عناوين آخرين اخبار :  ...
تمهیدات وزارت علوم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی


تمهیدات وزارت علوم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – وزیر علوم از برنامه و تمهیدات این وزارتخانه برای توانمندسازی دانشجویان به منظور ورود به بازار کار خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با شرکت در کارگاه‌های آموزشی مختص رشته خود توانمند شده و آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار کسب خواهند کرد.

غلامی وزیر علوم

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در حاشیه بازدید از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم که امروز با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان و رئیس این صندوق صورت گرفت، تاکید کرد: امروز به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت‌های صندوق رفاه دانشجویان که برای تامین خدمات مورد نیاز دانشجویان کشور تلاش‌های زیادی می‌کند، بازدیدی از این مجموعه به عمل آمد. در واقع مجموعه بسیار خوب و منظمی در صندوق رفاه شکل گرفته است بطوری که آثار و زحمات مسئولان این مجموعه را می‌توان در سطح دانشگاه‌های کشور طی چند سال اخیر احساس کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من، فعالیت‌ها و اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در حوزه خدمات دانشجویی یکی از دستاوردهای خوب مجموعه وزارت علوم به منظور حمایت از تحصیل دانشجویان به شمار می‌آید.

وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: صندوق رفاه دانشجویان در ادامه فعالیت‌هایی که از مسائل رفاهی دانشجویان انجام می‌دهد، سعی می‌کند سطح وام‌های دانشجویان را افزایش و مسیرهای اخذ آن را نیز آسان‌تر نماید و این امر برای دانشجویان دکتری که بتوانند با فراغ بال بیشتری به تحصیل بپردازند، محقق شده است.

به گفته وی وام‌های تحصیلی دانشجویان که از سوی صندوق رفاه پرداخت می‌شود، هم به صورت ماهیانه پیش‌بینی شده که رقم خوبی نیز از پرداخت این نوع وام‌ها گزارش داده است و همین که علاوه بر وام‌های تحصیلی،‌ وام اضطراری برای برخی دانشجویان که نیازهای فوری دارند،‌ از سوی صندوق تامین و پرداخت می‌شود.

دکتر غلامی بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی و ارتقاء سطح خوابگاه‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های موفق صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه براساس گزارش‌های ارائه شده تعداد بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی که فرسوده بودند و قدمت بالایی داشتند تحت عنوان سراهای دانشجویی بازسازی و ارتقاء یافته است. در واقع در طی سال‌های اخیر، خوابگاه‌های دانشجویی رتبه‌بندی شده و خوابگاه‌هایی که در درجه‌های پایین‌تری قرار داشتند، ارتقاء یافته‌اند و در حال حاضر خوابگاه ضعیف در کشور نداریم،‌ ضمن اینکه خوابگاه‌های متوسط نیز به طور مستمر ارتقاء خواهند یافت.

وی همچنین از تمهیدات وزارت علوم در حوزه تامین خوابگاه‌های متاهلی خبر داد و گفت: همانطور که در قانون برنامه ششم نیز دیده شده است، قرار است از سال آینده ساخت خوابگاه‌های متاهلی با جدیت بیشتری در دانشگاه‌ها پیگیری شود.

وزیر علوم خاطر نشان کرد: بحث مشارکت در توانمندسازی دانشجویان در حین تحصیل و آماده‌سازی برای ورود به بازار کار،‌ برنامه‌هایی در وزارت علوم وجود دارد و در این زمینه چند دانشگاه نیز پیش قدم شده‌اند و ما در روزهای اخیر قرار شد کارگروهی برای هماهنگی و جمع‌آوری ایده‌های متخصصین و مسئولین برای توسعه برنامه تشکیل بدهیم.

دکتر غلامی در پایان،‌ خاطر نشان کرد: یکی از اهداف برنامه فوق، کاهش نگرانی دانشجویان برای اشتغال پس از تحصیل یا فارغ‌التحصیلی است که در نتیجه آن بتوانیم کسانی که فارغ‌التحصیل شدند و هنوز جذب بازار کار نشده‌اند، بتوانند برای مشاغلی که با رشته تحصیلی آن‌ها ارتباط مستقیم دارند، دوره‌هایی با کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92