عناوين آخرين اخبار :  ...
راه‌اندازی شبکه محققان دانشگاه آزاد طی ۲ ماه آینده


راه‌اندازی شبکه محققان دانشگاه آزاد طی ۲ ماه آینده

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – نایب‌رئیس پنجمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف ما این است که با توسعه فعالیت‌های پژوهشی، پدیده مهاجرت معکوس نخبگان را رقم زده و انگیزه حضور پژوهشگران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور را فراهم کنیم.

محقق دانشمند

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر موسی‌خانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و نایب رئیس جشنواره فرهیختگان در ابتدای مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه و پنجمین جشنواره فرهیختگان گفت: این جشنواره در مسیر تحقق آرمان‌های امام راحل، شهدا و برمبنای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های رئیس و اعضای هیات موسس و هیات امنا برگزار شده است.

وی درخصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: تکریم اندیشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوری و همکاری علمی بین پژوهشگران، شناسایی و معرفی فناوران، نوآوران و مدیران برتر حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه، ارتقای انگیزه مخترعان، مبتکران، نوآوران، فن‌آفرینان، طراحان کسب و کار و پژوهشگران دانشگاه و آشنایی با استعدادها و توانمندی‌های کشور از جمله اهداف برگزاری جشنواره فرهیختگان در دانشگاه آزاد اسلامی است.

موسی‌خانی با اشاره به بخش‌ها و محورهای پنجمین جشنواره فرهیختگان، گفت: در این جشنواره به دو پژوهشگر نشان ویژه امام خمینی (ره) اهدا می‌شود. همچنین از ۷ کتاب برتر، ۷ مقاله برتر، ۲ مجله برتر، ۹ مجله که در سال گذشته مجوز ISI گرفته‌اند، ۶ پژوهشگر برتر در گروه‌های آموزشی، ۳ طرح پژوهشی برون‌دانشگاهی، یک مرکز تحقیقاتی، ۳ مرکز رشد، ۴ واحد فناور، ۴ محصول تجاری شده، ۴ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ۳ رساله دکتری منتخب و یک انجمن علمی ادبی و هنری تقدیر می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این جشنواره ۳ واحد دانشگاهی برتر، ۳ واحد دانشگاهی در تداوم برتری، یک آموزشکده سما، یک مدرسه، ۳ باشگاه پژوهشگران جوان، یک مجتمع آزمایشگاهی برتر، یک آزمایشگاه برتر، یک کارشناس برتر آزمایشگاه، ۳ کارآفرین برتر، یک طرح ساهای منتخب، ۲ واحد دانشگاهی برتر در کسب مقام مسابقات جهانی رباتیک ۲۰۱۶ آلمان، یک معاون پژوهش و فناوری برتر و ۳ اختراع برتر مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

موسی‌خانی گفت: یکی از نکات ویژه این جشنواره، انتخاب دو طرح شهدای مدافع حرم است که در حوزه سرآمدان علم مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با توسعه فعالیت‌های پژوهشی، پدیده مهاجرت معکوس نخبگان را رقم زده و انگیزه حضور پژوهشگران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور را فراهم کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد ضمن تقدیر از حمایت‌های ویژه دکتر نوریان از پژوهشگران، گفت: حمایت از پژوهشگران یکی از دغدغه‌های اصلی سرپرست دانشگاه به شمار می‌رود، از این رو ایشان پیشنهاد دادند جوایز بهتری برای دوره بعدی جشنواره فرهیختگان در نظر گرفته شود.

موسی‌خانی با بیان اینکه شبکه محققان دانشگاه آزاد اسلامی طی دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود، درخصوص دیگر برنامه‌های در دست اجرای حوزه پژوهش و فناوری گفت: احداث پردیس‌های پارک علم و فناوری، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فن‌آور با تمرکز بر تجاری‌سازی و ورود شرکت‌ها به بازارهای تجاری در شرکت‌های دانش‌بنیان، اصلاح ساختار و کاهش فرآیندها با تفویض اختیار به استان‌ها به منظور چابک‌سازی حوزه پژوهش و فناوری، ارائه اولویت‌های پژوهشی و تمرکز بر پژوهش‌های کاربردی، تعامل گسترده با صنایع مادر و کلیدی بزرگ و سازمان‌های بزرگ اداری و خدماتی، ارتقای جایگاه و منزلت پژوهشگران، مخترعین و نخبگان و حمایت ویژه از برترین‌های حوزه پژوهش وفناوری، تمرکز بر توسعه فناوری، توسعه قطب‌ها و مراکز تحقیقاتی، تشکیل کنسرسیوم‌های تحقیقاتی پژوهشی و توسعه آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌های پژوهشی و… از دیگر برنامه‌های این حوزه در آینده نزدیک خواهد بود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92