عناوين آخرين اخبار :  ...
دانشگاهها در پذیرش دانشجوی دکتری مستقل شدند


دانشگاهها در پذیرش دانشجوی دکتری مستقل شدند

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: از سال آینده دانشجوی دکتری پس از قبولی در امتحان GRE، مستقیما توسط دانشگاه پذیرش می شود.

دکتر شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، درباره تفویض برخی اختیارات به دانشگاه ها گفت: ما مدیران در عرصه آموزش عالی نباید نباید تصور کنیم که بهتر از مدیران دانشگاهی می‌فهمیم چرا که مدیران دانشگاهی مخصوصا دانشگاه های پیشکسوت در عرصه مدیریت و برنامه ریزی بسیار فهمیم هستند و امیدوارم روزی همه امور به دانشگاه ها واگذار شود.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجوی دکتری یکی از مباحثی است که به دانشگاه ها واگذار شده و دانشجویان بعد از قبولی در امتحان GRE، به دانشگاه ها معرفی می شوند. این آزمون به زبان فارسی برگزار می‌شود و آزمون زبان انگلیسی جداگانه برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه این امتحان به منزله فیلتر است، تصریح کرد: امتحان GRE، برای جلوگیری از رشد کمی بی رویه ای است که همه می خواهند دکتر شوند. تحصیل فی‌نفسه عیب نیست اما به لحاظ فرهنگی به گونه ای شده که برای مدارج پایین اعتباری قائل نیستیم.

شریعتی توضیح داد: بر اساس رویه جدید و پس از امتحان GRE، دانشجو به دانشگاه‌ها معرفی می شود و متناسب با کف امتیازی که هر دانشگاه برای خود تعریف می‌کند، نسبت به پذیرش دانشجو اقدام خواهد کرد و میزان سخت‌گیری در پذیرش در اختیار خودشان خواهد بود.

به گفته وی از سال آینده آزمون تخصصی سنجش یرگزار نخواهد شد.

متاسفانه شاهد دخالت اجرایی ستاد آموزش عالی بوده ایم

معاون آموزشی وزیر علوم همچنین با بیان ا ینکه جذب هیات علمی یکی از معضلات دانشگاه هاست افزود: سعی داریم این اختیار نیز به دانشگاه ها واگذار شود. دستگاه آموزش عالی باید در جایگاه نظارتی نقش آفرینی کند تا جایگاه اجرایی و متاسفانه در گذشته شاهد دخالت اجرایی ستاد آموزش عالی بودیم و یکی از دلایل ضعف کیفی در برخی مراکز علمی، عدم نظارت درست بر آنهاست .

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

دانشگاهها در پذیرش دانشجوی دکتری مستقل شدند

  1. علی مهدی یار
    سایت آزمون دکتری

    امتحان GRE، در هیچ جای دنیا برای جلوگیری از رشد کمی بی رویه برای دکتر شدن نیست، لطفاً از ایشان بپرسید چرا درباره محتوی جی آر ایی توضیح نداده اند و نیز جی آر ایی فلسفه با فیزیک یا زبان زمین تا آسمان فرق دارد

  2. علی یار
    سایت آزمون دکتری

    جی آر ایی آزمونی است که توانایی ها و معلومات عمومی فارغ التحصیلان را ارزیابی می کند، مخصوصاً برای دادن بورس تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد (جهت اطلاع)، نه برای جلوگیری از دکتر شدن. در ضمن بزرگترین مشکل خود دانشگاهها هستند که در موقع پذیرش فقط دانشجوی خودشان را میشناسند و باید کنکوری برگزار شود که این معظل حل شود. اما این طرح جدید پاک کردن صورت مسئله. متاسفم. لطفا به طور مشروح محتویات امتحان را که در هر رشته ای فرق مسلماً دارد با نمونه سوال را از آنها بخواهید. متشکرم

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92