عناوين آخرين اخبار :  ...
تنها راه‌حل مشکلات دانشجویان حرکت امیدوارانه در چارچوب‌های دموکراسی است


تنها راه‌حل مشکلات دانشجویان حرکت امیدوارانه در چارچوب‌های دموکراسی است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز حضور پرشور دانشجویان این دانشگاه در انتخابات شورای صنفی را نشان‌دهنده این باور در آن‌ها دانست که تنها راه‌حل مشکلات حرکت امیدوارنه در چارچوب‌های دموکراسی است و گفت: در هر حال قانون‌گذار در صورت عدول از مقررات تا سر حد انحلال شورای صنفی را پیش‌بینی کرده است.

4-1002.jpg

دکتر ساسان موگهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص فعالیت شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: در سال ۹۲ که مسئولیت حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه را بر عهده گرفتم، از همان ابتدا متوجه شدم که هیچ راه ارتباط مشترکی میان دانشگاه و دانشجویان وجود ندارد؛ همچنین نمی‌دانستیم چگونه باید از مطالبات واقعی دانشجویان مطلع شویم، از سوی دیگر شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه از ۲ سال قبل تعطیل شده بود. با توجه به این مسائل از سال ۹۳ تلاش برای احیاء مجدد این شورا از سر گرفته شد.

وی بابیان اینکه در اولین سال تعداد کاندیدهای این شورا کمتر از تعداد موردنیاز برای تشکیل شورا بود که چندین بار زمان ثبت‌نام داوطلبان را تمدید کردیم، گفت: در نهایت ۱۰ درصد از دانشجویان در انتخابات شرکت کردند اما پس از انتخاب اعضای این شورا و ارتباط بسیار نزدیک مسئولان، دانشجویان متوجه شدند که اکنون خودشان در حوزه مسائل صنفی و رفاهی در کنار مسئولان این شورا تصمیم‌سازی می‌کنند؛ همچنین برای مسئولان این شورا فضای جدیدی ایجاد شد تا دانشجویان بتوانند برای خود تصمیم‌گیری کنند و همه با هم برای رفع مشکلات قدم بردارند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به اینکه کسانی که زمانی هرکدام در یک‌سوی میز می‌نشستند برای تشکیل شورا در کنار هم و در یک‌سو نشسته‌اند، افزود: همین امر باعث شد ضمن تسریع اقدامات اصلاحی این شورا، انتخابات در سال ۹۴ پرشورتر از سال ۹۳ و همچنین در سال ۹۵ پرشورتر از سال ۹۴ باشد و امسال دانشجویان با حضور ۵۰ درصدی رکورد حضور در پای صندوق‌های رأی را در تاریخ دانشگاه شکستند تا نشان دهند به این باور رسیده‌اند که تنها راه‌حل مشکلات حرکت امیدوارنه در چارچوب‌های دموکراسی است.

موگهی در خصوص حضور دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف در این شورا، گفت: اکنون این شورا در تمامی دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها به‌صورت جداگانه تشکیل شده است؛ همچنین در هر واحد مطالبات خاص خود را پیگیری می‌کند و از دانشجویان کارشناسی تا دکترای تخصصی در آن عضو هستند.

 وی خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت این شورا در تمامی حوزه‌های رفاهی‌، آموزشی‌، پژوهشی و فرهنگی به استثنای مسائل سیاسی است؛ خوشبختانه در ۲ دوره قبلی و بر اساس شرح وظایف مکتوبی که در اختیار اعضای شورا گذاشته شد، هیچ‌گاه وارد فعالیت‌های سیاسی و جناحی نشدند و امیدوار هستیم در سال‌جاری این رویه ادامه یابد. در هر حالت قانون‌گذار در این خصوص در صورت عدول از مقررات تا سر حد انحلال شورای صنفی را پیش‌بینی کرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه در انتخابات سال جاری سطح مشارکت دانشجویان نسبت به سال قبل بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است که این امر نشان‌دهنده افزایش روحیه مطالبه‌گری در بین دانشجویان بوده است، این روحیه را حاصل توجه، پیگیری و پاسخ مثبت مسئولان دانشگاه در حوزه صنفی دانست و خاطرنشان کرد: انتخابات شورای صنفی دانشجویان در ۲۱ حوزه، با ۲۴۶ نفر کاندید، ۹۶ نفر منتخب و با مشارکت ۳۶ درصدی در سطح دانشکده‌ها و ۶۱ درصدی در سطح خوابگاه‌ها در دانشگاه برگزار شد.

موگهی با اشاره به گزارش پی اچ دی ال به نقل از مدیر دانشجویی این دانشگاه از روند اجرایی برگزاری انتخابات شورای صنفی، افزود: انتخابات از ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه در خوابگاه‌ها، دانشکده‌ها و همچنین بیمارستان‌ها انجام شد که شاهد شور و حضور گسترده دانشجویان در این انتخابات بودیم. شمارش آراء در همان روز انتخابات و در حضور دانشجویان انجام شد و تعداد آراء اکتسابی هر کاندید در همان لحظه به اطلاع حضار رسید.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92