عناوين آخرين اخبار :  ...
تولید ۴۰ محصول در بخش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی


تولید ۴۰ محصول در بخش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

رئیس بخش پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: تمام واکسن‌های موسسه رازی در روند تولید بر روی حیوانات آزمایشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

روزبه فلاحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه البرز، اظهار کرد: بخش  پرورش حیوانات آزمایشگاهی این موسسه در سال ۱۳۲۹ با هدف تولید انواع حیوانات آزمایشگاهی و فرآورده‌های بیولوژیک حاصل از این حیوانات تاسیس شد و یکی از بخش‌های قدیمی موسسه رازی است.

وی افزود: در این بخش ۴۰ نوع محصول شامل پنج نوع حیوان آزمایشگاهی، فرآورده های بیولوژیک، پلت غذایی و محصولات جانبی مانند پوشال استریل برای حیوانات آزمایشگاهی تولید می شود که علاوه بر تامین نیازهای داخل موسسه، در اختیار مراکز متعدد تحقیقاتی و دانشگاهی کشور قرار می‌گیرد.

فلاحی گفت: هشت نوع موش، پنج نوع رت، چهار نوع هامستر، هشت نوع خوکچه هندی و یک نوع خرگوش از تولیدات این موسسه بوده که از نظر نژاد، سویه و تحت سویه متفاوت از یکدیگرند و هر کدام برای کار تحقیقاتی و آزمایش ویژه ای مناسب است.

فلاحی افزود: در این بخش سالانه بیش از  50 هزار سر، انواع حیوانات آزمایشگاهی تحت شرایط کنترل شده برای مصرف داخل و خارج از موسسه تولید می شود.

رئیس بخش تحقیق، تولید، پرورش و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی با بیان اینکه این بخش  از مراکز مهم و اصلی کشور در تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی به شمار می رود، تاکید کرد: مراکز بسیاری همچون مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی، مراکز تولید فرآورده های غذایی، تولید کنندگان مواد شوینده، مواد آرایشی و بهداشتی، کارخانجات داروسازی و آزمایشگاه های تشخیص طبی هم نیاز خود به حیوانات آزمایشگاهی و فرآورده های بیولوژیک این حیوانات را مستقیم و بی واسطه از این مرکز تهیه می‌کنند.

وی عمده مصرف این حیوانات را در انجام آزمایش های کنترل کیفی واکسن ها و سایر فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی عنوان کرد و افزود: تمام واکسن ها و فرآورده های بیولوژیکی که در موسسه رازی ساخته می‌شوند، در روند تولید خود، بر روی حیوانات آزمایشگاهی مورد ارزیابی قرار می گیرند تا میزان اثرگذاری این محصولات سنجش و محصول با کیفیتی عرضه شود.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به نیاز دائم موسسه رازی و دیگر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور به حیوانات آزمایشگاهی پاک، اقدامات کنترل سلامت این حیوانات به صورت روزآمد کردن روش های کنترلی اجرا می شود.

 فلاحی خاطرنشان کرد: بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی این موسسه برای تولید حیوانات مورد استفاده در تحقیقات و آزمایش ها از استانداردهای بین المللی تبعیت می‌کند.

وی رعایت اصول اخلاق کار با حیوانات آزمایشگاهی را از الزامات این مرکز بزرگ برشمرد و تشکیل کمیته ای به همین منظور را از اقدامات موسسه رازی در این زمینه نام برد.

رئیس بخش پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی همچنین گفت: همولیزین، کمپلمان خوکچه هندی، کمپلمان خرگوش، سرم خرگوش، پلاسمای خرگوش و خون دفیبرینه گوسفندی استریل از نمونه فرآورده های بیولوژیکی است که در این موسسه از حیوانات آزمایشگاهی تولید می شود و گواهی ثبت اختراع تمام این محصولات صادر شده است.

وی افزود: برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی- تخصصی در زمینه علوم حیوانات آزمایشگاهی، تدریس واحدهای دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و مشاوره در پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دیگر خدمات این بخش است.

 فلاحی در پایان با اشاره به اهمیت بخش پرورش حیوانات آزمایشگاهی در موسسه رازی، این بخش را جزئی جدایی ناپذیر در فرایند تولید واکسن و سایر فرآورده های بیولوژیک دانست و تاکید کرد: تمام شرایط استاندارد برای تولید محصولات با کیفیت در این موسسه رعایت می‌شود.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92