عناوين آخرين اخبار :  ...
تصویب آیین‌نامه نشر بین الملل کتاب در دانشگاه امیرکبیر


تصویب آیین‌نامه نشر بین الملل کتاب در دانشگاه امیرکبیر

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تصویب آیین نامه نشر بین الملل کتاب در این دانشگاه همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی خبر داد.

سردر دانشگاه امیرکبیر

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر سید حمید شهابی با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با هفته کتاب و با حمایت ریاست دانشگاه و معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آیین نامه نشر بین الملل کتاب به تصویب رسید.

وی از استادان و دانشجویان دعوت کرد در حوزه نشر بین الملل با این مرکز همکاری داشته باشند و اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص کتابهایی که به زبان انگلیسی تدوین شود علاوه بر حق تالیف معمول، یک حق تالیف ویژه درنظر می گیرد و امتیازات ویژه ای برای تبدیل وضعیت، تخصیص گرنت برای استادانی که به زبان انگلیسی منتشر کنند قائل خواهد شد.

شهابی خاطرنشان کرد: درحال حاضر تعداد کتابهای انگلیسی ما محدود است ولی بنا داریم تا پایان برنامه توسعه دانشگاه، شمار آنها را به ۵۰ عنوان برسانیم.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر از توافق اولیه مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با برخی ناشران مطرح بین المللی برای چاپ مشترک کتاب به زبان انگلیسی خبر داد و گفت: خوشبختانه این امکان را داریم با بهره مندی بیش از ۵۰۰ عضو هیات علمی صاحبنظر در علوم فنی مهندسی و علوم پایه که در راستای اقصاد مقاومتی اقدام به تولید و نشر کتاب به زبان انگلیسی کنیم که این هم باعث مطرح شدن کشورمان در دنیا می شود و هم درآمد خوبی برای دانشگاه در میان مدت و درازمدت خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با این کار، تعداد مخاطبان خود را از ۸۰ میلیون نفر فارسی زبان ایرانی به میلیاردها نفر در سراسر دنیا می رسانیم.

شهابی به قدمت ۶۰ ساله مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعاتی که از سالهای بعد از انقلاب، در دست داریم حدود ۶۰۰ عنوان کتاب برای اولین بار در این دانشگاه به چاپ رسیده اند که بعضی از این کتابها بیش از ۱۰ بار و حتی ۲۰ بار تجدید چاپ شده و حتی کتابی داریم که به چاپ چهل رسیده است.

به گفته وی بیش از یک و نیم میلیون نسخه کتاب از ابتدای انقلاب تاکنون دراختیار دانشجویان و دانش پژوهان قرار گرفته که عمده آنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در سه سال اخیر دانشگاه به تنهایی بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب چاپ اول داشته و بیش از ۲۰۰ عنوان کتابها را به چاپ مجدد رسانده است.
شهابی اعلام کرد: تعداد کتابهای منتشره ما در سال گذشته ۱۱۰ عنوان بود که بنا داریم این تعداد را به ۱۲۱ عنوان در سال جاری برسانیم و تا پایان برنامه توسعه دانشگاه، این رقم را به ۱۵۰ عنوان افزایش دهیم.

وی میزان استقبال از کتابهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر را در کشور بسیار خوب توصیف کرد و گفت: اما درحال حاضر مشکلاتی داریم از جمله اینکه کتابهای ما را به خاطر عدم حمایتهای قانونی، از روی سایت کپی می کنند و برمی دارند که این امر، لطمه بزرگی به نشر دانشگاه زده است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، شهابی اظهار کرد: متاسفانه اقدامات و پیگیری های دفتر حقوقی دانشگاه در یک سال و نیم اخیر هنوز به نتیجه نرسیده است ولی ما همچنان به راهمان ادامه می دهیم.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتشار کتابهای مجازی را در راستای سیاستهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای قرار گرفتن در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا برشمرد و گفت: درحال حاضر در کنار کتابهای کاغذی، کتابهای مجازی را منتشر می کنیم که استقبال بسیار خوبی از این کتابها شده است .

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92