دانشگاه آزاد پارامترهای لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی را فراهم کرده است | PhD
عناوين آخرين اخبار :  ...
دانشگاه آزاد پارامترهای لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی را فراهم کرده است


دانشگاه آزاد پارامترهای لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی را فراهم کرده است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: این دانشگاه همه پارامترهایی که برای توسعه تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است را فراهم کرده و هیچ دانشگاهی آماده‌تر از دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه تحصیلات تکمیلی نیست.

دکتر میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر حمید میرزاده، در نشست اعضای فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: اخیرا رهبری در جلسه‌ای که با استادان و دانشجویان داشتند فرمودند ” به هیچ‌وجه نباید روند شتاب علمی کشور کند شود. “این مساله در جای جای اسناد بالادستی هم آمده است.

وی افزود: برای توسعه تحصیلات تکمیلی به پارامتر استاد، فضای آموزشی و تجهیزات و کارگاه‌ها نیاز است و بحمدالله دانشگاه آزاد در این سالها توانسته هر سه پارامتری که برای توسعه تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است را فراهم کند.

میرزاده گفت: ۱۹‌هزار و ۲۳۴ هیات علمی دکتری به بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند. حدود ۶۸ هزار نفر با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری علمی دارند که ۳۵ هزار نفر آنها هیات علمی تمام‌وقت هستند؛ به علاوه ۱۱ هزار کارگاه و آزمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی صاحب پرچم پر افتخار بومی گزینی است، بومی گزینی آموزش عالی یکی از بزرگترین کارهایی بود که دانشگاه آزاد اسلامی انجام داد؛ در همین راستا ۹۴ درصد دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه، ۷۲ درصد مقطع کارشناسی‌ارشد و بیش از ۵۰‌درصد دانشجویان دکتری بومی‌گزینی شدند. این یعنی توسعه شهرهای کوچکی که پیش از آن توسعه تحصیلات دانشگاهی در آن ها امکان پذیر نبود و علت آن هم فراهم کردن اسناد، فضا و تجهیزات آموزشی و پژوهشی برای مناطق مذکور است.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی بیش از۱۱ هزار نفر هیات علمی تمام‌وقت را جذب کرد یا ارتقا داد و در فراخوان جذب دوم که اوایل آذر اعلام می‌شود، ۵ هزار نفر دیگر جذب خواهند شد.

میرزاده درباره طرح سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این طرح که در مجلس قبل تصویب شد برعلیه دانشگاه بود، برنامه عده‌ای این بود که دانشگاه آزاد اسلامی متوقف شود، اما با گسترش تحصیلات تکمیلی نه تنها توقف انجام نشد بلکه بسیاری از واحدهای زیان ده از زیاندهی در آمدند.

وی از فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی خواست تا یک کمیسیون تخصصی برای حقیقت‌یابی و رصد امکانات دانشگاه آزاد اسلامی از نظر استاد و فضا و تجهیزات ایجاد کنند و گفت: ما اطلاعات بیش از ۳۵ هزار هیات علمی تمام وقت با کد ملی را در اختیار شما قرار می دهیم و این امکان را فراهم می کنیم که مراکز و واحدهای ما را رصد کنید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من خود هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم اما معتقدم هیچ دانشگاهی آماده‌تر از دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه تحصیلات تکمیلی نیست. اگر دانشگاه آزاد اسلامی از نظر هیات علمی، تجهیزات و آزمایشگاه ها و سایر امکانات آموزشی جلوتر از دانشگاه‌های دولتی نباشد، چیزی از آنها کم ندارد.

وی افزود: تاسیس این دانشگاه با همت آیت الله هاشمی رفسنجانی کار بزرگی بود و اکنون به عنوان یک الگوی جهانی مطرح است، اما برخی از افراد حسود، نادان، ناآگاه یا مغرض درصدد توقف دانشگاه آزاد اسلامی هستند. من خیلی متأسفم که حتی بعضی از مراکز آموزشی بدون داشتن امکانات آموزشی، استاد و کنترل لازم فعالیت می کنند و حمایت هم می شوند.

میرزاده ادامه داد: کسانی که با دانشگاه آزاد اسلامی مخالفت می کنند خبر ندارند که ۸۰هزار نفر از ایرانیان در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند؛ این خروج جوانان علاوه بر تبعات فرهنگی تبعاتی نظیر خروج ارز را نیز به دنبال خواهد داشت. دانشگاه آزاد اسلامی از بسیاری از این کشورها از نظر امکانات آموزشی و پژوهشی بسیار جلوتر است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی خطاب به نمایندگان گفت: نگذارید با طرح سنجش و پذیرش دست دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه تحصیلات تکمیلی که ضرورت حیاتی برای توسعه علمی و پژوهشی کشور است ببندند.

Loading...
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi


دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92