عناوين آخرين اخبار :  ...
رتبه دوم تحقیقات دانشجویی را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم


رتبه دوم تحقیقات دانشجویی را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: این دانشگاه در سه سال گذشته، رتبه دوم تحقیقات دانشجویی را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسب کرده است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، علی محمدپور در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش با حضور خبرنگاران در محل سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: به ازای هر عضو هیات علمی، ۲٫۴۸ مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر شده که این رقم از میانگین کشور بالاتر است.

وی با بیان اینکه دو مرجع سیاستگذاری کلان در معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه نهادینه شده است، ادامه داد: نخستین مرجع، شورای پژوهشی است که هفت شورای تخصصی در دانشکده‌ها، مراکز تحقیقات و دفتر نهاد رهبری فعالیت می‌کنند و موجب بروندادهای خوبی نیز شده‌اند و دیگری شورای فناوری که شورای فرادانشگاهی است و شامل اعضایی از بخش صنعت، سایر نهادها و محققان با تخصص‌های مختلف بوده و زیر نظر مرکز رشد فناوری دانشگاه فعالیت می‌کند.

محمدپور تصریح کرد: مرکز رشد گیاهان دارویی و تحقیقات پزشکی به عنوان یک مرکز مصوب در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بخش فناوری مشغول به کار است و همچنین با مرکزی در هندوستان و پژوهشکده زعفران تربت حیدریه نیز در بحث گیاهان دارویی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: برای اولین در این دانشگاه در مقطع دکترای تخصصی پژوهش ‌محور دانشجو پذیرش شده که مشغول به تحصیل هستند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به مراکز تحقیقات این دانشگاه گفت: دو مرکز توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت و مرکز اس.تی.اچ در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

محمدپور افزود: تصویب ۱۴۰ طرح تحقیقاتی، انتشار ۱۷۹ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی، چاپ ۶ عنوان کتاب، ارائه ۱۴۰ مقاله به همایش‌های بین‌المللی، برگزاری ۸۷ کارگاه پژوهش‌محور، ارائه ۱۵۰ طرح پژوهشی به کمیته منطقه‌ای اخلاق و پایان ۴۷ طرح تحقیقاتی از مهم‌ترین اقدامات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات حوزه پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، خاطرنشان کرد: اعتبارات حوزه پژوهش از محل لایحه بودجه در سال جاری تنها مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بوده، اما آنچه که ما را دلگرم کرده، سهم پژوهش و فناوری از درآمدهای اختصاصی دانشگاه است که با تصویب هیات رییسه دانشگاه تا سقف ۲٫۵ درصد درآمدهای اختصاصی دانشگاه به بخش پژوهش اختصاص داده شده است، اما به دلیل کمبود درآمدهای این دانشگاه، همچنان کمبود اعتبارات یکی از مشکلات حوزه پژوهش است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد کمبود نیروی انسانی محقق و پژوهشگر را یکی دیگر از مشکلات حوزه پژوهش دانست و تصریح کرد: نسبت دانشجو به عضو هیات‌ علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۲ است که این رقم در گناباد بالای ۲۰ است.

مهدی مشکی، رییس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت گناباد یکی از سه مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت کشور است که در شرق کشور فعالیت می‌کند و تاکنون ۷۶ طرح پژوهشی در این مرکز دریافت شده که ۴۶ طرح آن مصوب و ۲۰ طرح نیز به اتمام رسیده است.

وی، نگاه فرامنطقه‌ای و ارتباط با سایر دانشگاه‌ها را یکی از وظایف این مرکز عنوان و اظهار کرد: تا پایان سال ۹۴ تعداد ۵۴ مقاله در نشریات معتبر بین‌المللی و ۱۱۰ مقاله در نشریات داخلی منتشر شده و تعداد ۸۶ مقاله هم برای ارائه در همایش‌های داخلی و ۴۹ مقاله در همایش‌های خارجی پذیرفته ‌شده است.

رییس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه اولین مرکز تحقیقاتی در کشور هستیم که دارای سایت مستقل است، گفت: مجله پژوهش سلامت نیز توسط این مرکز چاپ می‌شود و تاکنون ۱۴۱۵ مقاله داخلی و خارجی برای چاپ در این مجله دریافت شده است که تعداد ۲۳۲ مقاله منتشر شده است؛ از این تعداد ۱۷ مقاله نیز به لاتین بوده است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92