عناوين آخرين اخبار :  ...
ترویج فرهنگ جهادی وظیفه اصلی جهاددانشگاهی است/جهادگران دانشگاهی پاسدار ارزش‌های انقلاب هستند


ترویج فرهنگ جهادی وظیفه اصلی جهاددانشگاهی است/جهادگران دانشگاهی پاسدار ارزش‌های انقلاب هستند

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی با یادآوری این نکته که فرهنگ جهادی جزو فرهنگ‌هایی هست که مقام معظم رهبری بر روی آن در جاهای مختلف تأکید داشته‌اند، گفت: جهاددانشگاهی متولی نهاد انقلابی است و جهادگران حاضر در این عرصه وظیفه دارند که در ترویج فرهنگ جهادی تلاش کنند.

 

گردهم آیی مدیران حراست جهاد

 

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، بهنام چهارلنگ، سوم آبان در آئین افتتاحیه گردهمایی مدیران حراست جهاد دانشگاهی سراسر کشور هدف از برگزاری این گردهمایی در شهر شیراز را بهره‌برداری از همجواری حرم‌های اهل بیت(ع) برشمرد و افزود: امسال برای اولین بار است که گردهمایی مدیران حراست جهاد دانشگاهی دارای یک شعار است که با توجه به رویکرد اداره‌کل حراست جهاد دانشگاهی انتخاب شده است و تلاش کردیم تا برنامه‌های این گردهمایی را بر اساس همین رویکرد تدوین و برنامه‌ریزی کنیم .

چهارلنگ با بیان اینکه شعار امسال «فرهنگ جهادی، صیانت سازمانی و اخلاق حرفه‌ای» انتخاب شده است، گفت: فرهنگ جهادی جزو فرهنگ‌هایی هست که مقام معظم رهبری بر روی آن در جاهای مختلف تأکید داشتند و ما که متولی نهاد انقلابی هستیم وظیفه داریم که بیشتر به این فرهنگ بپردازیم لذا یکی از بخش‌های این همایش را به توضیح و جایگاه این فرهنگ اختصاص دادیم .

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی با تصریح اینکه برای برگزاری این گردهمایی سه هدف دنبال شده است، نخستین هدف آن را هماهنگی و هم‌افزایی سازمانی میان مسئولان حراست واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی برشمرد و اظهار داشت: هدف دوم تشکیل این گردهمایی بیان دیدگاه‌ها و نظرات مسئولان بالادستی ما اعم از جهاد دانشگاهی، سازمان حراست کل کشور و وزارت اطلاعات است است که قطعاً نظراتی درباره عملکرد حراست در دستگاه‌های اجرایی دارند .

وی گفت: یکی دیگر از اهداف ما از برگزاری این گردهمایی این است که حاضران حتماً ما را نقد کرده و به چالش بکشانند چرا که اگر بخواهیم کار خود را درست انجام دهیم باید بدانیم که نقاط ضعف ما کجاست و بر اساس رویه کاری که جلو می‌رویم باید به این نقاط ضعف پی ببریم تا بتوانیم آن‌ها را برطرف کنیم .

چهارلنگ در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در سال ۹۴ حراست کل کشور به دستگاه ها و نهادهای اجرایی تکلیف کرده بود تا برنامه میان مدت داشته باشند که بازه زمانی نیز برای آن تعریف شده بود، خاطرنشان کرد: بر این اساس ما برنامه سال ۹۴ تا ۹۸ را در حراست جهاد دانشگاهی تدوین کردیم و به تصویب رساندیم که از جمله آن می‌توان به تجهیز اماکن عمومی جهاد دانشگاهی به سیستم‌های الکترونیکی، ارتقای مدیریت سرمایه نیروی انسانی در بحث حراست و غیره بود .

وی ادامه داد: جای خالی چند کار دیگر تا افق سال ۹۸ برای ما خالی است که باید به آن‌ها بپردازیم از جمله پیگیری در خصوص سقف‌بندی اماکن مهم جهاد دانشگاهی که برای آن کمیته‌ای تشکیل شده است .

