عناوين آخرين اخبار :  ...
راه‌اندازی سه رشته جدید دکتری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان


راه‌اندازی سه رشته جدید دکتری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در راستای بحث راه‌اندازی رشته‌های جدید تحصیلات تکمیلی، مجوز سه رشته دکتری و پنج رشته کارشناسی ارشد گرفته و در سال جاری راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه اصفهان، طاهره چنگیز در مراسم بزرگداشت مقام استاد و همچنین در هشتمین جشنواره آموزشی شهید مطهری، اظهارکرد: با تاسی از مقام استاد مطهری توانستیم امسال هشتمین دوره این جشنواره را برگزار کنیم تا افراد برگزیده به مسابقات کشوری معرفی شوند.

وی با اشاره به اهداف این جشنواره، افزود: اصلاح فرآیندها، ارتقای فرآیندهای جاری آموزشی در دانشگاه و همچنین شناسایی فرآیندهای مطلوب دانشگاهی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.

چنگیز با اشاره به حیطه‌های جشنواره ادامه داد: در مجموع ۷۳ فرآیند توسط دبیرخانه هشتمین جشنواره دریافت شد که از این تعداد، ۵۶ فرآیند براساس شش حیطه تعیین شده توسط کمیته علمی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و از این تعداد نیز شش فرآیند به عنوان فرآیندهای برتر برای معرفی به جشنواره کشوری و شش فرآیند برگزیده دانشگاهی نیز انتخاب شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در راستای بحث راه‌اندازی رشته‌های جدید تحصیلات تکمیلی، مجوز سه رشته دکتری و پنج رشته کارشناسی ارشد گرفته و در سال جاری راه‌اندازی شده است.

چنگیز با بیان اینکه دانشگاه چهار رکن اصلی امکانات و منابع، هیات علمی، دانشجو و برنامه‌های آموزشی را دارد، اظهارکرد: یکی از مسائلی که سرلوحه کار ما بوده فضای عمومی دانشگاه است، چرا که عامل مهمی در نشاط و همدلی است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بحث انتخاباتی شدن رؤسای دانشکده‌ها و همچنین فعال شدن کمیته‌های مشورتی در دانشکده‌ها مطرح بود و امسال توانستیم این امر را محقق کنیم، افزود: امسال توانستیم بحث جذب هیات علمی را ترمیم و به پرداختی‌های اساتید نظم دهیم و فرآیندهای ارتقا را تسریع بخشیم.

چنگیز با بیان اینکه تعداد هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۷۱۴ نفر به ۷۵۷ نفر افزایش یافته است، ادامه داد: امسال دستورالعمل هایی تدوین و تصویب شده که در راستای آن بحث بازنشستگی براساس این دستورالعمل ها مطرح شده است. همچنین باید استفاده از خدمات دانش آموختگان ارشد و دکتری در قالب تعهدات قانونی صورت گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به نسبت دانشجو به استاد در دانشکده های مختلف، ادامه داد: در دانشکده بهداشت و تغذیه به ازای هر ۲۶٫۹ دانشجو، در دانشکده پرستاری به ازای هر ۲۱٫۴ دانشجو و در دانشکده علوم توانبخشی به ازای هر ۱۴٫۷ دانشجو تنها یک استاد وجود دارد که می توان گفت در این دانشکده ها وضعیت ناگوارتر از سایر دانشکده ها است که امیدواریم با فعالیت های صورت گرفته وضعیت بهتر شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حدود ۹ هزار دانشجو دارد، اضافه کرد: از کل این تعداد کمتر از ۶ درصد دانشجویان شهریه پرداز هستند که این عدد، عدد بالایی نیست، همچنین ۲۷ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند که عدد قابل توجهی به حساب می‌آید.

چنگیز با اشاره به بحث اعتبارات دانشگاه، افزود: سعی برآن شده تا تصمیم‌های جمعی برای توزیع اعتبارات را سرلوحه کار خود قرار داده، همچنین برای توسعه فضای فیزیکی تلاش کنیم که خوشبختانه به کمک خیرین مرکز آزمون دانشگاه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. از طرفی تمام سعی خود را کردیم تا اعتبارات آموزشی دانشگاه برای هزینه در مسیر آموزشی بازگردانده شود.

همچنین در این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن قدردانی از اساتید، گفت: در طول یک سال گذشته اساتید این دانشگاه با تقویت نیروها و با تحقیقات صورت گرفته باعث سرافرازی این دانشگاه در کشور و صحنه‌های بین‌المللی شدند.

وی با بیان اینکه توانستیم به کمک یکدیگر کیفیت در سطح پژوهشی و آموزشی را ارتقا بخشیم، خاطرنشان کرد: از زحمات اساتید باید تشکر کرد، چرا که با فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مقالات خوبی به چاپ رسیده، همچنین به خوبی توانستید نیروهای فرهیخته‌ای را آموزش داده تا بهترین سرمایه گذاری برای کشور انجام گیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی، مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه نیروهایی که در دانشگاه علوم پزشکی تربیت می‌شوند در خدمت بزرگ‌ترین نعمت الهی یعنی سلامتی هستند، تصریح کرد: مقام استادی و فعالیتش در دانشگاه، معنوی و الهی است و باید یک پزشک بر دین و اخلاق دینی نیز دستی داشته باشد تا بتواند به دانشجویان نیز منتقل کند.

وی با بیان اینکه محصول علم به معنای واقعی نور است، خاطرنشان کرد: اگر علم به دست انسان‌هایی برسد که به دنبال پول هستند این علم نتیجه خوبی نخواهد داشت، چرا که علمی علم است که آزاد باشد نه اینکه به دست افراد جاه طلب افتد.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این برنامه از صاحبان فرآیندهای برتر و همچنین اساتید بازنشسته و ارتقا یافته تجلیل شد.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92