص مهندسی بافت است که از طریق سلول‌های بنیادی چون مغز استخوان اقدام به تولید ارگان برای بدن می‌شود که تیم‌های تحقیقاتی زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

وی دستیابی به این هدف را در درازمدت میسر دانست و ادامه داد: ولی در حوزه‌هایی چون ترمیم زخم محصولاتی تولید شده است که این جزو اهداف کوتاه‌مدت بوده که به آن دست یافتیم.

این محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: یکی از اهداف مطالعات مهندسی بافت این است که آزمایش‌ها را در محیط‌های کنترل ‌شده و مشابه با ساختمان بدن اجرایی کنند که در این زمینه پروژه‌های خوبی اجرایی شده است.

بازار مهندسی پزشکی در ایران

رئیس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه در دنیا سرمایه‌گذاری‌هایی در حد چند هزار میلیارد دلاری در حوزه مهندسی پزشکی صورت گرفته است، گفت: در کشور بازار مهندسی پزشکی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان است و برای تبدیل پژوهش به فناوری نیاز به افراد متخصص با استعداد بالا داریم تا در این امر موفق شویم.

وی میزان صادرات کشور را در حد ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار ذکر کرد و ادامه داد: این صادرات شامل تجهیزات پزشکی و سیستم‌های مانیتورینگ بیمارستانی است که به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

وی تاکید کرد: ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق علاوه بر اینکه زمینه جذب نخبگان را در کشور فراهم کنیم، با توسعه فناوری‌های تولید شده در زمینه تجهیزات پزشکی اقدام به گسترش صادرات محصولات داخلی کنیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه در ایران دستگاه‌های مختلفی در حوزه مهندسی پزشکی وارد شده‌اند، گفت: برای دستیابی به اهداف موردنظر در این حوزه نیاز به هماهنگی‌های بیشتر با این دستگاه‌ها داریم.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92