عناوين آخرين اخبار :  ...
دانشجویان دغدغه علمی و پژوهشی بیشتری داشته باشند


دانشجویان دغدغه علمی و پژوهشی بیشتری داشته باشند

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان این‌که دانشجو موتور اصلی دانشگاه است، گفت: حدود ۶۰۰ عضو هیأت‌علمی و بیش از ۶ هزار دانشجو در دانشگاه وجود دارد، اگر این حجم دانشجو عزم خوبی برای پیگیری مسائل پژوهشی داشته باشند، تعداد کارهای اعضای هیأت‌علمی در مقابل کارهای دانشجویان کوچک خواهد بود.

چهاردهمین مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزان سراسر کشور- قزوین

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا اولی‌پور در نشست هم‌اندیشی بررسی وضعیت علمی – پژوهشی دانشگاه‌ها که در تالار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همیشه دغدغه مسائل پژوهشی در دانشگاه وجود دارد و ما همواره تلاش ‌کرده‌ایم که حرکتی رو به جلو داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در دانشگاه حدود ۶۰۰ عضو هیأت‌علمی و بیش از ۶ هزار دانشجو وجود دارد؛ اگر این حجم دانشجو عزم مناسبی داشته و پیگیر مسائل پژوهشی باشند، کارهای تحقیقاتی اعضای هیأت‌علمی هر چند با توان بالا انجام شود، در مقابل حجم کارهای این دانشجویان کوچک خواهد بود.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز موتور اصلی دانشگاه را دانشجویان دانست و گفت: وقتی دانشجو مطالبه‌گر نباشد، بسیاری از مسائل به حاشیه می‌رود. از شما می‌خواهم با جدیت مسائل را دنبال کنید. باید با اساتید ارتباط داشته، پیگیر باشید و کارهای پژوهشی انجام دهید.

وی عنوان کرد: با حضور بیشتر دانشجویان در این حوزه بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود؛ اما هر چه‌قدر خود را کنار بکشید، مشکلات بیشتر خواهد شد. اگر واقعاً یگ نگرانی جمعی برای کشور وجود دارد، نمی‌توان همواره از مسؤولان انتظار داشت.

اولی‌پور گفت: پایان‌نامه‌ها که فصل مشترک معاونت آموزشی و پژوهشی است، در دوره‌های ارشد و دکتری و به‌طور کلی تحصیلات تکمیلی بسیار پررنگ‌تر هستند و زمانی که برای پایان‌نامه در نظر گرفته می‌شود، بیش از نصف دوره تحصیل دانشجو است.

وی اظهار کرد: قوانینی در دست تدوین است که ساماندهی مناسبی برای این پژوهش‌ها انجام شود تا بتوانیم از دل این پایان‌نامه‌ها پژوهش‌هایی را استخراج کنیم که به لحاظ علمی برای کشور و دانشگاه مفید باشند. دغدغه کارهای پژوهشی در دانشگاه وجود دارد اما من هم معتقدم این توجه باید بیشتر شود و بر پژوهش تأکید بیشتری صورت گیرد.

اولی‌پور با بیان این‌که تفاوت دانشگاه با مدرسه همین کارهای پژوهشی است، عنوان‌ کرد: در حال سامان‌دهی فعالیت‌های پژوهشی هستیم تا این تکلیف‌ها حداقل با کیفیت بهتری انجام شود. امیدواریم شاهد این باشیم که دانشجویان علاوه بر این‌که دغدغه مسائل سیاسی، معیشتی و فرهنگی را دارند، دغدغه علمی و پژوهشی بیشتری نیز داشته باشند که شروع این کار در کانون‌های دانشجویی است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92