عناوين آخرين اخبار :  ...
حمایت سازمان مدیریت از بهبود خدمات رفاهی دانشجویان


حمایت سازمان مدیریت از بهبود خدمات رفاهی دانشجویان

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در مذاکرات متعدد با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی کشور،تلاش شد تا آنان را برای همراهی در مسیر خودکفایی صندوق متقاعد کنیم لذا موافقت اولیه برای حمایت از بهبود خدمات رفاهی دانشجویان از طریق خودکفایی صندوق اخذ شده است.

یزدان مهر

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، ذوالفقار یزدان مهر در ششمین نشست معاونین، مدیران و روسای ادارات حوزه معاونت دانشجویی دانشگاههای منطقه ۸ کشور که به میزبانی دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در سند راهبردی کاربردی که مهم‌ترین سند صندوق رفاه دانشجویان است و تمام برنامه‌های صندوق باید حول این حور صورت بگیرد، دو هدف را برای خود مشخص کرده‌ایم که یکی پرداخت تسهیلات هدفمند و موثر و دیگری اینکه صندوق رسالتی دارد که با توجه به محدودیت منابع مالی دولتی باید به سمت خودکفایی حرکت کند که مدیریت بر اموال راکد دانشگاه‌ها، مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان، مدیریت پروژه‌هایی که در دانشگاه وجود دارد از جمله اقدامات است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: با آنکه برخی اعتبارات نظیر یارانه تغذیه متمرکز نیست اما در تلاش هستیم اعتبارات تغذیه و تعمیر و تجهیز خوابگاه در سال ۹۵ به صورت متمرکز در بودجه صندوق پیش‌بینی شود.

یزدان مهر خاطر نشان کرد: با تلاش‌ های بسیار سعی کردیم وام شهریه را از حالت طرح تملک خارج کنیم تا از سال آینده در قالب اعتبارات عمومی تخصیص یابد و در سال جاری نیز با حمایت وزیر علوم و مساعدت رییس جمهور توانستیم ۴۰ درصد اعتبارات وام شهریه سال ۹۴ را جذب کنیم.

وی یادآور شد: از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز در بخش تغذیه، دولت صرفاً ۴۴۰میلیارد تومان آن را تأمین می‌کند و به همین دلیل دانشگاه‌ها دچار مشکلات جدی مالی هستند به دنبال این موضوع مدلی را به سازمان مدیریت پیشنهاد دادیم تا دولت ضمن تداوم همین میزان کمک یارانه، مابقی نیاز دانشگاه‌ها را در قالب تسهیلات در اختیار صندوق رفاه دانشجویان قرار دهد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در مذاکرات متعدد با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی کشور، تلاش شد تا آنان را برای همراهی در مسیر خودکفایی صندوق متقاعد کنیم لذا موافقت اولیه برای حمایت از بهبود خدمات رفاهی دانشجویان از طریق خودکفایی صندوق اخذ شده است. 

یزدان مهر به افزایش اعتبار وام ویژه دکتری نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه ۲۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و به دنبال آن هستیم تا با کمک دولت این رقم را برای افزایش پوشش بهره ‌مندان به ۳۰۰ میلیارد تومان در سال آینده برسانیم.

وی گفت: با وجود محدودیت های در اعتبارات دولتی تلاش کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی بهره ‌برداری کنیم و با عقد تفاهم نامه ‌های همکاری تسهیلات قابل توجهی را جذب و در اختیار دانشجویان دانشگاه‌ها قرار دهیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینکه ۳۰۰ خوابگاه دانشجویی در کشور کم داریم، افزود: از طریق پرداخت کمک رهن به دانشجویان برای برطرف کردن مشکلات خوابگاهی تلاش کرده‌ایم.

وی یادآور شد: بنیاد ۱۵ خرداد ۲۶ خوابگاه ۳ هزار متری دخترانه در مناطق کمتر برخوردار که شامل حال سیستان و بلوچستان هم می‌شود، در حال احداث دارد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92