عناوين آخرين اخبار :  ...
خیز بلند دانشگاه‌های آزاد سمنان به‌سوی دانشگاه نسل چهارم


خیز بلند دانشگاه‌های آزاد سمنان به‌سوی دانشگاه نسل چهارم

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از این دانشگاه به‌عنوان یکی از پیشروترین استان‌ها در جذب اعضای هیات‌علمی نام برد و گفت: نسبت اعضای هیات علمی به دانشجویان در سطح کشور یک به ۶۴ است و این در حالی است که این نسبت در دانشگاه‌های آزاد کشور یک به ۴۸ و در دانشگاه‌های آزاد استان سمنان این رقم یک عضو هیات علمی به ازای هر ۲۷ دانشجو است .

کلاس دانشگاه

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر شاهرخ رنجبر بهادری در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از نظر جذب هیات علمی و نسبت آن با دانشجویان در شمار نخستین استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور در سه سال گذشته تحولات چشمگیری داشته افزود: این دانشگاه به عنوان بزرگترین مجموعه دانشگاهی حضوری در دنیا، حضوری موثرتر در فعالیت‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و…فضاهای خارج از دانشگاهی و محیط پیرامونی خود داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اذعان به اینکه دیگر دانشگاه‌های آموزش‌محور نفوذ و اثرگذاری پیشین خود را نخواهند داشت، تصریح کرد: از همین رو دانشگاه‌ها باید متناسب با شرایط و تحولات ملی و منطقه‌ای، از یک دانشگاه آموزش‌محور و نسل اولی به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و دانشگاه‌های فن‌محور و کارآفرین حرکت کنند.

سهم ۲۲درصدی درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد از اعضای هیات علمی جذب‌شده

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از جذب ۳۹۰۰ عضو هیات‌علمی جدید در دانشگاه آزاد در سه سال اخیر و در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این رقم به تنهایی بیش از نیروهای علمی جذب شده در دو وزارتخانه علوم و بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه ۲۲ درصد اعضای جذب شده هیات علمی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: ماباقی اعضای هیات‌علمی جذب‌شده از فارغ‌التحصیلان دیگر مراکز دانشگاهی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء کیفی آموزش در این دانشگاه گفت: در سه سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ عضو هیات‌علمی در دانشگاه آزاد، ارتقاء یافتند.

رنجبر بهادری با اذعان به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی رشد کمی مدنظر نیست، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین تاکیدات ریاست عالیه این دانشگاه در این دوره، رشد کیفی آموزش در دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور است.

وجود ۸۵ رشته دکترا در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان

وی با اشاره به برنامه‌ریزی گسترده دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برای افزایش رشته‌ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ادامه داد: در حال حاضر تنها ۸۵ رشته دکترا در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان وجود دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری دئر خصوص سال اقتصاد مقاومتی از تلاش دانشگاه‌های آزاد برای عملیاتی شدن منویات معظم‌له خبر داد و افزود: دانشگاه آزاد در همین راستا برنامه‌ریزی گسترده‌ای در کشور و متعاقب آن در استان‌ها و از جمله استان سمنان داشته است.

رنجبر بهادری، با اشاره به تاکیدات مداوم رهبری انقلاب در خصوص توجه ویژه به طرح‌های دانش‌بنیان یادآوری کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در همین راستا فعالیت‌های خوبی شروع کرده و نگاه ویژه‌ای به این بخش و خصوصا تولیدات علمی که منجر به تولید ثرورت شوند، دارد.

۲۱ طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد سمنان

وی از بررسی ۲۱ طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان خبر داد و گفت: در همین راستا خدمات ویژه و گسترده‌ای برای ارائه به فعالان دانشگاهی ارائه می‌شود که مهمترین آنها امکان استفاده دانشجویان و اساتید دانشگاه و نخبگان سراسر کشور از بیش از ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه آزمایشگالهی دانشگاه آزاد در سراسر کشور است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ارائه این خدمات آزمایشگاهی تنها منحصر به دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد نیست و اساتید و دانشجویان همه مراکز دانشگاهی کشور و نخبگان و فعالان حوزه تولیدات دانش‌بنیان نیز می‌توانند از این خدمات ویژه بهره‌مند شوند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92