عناوين آخرين اخبار :  ...
۵۷درصد دانشجویان دختر هستند/ تقویت حضورزنان درپارکهای علم وفناوری


۵۷درصد دانشجویان دختر هستند/ تقویت حضورزنان درپارکهای علم وفناوری

دانشجویان سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۳۵ درصد دانشجویان و ۴۴ درصد دانش‌آموختگان کشور زن هستند، گفت: باید حضور زنان در پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان تقویت شود.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار مهر، الهه حجازی در نشست زنان و عرصه پژوهش با اشاره به اینکه حوزه زنان در وزارت علوم چندان مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: در حال حاضر ۱۸ هزار و ۴۸۱ زن عضو هیات علمی وزارت علوم، وزارت بهداشت و پژوهشکده ها هستند که از این تعداد ۳۵۰ استاد زن،۱۴۰۴ دانشیار و ۸ هزار و ۳۵۲ استادیار زن هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۲۴ درصد اعضای هیات علمی زن هستند، تاکید کرد: تعداد زنان در جایگاه هیات علمی تناسبی با تعداد دانشجویان و دانش آموختگان زن ندارد.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده ادامه داد: ۰.۶ درصد مقالات در رشته های علوم پزشکی و مهندسی توسط زنان انجام می شود و این در حالی است که مدیریت یک دانشگاه دولتی و سه موسسه غیرانتفاعی دختران بر عهده زنان است.

حجازی اضافه کرد: در حال حاضر ۶ مرکز پژوهشی زنان در کشور داریم و ۴۸ درصد تعداد دانشجویان دختر هستند.

وی با بیان اینکه تعداد دختران در مقطع کارشناسی از پسران بیشتر است، گفت: این نسبت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تغییر می کند. به طوری که تعداد دختران در مقطع دکتری کمتر است و ۳۷ درصد دانشجویان دکتری و ۳۵ درصد دانشجویان کارشناسی ارشد زن هستند.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: ۵۳ درصد دانشجویان علوم انسانی، ۶۸ درصد دانشجویان علوم پایه، ۲۳ درصد دانشجویان فنی و مهندسی و ۵۲ درصد دانشجویان کشاورزی زن هستند.

حجازی تصریح کرد: به طور کلی ۵۷ درصد دانشجویان کل مقاطع و ۴۴ درصد دانش آموختگان کشور زن هستند.

وی تاکید کرد: با وجود تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان زن همچنان تعداد پژوهشگران و اعضای هیات علمی زن پایین است و تنها ۴ مجله تخصصی زنان داریم.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با تاکید بر لزوم تغییر در شرایط موجود گفت: باید با کمک اسناد بالادستی همچون سیاست‌های کلی خانواده و سیاست های انتقال مشارکت زنان در آموزش عالی شرایط حضور زنان به عنوان هیات علمی و پژوهشگر را تسهیل کنیم.

حجازی افزود: حضور زنان در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان باید تقویت شود و همه امکانات علمی و آموزشی برای جذب نخبگان زن تجمیع شود.

وی اضافه کرد: در وزارت علوم در دوره جدید با ابلاغ وزیر علوم معرفی مشاوران امور زنان و خانواده برای دانشگاه های سطح یک و دو در حال انجام است و تاکنون ۲۰ دانشگاه مشاوران امور زنان و خانواده را معرفی کردند.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده تاکید کرد: با مشارکت امور زنان و خانواده دانشگاه ها بانک اطلاعاتی زنان در وزارت علوم تا پایان سال تهیه می شود تا آن را در برنامه ریزی ها استفاده کنیم.

حجازی همچنین از تشکیل شورای سیاستگذاری در وزارت علوم خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری تمامی همکاران اقدامات خوبی در این زمینه انجام شود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92