عناوين آخرين اخبار :  ...
جلسه رئیس دانشگاه تهران با دانشجویان درخصوص سنوات


جلسه رئیس دانشگاه تهران با دانشجویان درخصوص سنوات

دانشگاه تهران سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – هیات رئیسه دانشگاه تهران با اعضای شورای صنفی دانشجویی این دانشگاه جلسه ای در زمینه مطالبات دانشجویان به خصوص موضوع سنوات برگزار کرد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه تهران، موضوع سنوات دانشجویان و دریافت شهریه مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به مشکلات مالی دانشگاه گفت: در سال گذشته دولت به دلیل مشکلات مالی نتوانست ۱۰ درصد بودجه دانشگاه را پرداخت کند و این برای دانشگاه بسیار مشکل‌ساز شد.

وی افزود: دانشگاه ۵۷ هزار دانشجو دارد اما به دلیل وجود پردیس‌های خودگردان و نوبت دوم معادل ۳۱ هزار دانشجو بودجه دریافت می‌کنیم. این در حالی است که به محض ورود دانشجو به سنوات، دیگر بودجه‌ای برای این دسته از دانشجویان پرداخت نمی‌شود.

رئیس دانشگاه مشکل دیگر را کمبود کلاس عنوان کرد و تاکید کرد: کلاسی که باید با ۳۰ دانشجو برگزار شود با ورود دانشجویان به سنوات با ۴۰ دانشجو برگزار می‌شود.

نیلی احمدآبادی اظهار داشت: واقعیت دیگر این است که به دلایل مختلف دانشجو ممکن است وارد سنوات شود بنابراین سعی داریم با درک واقعیت‌های جامعه و دانشجو و پذیرش اینکه سیستم ما نیز بدون نقص نیست مدلی را طراحی کنیم که بهینه باشد.

وی با اشاره به اینکه آیین‌ نامه مربوط به هزینه افزایش سنوات مصوب وزارت علوم است، افزود: اگر بخواهیم این آئین‌نامه را اجرایی کنیم باید به هیات امنا ببریم اما بر اساس آیین‌نامه، اخذ شهریه از ترم دهم اعمال می‌شود.

رئیس دانشگاه تاکید کرد: سیاست دانشگاه این است که دانشجو، به‌خصوص در دوران تحصیلات تکمیلی از ابتدا زمان و انرژی خود را صرف تحقیق و تحصیل کند و با افزایش زمان تحصیل، باعث اسراف و اتلاف انرژی و سرمایه نشود.

نیلی احمدآبادی تاکید کرد: اما در مواردی که دانشجو مشکلات خاصی دارد که مانع از اتمام تحصیل می‌شود به کمیسیون موارد خاص ارجاع خواهد شد.

سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه نیز در این جلسه اعلام کرد، آیین‌نامه مربوط به سنوات در سال ۹۳ به دانشگاه ابلاغ شد و دانشگاه نیز آن را سال ۹۴ به واحدها ابلاغ کرد، چراکه برخی از مفاد آن جای سوال داشت.

به‌نژاد رئیس سازمان خدمات دانشجویی نیز در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره سنوات رفاهی گفت: بر اساس مصوبه‌ای که به تمامی دانشگاه‌ها ابلاغ شد با توجه به سنوات آموزشی مجاز می‌توانیم به دانشجویان خدمات رفاهی دهیم.

وی عنوان کرد: در بحث سکونت خوابگاهی براساس مصوبات صندوق رفاه دانشجویان عمل می‌کنیم اما در صورت امکان برای دانشجویان سنواتی نیز امکانات لازم را فراهم می‌کنیم و امیدواریم در آینده شرایط بهتری فراهم کنیم.

تعداد دانشجویان پذیرش شده در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، ارزشیابی اعضای هیات علمی و کارکنان از سوی دانشجویان، ارتقا کیفیت خدمات ارائه ‌شده از سوی کارکنان، گرفتن مجوز برای دانشجویان ترم دهم، ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان سنواتی و درخواست استمرار جلسات با هیات رئیسه دانشگاه از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92