مدیرکل حراست جهاد دانشگاهی همچنین نصب و راه‌اندازی سامانه پژاک و ارتباط با سازمان حراست کل کشور را یادآور شد و تاکید کرد: دو بستر ارتباطی باید با سازمان‌های دیگر برقرار می‌کردیم که از ابتدای سال به‌طور جدی دنبال این قضیه بودیم و توانستیم در بهار امسال این بستر ارتباطی با دستگاه‌های اجرایی استان برقرار کنیم .

وی، مسئله دیگری که بسیار جالی خالی آن احساس می‌شد، بحث آموزش دانست و گفت: قطعاً وقتی شناخت کارکنان با قوانین و مسائل آن بیشتر باشد هماهنگی‌های بیشتری نیز صورت خواهد گرفت لذا با موافقت ریاست جهاد دانشگاهی بنا گذاشتیم تا در گردهمایی‌های سراسری حتماً بحث آموزش را دنبال کنیم و تاکنون دو برنامه آموزشی در این راستا اجرا شده است و بنا داریم در تمام گردهمایی‌های سراسری این بحث را دنبال کنیم .

چهارلنگ با یادآوری اهمیت بحث گزارش ‎ گیری از فعالیت‌های انجام شده اظهار کرد: اگر بدانیم که همکاران ما در بخش حراست چه کارهایی انجام داده‌اند قطعاً بهتر می‌توانیم خودمان را نقد کرده و فعالیت‌های خود را ارزیابی کنیم و بدانیم در کجا قرار داریم لذا فرم‌هایی تهیه و ارسال شده و در ستاد مرکزی در حال جمع‌آوری آن‌ها هستیم که در اینجا گزارش عملکرد ۶ ماهه اول سال ارائه خواهد شد و مرحله دوم که گزارش سالانه ماست راحت‌تر می‌توانیم ببینیم چقدر بر اساس برنامه جلو رفته‌ایم.

 معنویت، ستون فرهنگ جهادی است

دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در گردهمایی سراسری مدیران حراست جهادهای دانشگاهی سراسر کشور که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است، با اشاره به آیه ۲۴ سوره توبه گفت: کلمه جهاد و مشتقات آن در قرآن ۳۱ بار تکرار شده است اما حرب و قتال به معنای جنگیدن فقط ۴ بار آمده است.

وی با بیان اینکه معنای جهاد در قرآن و متون دینی و به ویژه سنت نبی مکرم(ص) و ائمه طاهرین(ع) بسیار گسترده‌تر و کلی‌تر از معنای قتال و حرب معرفی شده است، افزود: قتال یا همان جنگیدن به طور مشخص درگیری مسلحانه در جنگ‌هاست اما جهاد بسیار متفاوت‌تر از این معناست و اگر کسی این معنا را با معنای حرب و جنگیدن اشتباه بگیرد سخت مسیر حرکت و مشی زندگی خود را دچار بحران و ضلالت کرده است و این همان اتفاقی است که توسط جریان های تکفیری و داعش امروز در بخشی از خاورمیانه و جهان اسلام به بهانه جهاد رخ می‌دهد.

دکتر پورعلی یادآور شد: جهاد به معنای تلاش و کوشش در مبارزه با دشمن است چه این دشمن یک فرد ستمگر باشد و یا این دشمن در درون خود انسان لانه کرده و از جمله وسوسه‌های شیطانی باشد؛ مومن در هر دوی این دو عرصه‌ها با مفهومی به نام جهاد خود را روبه‌رو می‌بیند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی ادامه داد: همچنین جهاد کلمه‌ای مشتق از ریشه جهد و به معنای به کار بردن تمام توان و نیرو و تمام اراده فرد برای رسیدن به هدف است؛ برخی مواقع به معنای مشقت و به معنای مبالغه و شدت در کار هم به کار رفته است و علاوه بر این جهاد معنای دیگری هم دارد و آن خرج کردن تمام آنچه انسان در وسع و توان دارد و تحمل کردن مشقت‌ها در راه رسیدن به یک هدف معلوم و مشخص است.

جهاد در دو جبهه رخ می‌دهد

وی با بیان اینکه این معانی جهاد در دو جبهه رخ می‌دهد، گفت: جهاد اول متوجه درون است و در این رابطه با مفهوم جهاد اکبر آشنا هستیم یعنی تلاش برای رسیدن انسان به حقیقت ذات خویش و بعد از آن رسیدن به پروردگار و و دوم جهادی که متوجه عالم خارج است یعنی جهاد اصغر؛ این نوع جهاد رساندن دیگران به حقیقت درونی‌شان و سپس رساندن آن‌ها به پروردگارشان است.

