عناوين آخرين اخبار :  ...
رتبه اول پیام نور آذربایجان شرقی در توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی


رتبه اول پیام نور آذربایجان شرقی در توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی

مجید واحدی رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – تبریز- رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی از کسب رتبه اول این دانشگاه در توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی در میان دانشگاه های پیام نور کشور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار مهر، مجید واحدی ظهر پنج شنبه در جمع اصحاب رسانه تبریز با اشاره ای به فعالیت های این دانشگاه گفت: ماموریت دانشگاه پیام نور در تقابل با دیگر دانشگاه ها نیست بلکه برخی از فعالیت هایی که در دیگر دانشگاه ها قابل انجام نیست در این دانشگاه عملی می شود و در خصوص توسعه رشته ها به سراغ رشته هایی می رویم که در دیگر دانشگاه ها وجود ندارند.

وی ادامه داد: این دانشگاه با ۲۹ واحد و مرکز دانشگاهی یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور از لحاظ گستردگی آموزش عالی است که ۲۲۶ عضو هیئت علمی شامل دو نفر استاد، ۹ نفر دانشیار، ۵۸ نفر استادیار، ۱۴۱ نفر مربی، ۱۷ نفر دستیار علمی در این دانشگاه فعالیت می کنند.

واحدی با اشاره ای به تحصیل ۳۱ هزار نفر دانشجوی فعال در دانشگاه استان گفت: از این تعداد حدود ۲۵ هزار نفر در مقطع کارشناسی، هزار نفر کارشناسی ارشد و ۴۷ نفر نیز در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند که در خصوص تعداد رشته های تحصیلی این دانشگاه نیز، ۱۳۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۶۶ رشته در کارشناسی ارشد و دو رشته نیز در مقطع دکترا دانشجو می پذیرند.

پذیرش دانشجو در ۱۰۷ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی

رئیس دانشگاه پیام نور استان ادامه داد: این دانشگاه با وجود رشته هایی که به شکل آموزش محور، پژوهش محور و الکترونیکی در ۱۰۷ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی توانسته رتبه اول در توسعه این رشته ها را در سطح کشور به دست آورد.

وی با اشاره ای به رشته های در دست بررسی وزارت علوم نیز گفت: یک رشته در مقطع دکتری، ۱۳ رشته در کارشناسی ارشد و هفت رشته نیز در مقطع کارشناسی در دست بررسی وزارت علوم قرار دارد.

واحدی در خصوص عملکرد پژوهشی اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز گفت: ۳۱ عنوان همایش بین المللی، ملی و استانی، ۴۶ کارگروه علمی و تخصصی، ۴۳۵ مورد مقالات چاپ شده در مجلات ISI، ۳۵ مورد اختراع ثبت شده در سیستم، رونمایی از ابر درخت مصنوعی هوشمند و برگزاری همایش ملی ریاضی و فیزیک از جمله این فعالیت ها است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان ادامه داد: این دانشگاه علاوه بر رشته های علوم انسانی در رشته های فنی و حرفه ای نیز به خوبی فعالیت می کند و آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهزی نیز در این دانشگاه وجود دارند که به دنبال تجهیز کامل آن ها نیز هستیم.

تشکیل مجمع خیرین دانشگاه یار در آینده ای نزدیک

وی همچنین با اشاره ای به تصمیم این دانشگاه برای تشکیل مجمع خیرین دانشگاه یار در آینده گفت: خیران پشتوانه بزرگی هستند، همچنین عموم مردم ظرفیت های ویژه ای دارند که در پی استفاده از کمک های فکری تمامی مردم هستیم.

واحدی افزود: همچنین از دیگر اقدامات خوب بحث صندوق حمایت از دانشجویان بی بضاعت است، سال گذشته دانشجویان بدهکار در طی یک اقدام جمعی به بانک ها معرفی شدند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان در خصوص اهم فعالیت های حوزه عمرانی دانشگاه نیز گفت: افتتاح سوله ورزشی بناب با زیربنای دو هزار و ۶۰۰ مترمربع، افتتاح سوله ورزشی آذرشهر با زیربنای هزار و ۸۰۰ مترمربع، افتتاح مجتمع فرهنگی بنیس با زیربنای ۵۰۰ مترمربع، شروع عملیات اجرایی ساختمان شش هزار متری مرکز تبریز در شش طبقه، اجرای ساختمان آموزشی و اداری ملکان با پیشرفت ۹۵ درصد، اجرای ساختمان آموزشی اداری میانه با پیشرفت ۹۵ درصد و دیگر فعالیت های متنوع از جمله امور عمرانی دانشگاه است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92