عناوين آخرين اخبار :  ...
حمایت ۳ و ۶ میلیونی از پایان‌نامه آزمایشگاهی دانشجویان ارشد و دکتری


حمایت ۳ و ۶ میلیونی از پایان‌نامه آزمایشگاهی دانشجویان ارشد و دکتری

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف دانشگاه آزاد از طرح‌های پژوهشی، ارائه طرح‌های برون دانشگاهی است به حمایت ۳ و ۶ میلیونی از پایان‌نامه آزمایشگاهی دانشجویان ارشد و دکتری و اعطای کمک مالی به اعضای هیات علمی طبق بخشنامه فرصت مطالعاتی اشاره کرد.

دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد

ابراهیم واشقانی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص اعطای تسهیلات دانشگاه آزاد به اعضای هیات علمی و دانشجویان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از طرح‌های پژوهشی اعضای هیات‌ علمی خود حمایت می‌کند، منتهی این حمایت مشروط بوده زیرا دانشگاه آزاد بخش خصوصی محسوب می‌شود از این رو رویکرد دانشگاه باید به سمت پروژه‌های برون دانشگاهی باشد یعنی دانشگاه هم حل مشکلات و نیازهای جامعه را در قالب طرح‌های برون دانشگاهی پاسخ دهد و هم از این محل برای خود ایجاد درآمد کند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاکید بر اینکه هدف اصلی ما در طرح‌های پژوهشی طرح‌های برون دانشگاهی است، افزود: اما از طرفی با توجه به زمانبر بودن دستیابی اعضای هیات علمی تازه استخدام شده به بلوغ و شناخته شدن در جامعه بیرون از دانشگاه توسط دستگاه‌های اجرایی برای ارائه پروژه برون‌ دانشگاهی، دانشگاه آزاد حمایت از این نوع اعضای هیات علمی را وظیفه خود می‌داند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از طرح‌ها تنها به ارائه مقاله منتهی و برخی دیگر منجر به دانش فنی و ثبت اختراع می‌شوند متناسب با نوع و محصول پیش‌بینی شده برای طرح، از اعضای هیات‌ علمی حمایت می‌کنیم.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه حمایت دیگر دانشگاه آزاد در قالب طرح پژوهانه است، گفت: اعضای هیات علمی متناسب با فعالیت‌های پژوهشی سالانه ارزیابی می‌شوند و براساس امتیازی که کسب می‌کنند اعتبار برایشان تعیین می‌شود که این اعتبار به معنای پول نیست،‌ یعنی عضو هیات علمی برای انجام سایر کارهای پژوهشی همچون فرصت مطالعاتی یا شرکت در کنفرانس‌ها و یا خرید دستگاه برای طرح، از محل اعتبارات پژوهشی مورد حمایت قرار می گیرند.

پرداخت ماهانه ۲۵۰۰ دلار به اعضای هیات علمی طبق بخشنامه فرصت مطالعاتی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همچنین حمایت دیگر را در قالب طرح‌های پایان‌نامه و رساله دکتری عنوان و اظهار کرد: در این راستا هم دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و هم استاد راهنما مورد حمایت قرار می‌گیرند که سقف حمایت ما برای “پایان‌نامه آزمایشگاهی” کارشناسی ارشد ۳ میلیون و برای دکتری ۶ میلیون تومان بوده و همچنین برای پایان‌نامه “غیرآزمایشگاهی” کارشناسی ارشد یک میلیون و برای دکتری ۳ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه سایر تسهیلاتی که برای اعضای هیات علمی قائل هستیم شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی و فرصت مطالعاتی است، گفت: بخشنامه فرصت مطالعاتی که اخیرا صادر شده بیشترین حمایت از اعضای هیات‌ علمی را در بر می‌گیرد  یعنی در صورت تایید برنامه اعضای هیات علمی که برای فرصت مطالعاتی می‌روند تا مدت ۹ ماه به طور کامل ماهیانه ۲۵۰۰ دلار از دانشگاه کمک مالی خواهند گرفت و در صورت نیاز تا ۳ ما هم قابل تمدید است که برای این ۳ ماه از حقوق خودشان استفاده می‌کنند.

معافیت دانشجویان دکتری از پرداخت شهریه

واشقانی فراهانی افزود: حتی برای دانشجویان دکتری هم پیش‌بینی کردیم که در صورت استفاده از فرصت مطالعاتی تا سقف ۲۰ میلیون ریال، وام کم بهره دریافت کنند و برای ترم‌هایی که از فرصت مطالعاتی استفاده می‌کنند از پرداخت شهریه معاف می‌شوند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به انتشار مقاله نیز اشاره کرد و گفت: بالاترین میزان تشویق را برای اعضای هیات علمی و دانشجویان در نظر گرفته‌ایم همچنین برای ثبت اختراع تمام هزینه‌های ثبت اختراع ملی را با حمایتهای خود دانشگاه پوشش می‌دهیم. اگر ثبت اختراع مورد تایید مراجع ذیربط قرار بگیرد صاحبان اختراع می‌توانند تا یک و نیم برابر ارزش یک مقاله ISI جایزه نقدی بگیرند.

وی با بیان اینکه برای ثبت اختراعات بین‌المللی نیز بیشترین سطح حمایت را داریم، ادامه داد: طی تفاهم نامه‌هایی که با کانون ثبت پتنت منعقد کرده‌ایم تمام حمایت کامل از ثبت اختراع بین‌المللی از صفر تا صد را با هزینه‌های دانشگاه انجام می‌دهیم و در صورت ثبت نیز جایزه نقدی ۱۰ میلیون تومانی برای صاحبان اختراع در نظر گرفته‌ایم البته این مسائل مشروط بر این است که ثبت اختراع به اسم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از صاحبان اختراع باشد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92