مقدس‌ترین وظیفه پیامبران جهاد است نه حرب و قتال

دکتر پورعلی با تأکید بر اینکه مقدس‌ترین وظیفه پیامبران جهاد است نه حرب و قتال، گفت: هیچ منافعی اعم از فردی و جمعی نباید اطاعت خدا و رسول و جهاد را تحت الشعاع قرار دهد.

وی با بیان اینکه جهاد یک امر ساری و جاری و در زندگی روزمره ماست، گفت: در آیه ۲۴ سوره توبه، خداوند معادله هشت‌گانه‌ای را معرفی می‌کند که این معادله می‌تواند به سه موضوع مهم و حیاتی در زندگی انسان اجازه ظهور و بروز ندهد. پدران، فرزندان، برادران، همسر، عشیره، اموال، تجارت و مساکن به عنوان منافع می‌تواند مانع نزدیکی به خدا، رسول و جهاد شود.

انسان باید ردای جهاد را در همین دنیا و زندگی روزمره بر تن کند

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: متابعت از خدا و رسول(ص) و جهاد موکول و منوط به این است که بین این منافع و آن منافع یک نسبت قابل اعتنایی صورت گیرد؛ بنا نیست که امر اطاعت از خدا و رسول و جهاد موکول به جای دیگری شود. انسان در همین دنیای مادی و همین عرصه زندگی رومزه و با همه این تعلقات باید بتواند متابعت از امر خدا و رسول(ص) و جهاد به معنای عام کلمه را دنبال کند و مشی پیامبر مکرم اسلام(ص) را محور و مدار زندگی خود قرار دهد و ردای جهاد را در همین دنیا و زندگی روزمره بر تن کند و حتی به همین تعلقات و موضوعات هشت‌گانه مادی بتواند رنگ و بوی الهی ببخشد.

وی با تصریح اینکه آن ۸ عامل مذکور می‌تواند تحت تأثیر متابعت از خدا و رسول(ص) و جهاد قرار گیرد، گفت: اگر حاکمیت حب خدا، رسول(ص) و جهاد در سرزمین وجودمان استقرار بیابد معادله شکل مناسب خود را پیدا می‌کند.

دکتر پورعلی با بیان اینکه هیچ راهی به جز تزکیه و تهذیب نفس و پاک کردن خویش از هر گونه آلودگی‌ها و خباثت‌ها برای متعالی کردن خود وجود ندارد، گفت: مفهوم آیات ذکر شده به معنای بریدن پیوندهای دوستی و محبت و نادیده گرفتن عواطف انسانی نبوده و نخواهد بود بلکه منظور این است که اگر انسان بر سر دو راهی منافع و حب رسول خدا(ص) و جهاد قرار گرفت بتواند به سمت حب خدا و رسول و جهاد حرکت کند و خداوند در این زمینه نیز به گروهی که عواطف و تعلقات خود را بر رضای خدا، متابعت از رسول(ص) و جهاد مقدم می‎شمارند، هشدار می‎دهد.

وی با یادآوری اینکه این هشدار تقدم زمینه‌ساز قهر الهی است آن هم قهر و غضبی نامعلوم، گفت: برتری دادن امور مادی بر معنویت به تعبیر همین آیه نشانه فسق است و مرز ایمان و فسق هم رها کردن معنویت است و معنویت ستون خیمه فرهنگ جهادی است.

دکتر پورعلی ادامه داد: اگر ما فرهنگ را در عناصر زبانی و ذهنی به معنای اخلاقیات، باورها، آرمان‌ها و نگرش‌ها، به معنای ارزشی و هنجاری‌اش، یعنی اخلاقیات و به معنای رفتاری‌اش یعنی سبک زندگی، مسیر، عادت و گرایش و به معنای عنصر نهادی یعنی مناسبت‌های سازمانی قلمداد کنیم چتر معنویت باید بتواند همه این عناصر را در بربگیرد.

