عناوين آخرين اخبار :  ...
توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دانشگاه


توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دانشگاه

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

رئیس دانشگاه پیام نور کشور از اتمام پروژه‌های عمرانی دانشگاه پیام نور فارس تا پایان امسال خبر داد و گفت: اولویت را بر تکمیل طرح‌‎های باقی مانده و نه تعریف پروژه‌های جدید قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه فارس، محمدعلی سرلک در کنفرانسی خبری در شیراز بیان کرد: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور همواره تلاش کرده تا در جهت ترویج و گسترش عدالت آموزشی خدمت‌ رسانی کند.

وی محتوا محور بودن، آموزش متمرکز و استفاده از فناوری‌های جدید را از مهم‌ترین ویژگی‌های این دانشگاه برشمرد و افزود: دانشگاه پیام نور با بهره‌گیری از ۴۰۰۰ عضو هیئت علمی موفق به کسب رتبه یک کیفیت آموزشی و رتبه ۱۰ پژوهشی در میان دانشگاه‌های کشور شود.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور تاکید بر ارتقای جایگاه دانشگاه با محورهای آموزش، رشد نیروی انسانی، کیفیت بخشی و بهبود فرآیندها، افزایش رضایت دانشجو و مدیریت هزینه‌ها و ارتقای درآمدها را از مهم‌ترین عناصر مورد توجه این دانشگاه عنوان کرد.

سرلک، دانشجو را مهم‌ترین دلیل اثبات داشته‌ها و توانایی‌های دانشگاه پیام نور دانست و خاطرنشان کرد: برای نخستین بار نمایندگانی از دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در ابتدای سال جاری به هیات رییسه دانشگاه راه یافته تا در مباحث تصمیم گیری‌ها نظرات آنها نیز اعمال شود.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور به لحاظ اجرای برنامه‌های فرهنگی به ویژه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و فعالیت‌های قرآنی جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور افزود: بنا داریم با کیفیت بخشی به امور و بازنگری در اهداف و ماموریت‌ها کاری کنیم که سازمانی چابک در خدمت نیازهای واقعی جامعه باشیم.

سرلک با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور دانشگاهی کتاب محور است و تاکنون دو هزار کتاب خودآموز تولید کرده، یادآور شد: امروز عمده این کتاب‌ها منابع درسی سایر دانشگاه‌ها محسوب می‌شوند.

وی گفت: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور طبق استانداردهای دانشگاه‌های باز ۱ به ۲۵۰ است که در حال حاضر این نسبت به ۱ به ۲۰۰ ارتقا یافته است.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه در حال تلاش جهت فراهم کردن بستر حرکت به سوی دانشگاهی کارآفرین و شرکت‌های دانش بنیان هستیم، تصریح کرد: بسط شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از ایده‌های دانشجویی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

سرلک بیان کرد: سیاست‌های کلان توسعه آموزش عالی در جای دیگری نوشته می‌شود و ما تنها اجرا کننده سیاست گذاری‌ها و اسناد بالادستی هستیم.

وی در عین حال تاکید کرد: تاکنون رشته غیرمجازی که بر خلاف اصول و ضوابط سازمان سنجش باشد در دانشگاه پیام نور مشاهده نشده و هموراه تلاش کرده‌ایم هزینه‌ای بر آموزش عالی کشور تحمیل نکنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور همچنین دانشجویان این دانشگاه را از نجیب‌ترین، وفادارترین و مومن‌ترین دانشجویان جمهوری اسلامی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: جهت گیری ما حرکت به سمت نیازهای واقعی جامعه و فارغ‌التحصیلان است.

سرلک تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در کل کشور را ۸۵۰ هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد، کمتر از ۵۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دو هزار نفر در دوره‌های دکتری مشغول به تحصیل هستند.

وی با ذکر این مطلب که شهریه‌های دانشجویان این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر قابل قیاس نیست، گفت: مجموع هزینه هر ترم تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی در این دانشگاه ۳۵۰ هزار تومان برآورد شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور اضافه کرد: علی‌رغم کاهش متقاضیان در دوره‌های کارشناسی اما با دواطلبان زیادی برای گذراندن دوره‌های تحصیلات تکمیلی رو به رو هستیم.

سرلک از آمادگی دانشگاه پیام نور کشور در راه‌اندازی دوره کارشناسی ارشد روزنامه نگاری در استان فارس خبر داد و گفت: جهت راه‌اندازی یک رشته باید طبق ضوابط شورای گسترش عمل کرد که براساس آن وجود دو استادیار برای رشته مورد نظر الزامی است.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92