عناوين آخرين اخبار :  ...
دانشگاه محقق اردبیلی نگین آموزش عالی استان اردبیل است


دانشگاه محقق اردبیلی نگین آموزش عالی استان اردبیل است

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

اردبیل – ایرنا – سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشگاه در بسیاری از شاخص های فرهنگی و علمی نگین آموزش عالی استان است.

دکتر گودرز صادقی روز سه شنبه در آیین تجلیل از اساتید این دانشگاه با قدردانی از زحمات دکتر عباس میرعین عارفین ، بنیانگذار دانشگاه محقق اردبیلی و روسای ادوار دانشگاه در توسعه علمی و فیزیکی دانشگاه افزود: در سال ۹۳ دانشگاه محقق اردبیلی از طرف آی.اس.تی در بین ۵۶ دانشگاه جامع سراسری کشور با لحاظ چند دانشگاه های تهران ، اصفهان و تبریز موفق به کسب رتبه ۲۳ کشوری شد.

وی با بیان این که ما در این رقابت علمی از نظر استانی رتبه ۱۴ را کسب کرده ایم گفت:

این موفقیت در حالی کسب شده که استان به دلیل تازگی و محرومیت بسیاری از شاخص های علمی و توسعه را نداشت.

صادقی از افزایش در آمد دانشگاه محقق اردبیلی از محل طرح های بین سازمانی از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: امیدوارم امسال با تلاش پژوهشگران و حوزه معاونت پژوهشی این رقم افزایش چشمگیری داشته باشد.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: پارسال با هدف تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بسیاری از امور با مدیریت جهادی به سرانجام رسید چرا که دون ادعا پیرو و خاضع مقام معظم رهبری هستیم.

دکتر صادقی همچنین به رشد ۲۰۰ درصدی اعتبار پژوهشی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: تعداد طرح های پژوهشی در دست اقدام محققین دانشگاه از ۷۲ طرح به ۱۱۷ طرح افزایش یافته و مقاله های ISI و مقاله های داخلی نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه عملکرد دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه آموزش گفت: در سال گذشته ایجاد یک رشته در مقطع کارشناسی ، هشت رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۸ رشته و گرایش در مقطع دکتری به انجام رسیده است.

وی با بیان این که دانشگاه محقق اردبیلی اسفند سال گذشته در شورای اداری استان از طرف ستاد اقامه نماز دستگاه قابل تقدیر ویژه استان انتخاب شد بیان کرد: تعداد نشریات دانشجویی و کانون های علمی ، فرهنگی و هنری ۳۰۰ درصد رشد داشته و تعداد شرکت کنند گان در دوره های فرهنگی این دانشگاه نیز از ۱۴۰ نفر به ۷۰۰ نفر در سال گذشته رسید.

صادقی با بیان این که در دانشگاه های استان اردبیل کمبود صندلی وجود ندارد گفت: اگر چه دانشگاه محقق اردبیلی ۱۱هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد اما بر سر افزایش تعداد دانشجو با سایر دانشگاها رقابت نداریم چرا که هدف ما تلاش برای توسعه پارک علم و فناوری استان ، مراکز رشد فناوری و توسعه و رشد در تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد.

این مرکز آموزش عالی در سال ۱۳۷۱ از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال ۱۳۷۲ با تبدیل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد.

تا سال ۱۳۷۸ در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط ۱۶ گروه آموزشی مصوب وجود داشت.

این دانشگاه در ۲۰۱ رشته تحصیلی دانشجو پذیرش کرده و در حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

از این تعداد ۴۰ رشته آن در مقطع دکتری ، ۸۴ رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می باشد.

این دانشگاه با بهره گیری از تخصص حدود ۲۷۸ عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش برای گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام بر می دارد.

دانشگاه محقق اردبیلی ۱۱ هزار دانشجو از کل ۷۵ هزار دانشجوی کل استان را داراست. این تعداد حدود ۱۵ درصد کل دانشجویان استان می باشد.

۶۰۱۸

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92