خمیر مایه فرهنگ جهادی معنویت است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه همه عناصر فرهنگی است، چون خمیر و خیمه فرهنگ جهادی معنویت است، گفت: فرهنگ جهادی به این روحیه یعنی روحیه معنویت‌گرایی و طاعت‌گرایی و متابعت از رسول و ولی وابسته و پیوسته است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در طول حیات ۳۷ ساله جهاد دانشگاهی ۷ بار خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و در این دیدارها توصیه‌ها و تاکیداتی داشتند و ما این توصیه‌ها و راهنمایی‌ها و تاکیدات را مرتب باید مرور کنیم، گفت: کلید واژه‌های اصلی هر دیدار می‌تواند بخشی از وجود فرهنگ مدیریت جهادی را بیان کند.

دکتر پورعلی با یادآوری منویات معظم‌له در دیدار ۲۴ مرداد سال ۸۶ که دیداری متفاوت با سایر دیدارها بوده و ایشان در فضای جهاد دانشگاهی حضور یافته بودند، گفت: به تعبیر ایشان این اقدام به معنای اوج علاقه و قدرشناسی نسبت به جهادگران بوده است.

وی با بیان اینکه معظم‌له در این دیدار به یک تیپ‌شناسی فردی و سازمانی در قالب اشاره به جهادگر برجسته مرحوم کاظمی آشتیبانی و موسسه رویان اشاره کردند، گفت: ایشان فرمودند موسسه رویان یک موسسه موفق و یک نمونه کامل و چشمگیر از آن چیزی بود و هست که انسان آرزویش را می‌کند یک آرزوی تحقق یافته بر روی زمین و در مورد مرحوم کاظمی آشتیبانی قریب به همین مضمون اشاره کردند و فرمودند علت اینکه به آن مرحوم علاقه داشتم همین است حرکت و نحوه کار و مدیریت پیگیری او یک مجموعه کامل از آن چیزی است که آدم دوست داشته و آرزو دارد.

دکتر پورعلی اضافه کرد: این الگوی مطلوب فردی و ساختاری یکی از زمینی‌ترین و قابل لمس‌ترین و محسوس‌ترین الگوی فرهنگ و مدیریت جهادی است و این موسسه و مرحوم کاظمی آشتیبانی در بیان مقام معظم رهبری دارای ویژگی‌هایی بودند که لازم است حراست جهاد دانشگاهی نیز به این موارد توجه کند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند موسسه رویان و مرحوم کاظمی آشتیبانی ترکیبی از علم، ایمان و تلاش هستند و مجموعه این ها اگر در یک فرد و جمعی کنار هم بودند، در حقیقت یک امر آسمانی را به یک امر زمینی و محقق یافته تبدیل می‌کند.

دکتر پورعلی همچنین فرازهایی از آیه ۱۰۸ سوره توبه را یادآور شد و گفت: در این نکته قرآنی مقام معظم رهبری جهاد را به مثابه یک نهاد با مفهوم مسجد هم‌خوانی کرده است و مردان و زنان این نهاد به کسانی تعبیر کرده است که دوست دارند پاکیزه باشند و خداوند هم به خاطر همین نیت پاکیزگی آن‌ها را دوست دارد و مورد لطف و عنایت قرار می‌دهد.

مجموعه جهاددانشگاهی به مثابه یک مسجد است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه مجموعه جهاد دانشگاهی به مثابه یک مسجد است، روحیات و رفتارهای فردی که وارد مسجد می‌شود را یادآور شد و گفت: ستون خیمه فرهنگ جهادی، معنویت و ایمان این نهاد است و فضای معنوی، عاطفی و روحانی آن نیز باید فضای مسجدی باشد که بر اساس تقوا بنا شده است و نمی‌توانیم در مسجد و در جایگاه عبادت به عنوان انسان مومن و عبد خدا هر رفتار و نگرش و کرداری گویشی و زبانی را به کار ببریم.

وی با یادآوری وظایف بخش حراست جهاد دانشگاهی تأکید کرد که حراست باید بر ایمان، تقوا، پاکی و طهارت بیفزاید و جهادگران هم باید بر ایمان، پاکیزگی و جهد و تلاششان بیفزایند.

