عناوين آخرين اخبار :  ...
دکتری داروسازی بازبینی شد/ افزودن واحدهای علوم بالینی و ارتباطی


دکتری داروسازی بازبینی شد/ افزودن واحدهای علوم بالینی و ارتباطی

داروسازی سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی از اتمام کار بازنگری برنامه دکتری عمومی داروسازی خبر داد و گفت: این برنامه توانایی علمی و مهارتی دانش آموختگان داروسازی را در حوزه های جدید افزایش می دهد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد عبدالهی با بیان این خبر افزود: برنامه بازنگری شده دکتری عمومی داروسازی سبب بهبود شگرفی در نظام آموزشی داروسازی کشور می شود. 

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی اظهار داشت: برنامه آموزشی دکتری عمومی داروسازی آخرین بار در سال ۱۳۸۴ مورد بازنگری قرار گرفته بود لذا بازنگری امری مهم و ضروری بود. برنامه بازنگری شده امسال ابلاغ می شود و حاصل ۳۰۰ ساعت کاری توسط اعضای تیم تخصصی دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی کشور است.

عبدالهی خاطرنشان کرد: این برنامه با گذشتن از شوراهای مختلف و کسب موافقت نهایی به زودی برای اجرا در اختیار دانشگاه های کشور قرار می گیرد.

وی افزود: برای انجام بازنگری، ابتدا برنامه دکتری عمومی داروسازی در ایران با برنامه های مشابه در کشورهای توسعه یافته مثل آمریکا، کانادا و انگلیس مقایسه شد و میزان نیاز به تغییرات مشخص شد. مقایسه ها نشان داد که به طور کلی برنامه داروسازی شامل ۴ بخش اصلی علوم پایه، علوم دارویی، علوم اجتماعی/رفتاری و علوم بالینی است.

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی گفت: در برنامه قبلی، درصد کمی از برنامه به علوم بالینی (حدود ۱۰ درصد) و علوم ارتباطی (حدود ۱۰درصد) اختصاص داشت و بخش اعظم برنامه شامل مباحث علوم دارویی و پایه (بیش از ۷۰درصد) بود. در بازنگری صورت گرفته مباحث علوم بالینی و ارتباطی افزایش یافته است.

وی افزود: برای این منظور واحدهای جدیدی از قبیل دارو درمانی، رژیم های درمانی، ملزومات و تجهیزات پزشکی، داروسازی بیمارستانی نظری، کارآموزی داروسازی بیمارستانی، کاراموزی در عرصه داروخانه شهری، کاراموزی داروسازی بالینی، داروسازی و طب سنتی به مباحث علوم بالینی و نیز واحدهای اقتصاد در داروسازی، مدیریت در داروسازی، اخلاق و قوانین در داروسازی به مباحث علوم ارتباطی و دارویی اضافه شدند.

عبدالهی اظهار داشت: در خصوص واحدهای علوم پایه در حد امکان بدون آسیب به بدنه اصلی برنامه درسی و نیز آموزش مباحث اصلی، پیرو بررسی ها و مشورت های انجام شده، واحدها کاهش و یا ویرایش شدند.

وی یادآور شد: همچنین با همکاری اعضای هیات علمی گروه های تخصصی داروسازی، تغییرات اساسی در محتوی دروس تمامی واحد های درسی تخصصی صورت گرفت و همه منابع درسی روزآمد شدند و علاوه بر کتب مرجع به زبان انگلیسی، مراجع و کتب پارسی نیز در نظر گرفته شدند.

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی تاکید کرد: دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی به منظور بهبود هر چه بیشتر برنامه حاضر، از نظرات دست اندرکاران این رشته استقبال می کند و آماده است تا بازنگری بعدی نیز با فاصله کمتر بر اساس پیشرفت ها و رشد علم داروسازی در جهان و گسترش حوزه های کاری آن انجام شود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92