عناوين آخرين اخبار :  ...
دانشگاه بُغازیچی استانبول


دانشگاه بُغازیچی استانبول

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – تعداد دانشگاه‌های بین‌المللی ترکیه از سال ۲۰۰۶ دو برابر شده که نشان‌ دهنده سرمایه‌گذاری گسترده دولت این کشور در رابطه با جذب دانشجویان و محققان خارجی است. طبق آمار منتشر شده تعداد دانشجویان خارجی محصل در ترکیه در سال جاری میلادی به ۴۸ هزار نفر رسیده است. مهمترین دلیل اقبال دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های ترکیه ارزان بودن شهریه‌ها و کیفیت مناسب آموزش‌ است.

دانشگاه بغازیچی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دانشگاه بُغازیچی ترکیه یکی از مراکز دانشگاهی باسابقه و باکیفیت دولتی در ترکیه محسوب می‌شود که در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. این دانشگاه ادامه ‌دهنده کالج رابرت(تأسیس شده در ۱۸۶۳) به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی آمریکا در خارج از این کشور است. زبان آموزش رسمی این دانشگاه انگلیسی و برای ورود به آن داشتن مدرک آیلتس ضروری است.

این دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشورهای در حال توسعه رتبه ۳۹ و در بین دانشگاه‌های جهان حدودا رتبه ۴۰۱ را دارد.

دانشگاه بُغازیچی در آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه، پر طرفدارترین دانشگاه شناخته شده است و دانش آموزانی که رتبه بهتر دارند، برای تحصیل در ترکیه ابتدا این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. این دانشگاه هدف خود را دستیابی به قله‌های آموزش و تحقیق عنوان نموده و لقب «دانشگاه سبز و پایدار» را برای خود انتخاب کرده است.

موسسان کالج رابرت، دکتر سایروس هاملین، مدرس، مخترع و تکنسین آن زمان و کریستوفر راینلندر رابرت تاجر نیویورکی بودند. با گذشت زمان فضای بیشتری برای این کالج خریداری شده و ساختمان‌های دانشکده‌های مختلف در آن ساخته شد.

اولین کتابخانه مدرن ترکیه متعلق به این دانشگاه است که در سال ۱۹۳۲ تاسیس شده است.

تا سال ۱۹۷۱ این کالج با نام کالج آمریکایی رابرت به کار خود ادامه داد و در این سال دولت ترکیه مدیریت آن را بر عهده گرفت و فعالیت‌های آموزشی این مرکز در سال ۱۹۷۱ با نام دانشگاه بُغازیچی استانبول رسما آغاز گردید.

دانشجویانی که با درجه عالی از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند با استفاده از بورس در دانشگاههای آمریکا(هاروارد، ام آی تی، پرینستون و …) در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا ادامه تحصیل دهند.

از مشهورترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به تانسو چیلر تنها نخست وزیر زن تاریخ ترکیه و احمد داوود اغلو نخست‌وزیر سابق این کشور و رهبر سابق حزب عدالت و توسعه اشاره کرد.

این دانشگاه در بخش‌های مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم آموزشی، آموزش شغلی و هنرهای زیبا از موقعیت بهتری برخوردار است. تعداد دانشجویان آن حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰  نفر و تعداد کادر علمی آن ۹۱۹ نفر است. نسبت استاد به دانشجو یک به ۱۰ است و نسبت دانشجویان زن و مرد با هم برابر است.

دانشگاه بُغازیچی ترکیه شش پردیس دارد و مساحت ساختمان اصلی به همراه پردیس‌ها مجموعا ۱٫۷ کیلومتر مربع است.

خوابگاه‌های این دانشگاه در پردیس جنوبی قرار دارد و در تمام آپارتمان‌ها تلفن، اینترت و امکانات رفاهی به اندازه کافی فراهم شده است.

امکانات ورزشی دانشگاه نیز در حد مناسبی است و زمین‌های ورزشی برای فوتبال، والیبال، تنیس و دومیدانی ساخته شده است. سالن‌های سرپوشیده این دانشگاه نیز کیفیت مناسبی دارد و استخر سرباز دانشگاه نیز پذیرای دانشجویان است.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه بُغازیچی برای هر سال در برخی رشته‌ها به صورت حدودی به شرح زیر است.

دانشکده ادبیات و علوم پایه: ۱۲۸۲ لیر

دانشکده اقتصاد: ۱۱۵۵ لیر

دانشکده فنی و مهندسی: ۱۵۳۰ لیر

دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از :

دانشکده تربیت معلم: دبیری رشته‌های رایانه و فناوری‌های آموزشی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، زبان انگلیسی، شیمی، ریاضیات پیش دبستانی، مشاوره و راهنمایی

دانشکده علوم پایه و ادبیات: فلسفه، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، روانشناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ،  زبان و ادبیات ترکی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل

دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته‌های: مکانیک، کامپیوتر، برق، الکترونیک، صنایع، عمران، شیمی، ماشین آلات

مدرسه علوم عملی: مدیریت گردشگری، بازرگانی بین‌الملل، سیستم‌های انفورماتیک مدیریت

مدرسه زبانهای خارجی: مترجمی انگلیسی

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92