جهاد به معنویت است نه ساختمان و تجهیزاتش

دکتر پورعلی با بیان اینکه جهاد به ساختمانش و تجهیزات و امکاناتش نیست بلکه جهاد به معنویت و ایمان تزلزل‌ناپذیری جهاد است، گفت: به تبع ارتقای این معنویت و ایمان در جهاد دانشگاهی، یک سنت الهی است و امکانات، تجهیزات و اعتبارات هم می‌آیند اما آنچه که باید به آن توجه کنیم، ایمان و معنویت کارکنان ماست که تاکنون سعی کردیم آن را به بهترین نحو حفظ کنیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های این فرهنگ تحقق یافته آن است که به مفهوم جهاد وسعت ببخشد و تا جایی که می‌تواند جهاد را از حرب و قتال دور کند؛ جهاد علمی، فرهنگی، اقتصادی یا مبارزه اقتصادی، فرهنگی و این‌ها از وجوه دیگر جهاد است.

وی باز هم فرمایشات مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد و گفت: معظم له تأکید کردند که باید خصم را شناسایی و تحت فشار قرار دهید؛ جهاد معنای اتم و اکملش این است که جهد و تلاشی باشد که دشمن را هدف گرفته باشد و تلاش نیز تلاش دشمن‌شکنانه بوده و علم و حرکت و تحقیق جهاد باید ناظر بر دشمن‌شکنی باشد.

دکتر پورعلی با تأکید بر اینکه سطح فعالیت و تحرک عنصر جهادی باید جهادی باشد، گفت: عوام‌گرایی و عوام‌پسندی در کار، عنصر جهادی و فرهنگ جهادی جای خود را به حرکت‌های گزین نمی‌دهند و عنصر جهادی باید حرف برتر را به میدان بیاورد و این تحقق پبدا نمی‌کند مگر اینکه آن معادله شکل بگیرد و بر ایمان و تقوایمان مراقبت کنیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری فرمودند از اول که جهاد دانشگاهی را شناخته‌ایم بر اساس دین و تقوا بوده و بر این اساس آن را باید نگه داشت، گفت: تعبیر دیگر در بیان مقام معظم رهبری بحث حفظ جهت‌گیری و هویت عنصر جهادی در این نهاد است.

وی گفت: گناهان و سخن‌چینی‌ها و طمع‌ها می‌توانند ما را محاصره کنند و بر اساس آن‌ها می‌توان هویت و جهت‌گیری‌های خود را تغییر داد لذا روح و هویت عنصر جهادی باید در مقابل این وسوسه‌ها محکم و استوار بایستد و هویت و شخصیت فرد و نهاد جهادی اگر بر مبنای تفکر درست و منطقی و صحیحی شکل گرفته باشد در گذر ایام نه تنها کمرنگ نخواهد شد بلکه روشن‌تر، واضح‌تر، شفاف‌تر و همچنین مستحکم‌تر می‌شود.

دکتر پورعلی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های عنصر جهادی این است که انقلابی است، گفت: نباید بگذاریم مفهوم انقلابی بودن دستخوش تحریف ماهیت شود؛ این یکی از نکاتی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کرده و می‌فرمایند عنصر انقلابی هیچ نسبتی با بی انضباطی، اغتشاش، بی نظمی، شلوغی و سردرگمی ندارد و در مقابل می‌فرمایند محکم‌ترین و قوی‌ترین انضباط‌ها انضباط جهادی و انقلابی است.

انسان انقلابی دارای محکم‌ترین انضباط است

وی با تأکید بر اینکه انسان انقلابی دارای محکم‌ترین انضباط بوده و قانونمندترین فرد و حامی و پاسدار قانون است، گفت: فراموش نکنیم که عنصر جهادی و فرهنگ جهادی به هستی پر از اعتماد و مملو از توکل به خداوند و باورمند به وعده الهی است.

جهادگران دانشگاهی پاسدار ارزش‌های انقلاب هستند

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا ، در ادامه این مراسم مسعود رستگار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، در سخنانی اظهار کرد: تمام اعضای جهاد دانشگاهی خود را پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی و عضو حراست می‌دانند .

وی با یادآوری وظایف بخش حراست جهاد دانشگاهی افزود: بخش حراست جهاد دانشگاهی، حراست از منابع انسانی، دستاوردها و آرمان‌های جهاد دانشگاهی را به‌طور مستقیم متقبل کرده است که با توجه به گستردگی جغرافیایی و عمق پیدا کردن فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطوح مختلف این وظیفه اهمیت و حساسیت بیشتری پیدا کرده است .

