عناوين آخرين اخبار :  ...
جزئیات انتخاب پژوهشگران برگزیده در خوزستان اعلام شد


جزئیات انتخاب پژوهشگران برگزیده در خوزستان اعلام شد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – دبیر اجرایی ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری در خوزستان با اشاره به ارسال دستورالعمل و فراخوان انتخاب پژوهشگران برتر امسال به کلیه دانشگاه‌ها و سازمان‌ها در سطح استان، گفت: در هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر فعالیت‌های تحقیقاتی پنج سال گذشته فرد از نظر مقالات، استنادها، پروژه‌های تحقیقاتی، اختراعات، کتاب، تولید دانش و … بررسی می‌شوند.

=_UTF-8_B_MTQ1NTg4NTM3MTQwMV9iaW9zYWZldHktbGFiLXdvcmtlci5qcGc=_=.jpg

دکتر ابراهیم حاجی‌دولو در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر هر ساله به منظور شناسایی و تشویق پژوهشگران، فناوران و نوآوران استان و از سوی دیگر ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری، در هفته پژوهش در سطح استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با برگزاری این جشنواره مشکلات و نیازهای صنایع و سازمان‌ها به دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی را منعکس و خوراک تحقیقاتی دانشجویان ارشد و دکتری فراهم می‌شود، افزود: امسال نیز برای برگزاری این جشنواره برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و کمیته سیاستگذاری هفته پژوهش نیز ۲۷ مهر ماه اولین جلسه خود را با حضور معاون توسعه مدیریت استانداری برگزار کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: تقسیم‌بندی کارها انجام و بر این اساس هفت کمیته تشکیل شده است که این کمیته‌ها شامل کمیته علمی با هدف انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر، کمیته نمایشگاه، کمیته جشنواره برگزیدگان، کمیته اجرایی، کمیته دانش‌آموزی و کمیته جشنواره ایده‌های برتر هستند که هر کدام وظیفه مختلفی را بر عهده خواهند داشت.

حاجی‌دولو با اشاره به اینکه هفته آینده جلسه کمیته‌های علمی و اجرایی درخصوص برنامه‌ریزی‌های لازم برای هفته پژوهش برگزار می‌شود، تصریح کرد: براساس دستورالعمل ارسال‌ شده پژوهشگران، فناوران و کارآفرینان هم از دانشگاه، هم از مراکز تحقیقاتی و هم از دستگاه‌های اجرایی معرفی خواهند شد. این افراد در هفت محور علوم مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی، پزشکی، هنر و دامپزشکی انتخاب می‌شوند و در حقیقت با این کار در تلاش هستیم تا محققانی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند را شناسایی و تجلیل کنیم.

وی در خصوص تفاوت‌های جشنواره امسال نسبت به سال‌ گذشته، گفت: امسال تأکید شده است افرادی که سال‌های گذشته به‌عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شده‌اند، مجدد انتخاب نشوند. همچنین در کنار شاخص‌ها و امتیازهای دیگری که در ارزیابی افراد وجود دارد، به دو شاخص دیگر نیز توجه می‌شود که شاخص h-index (شاخص تعداد مقاله ارائه‌ شده و میزان استنادات به مقالات فرد) و شاخص میزان ارجاعات محققان است.

دبیر اجرایی ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری در خوزستان ادامه داد: همچنین امسال فعالیت‌های تحقیقاتی پنج سال گذشته فرد از نظر مقالات و استنادها و پروژه‌های تحقیقاتی، اختراعات، کتاب، تولید دانش و … بررسی می‌شوند. امسال قرار است از میان کسانی که در حوزه فناوری کار برجسته‌ای انجام داده‌اند نیز فناور برتر انتخاب و معرفی شود. البته شاخص‌های انتخاب فناوران و پژوهشگران با یکدیگر متفاوت است که همه این مطالب در دستورالعمل ذکر شده است.

حاجی‌دولو با اشاره به این‌که متقاضیان تا اول آذر ماه فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند، افزود: این محققان به دبیرخانه کمیته علمی هفته پژوهش استان مستقر در دانشگاه شهید چمران اهواز معرفی و پس از انجام بررسی و ارزیابی‌های لازم پژوهشگران برتر از سوی این کمیته انتخاب می‌شوند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92