رستگار با تأکید بر لزوم همکاری همه اعضای جهاد دانشگاهی در بحث صیانت از دستاوردها و آرمان‌های این نهاد انقلابی گفت: همه ما باید بتوانیم با همکاری یکدیگر از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و جهاد دانشگاهی چه در مقابل مسائل داخلی و چه در مقابل هجمه‌های خارجی حفاظت کنیم تا بتوانیم آن آرمان‌هایی که جهاد دانشگاهی به خاطر آن‌ها تشکیل و تأسیس شده است، به بهترین نحو ممکن به منصه ظهور برسانیم .

وی در ادامه فعالیت‌های اعضای این نهاد انقلابی در استان فارس را یادآور شد و گفت: همکاران ما در فارس از افراد بسیار نخبه، دلسوز، علاقه‌مند و حساس هستند و قطعاً در سایر استان‌ها نیز همینطور است .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس، وجود حراست و عملکردهای آن را نعمتی برای این نهاد برشمرد و به ارائه پیشنهاداتی برای ارتقای کیفیت عملکرد حراست جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت: باید به قوانین حراست در جهاد دانشگاهی بیشتر بپردازیم تا بر اساس قوانین بسیار متقن و محکم در حوزه‌های مختلف بتوانیم حرکت کنیم .

رستگار یادآور شد: وقتی فعالیت‌های اعضای جهاد دانشگاهی را با برترین وزارتخانه‌ها مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم بدنه جهاد دانشگاهی بسیار کارشناسانه فعالیت می‌کند و امیدواریم که تولیدات حوزه ریاست این نهاد انقلابی نیز در سایر دستگاه‌ها تبدیل به الگو شود تا سایر نهادهای اجرایی بتوانند از برکات دستاوردهای این نهاد انقلابی حداکثر بهره را ببرند .

پاسداران فضایل باید خود متخلق به فضیلت‌ها باشند

مدیر کل حوزه ریاست جهاد دانشگاهی نیز در این آئین گفت: فردی که قرار است پاسدار اجرای قانون و پاسدار فضایل باشد و از اخلاقیات حفاظت کند، باید متخلق به اخلاق و آراسته به آن فضیلت‌ها باشد .

علیرضا زجاجی، اهمیت کار حراست در سازمان‌ها و نهادها را یادآور شد و بر این نکته تأکید کرد که از مهم‌ترین وظایف حراست نظارت بر اجرای قانون و تأکید بر بایدها و نبایدهاست .

وی ادامه داد: وظیفه دیگری که همه کارکنان به ویژه حراست‌ها دارند این است که باید مقداری بیشتر به امر خودسازی پرداخته و شخصاً به بایدها و نبایدها پایبند باشند .

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، گردهمایی مدیران حراست واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور که صبح چهارشنبه ۲ آبان در شیراز آغاز به‌کار کرده است، پنجشنبه ۴ آبان نیز ادامه خواهد داشت.

لازمه کار در حراست داشتن وسواس و دقت است

حجت‌الاسلام جود نیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز نیز در گردهمایی مدیران حراست جهاددانشگاهی سراسر کشور طی سخنانی اظهار کرد: کار حراست بسیار کار حساسی است چرا که با آبروی مردم در ارتباط است لذا باید برای آن وسواس و دقت زیادی به خرج داد .

وی خطاب به اعضای حراست ادارات تأکید کرد که اگر می‌خواهید گزارشی تهیه کنید، حتماً خود و خدایتان حجت تمام شده باشد و شرایط شرعی آن گزارش باید حفظ شود .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز در ادامه گفت: کسی که با هزاران زنجیرهای مرئی و نامرئی به زمین گره خورده است توفیق رسیدن به مقامات تعالی به دست نمی‌آورد و کسی می‌تواند به این مقامات برسد که از ۲ زنجیر خواستن و داشتن رها شده باشد .

نیری با تبیین مفاهیم رهایی و آزادگی خاطرنشان کرد: شرط نخست برای رهپویی در مسیر حق از خویش رستن و از تعلقات گسستن است؛ کسی که با هزاران زنجیرهای مرئی و نامرئی به زمین گره خورده است توفیق رسیدن به مقامات تعالی به دست نمی‌آورد و کسی می‌تواند به این مقامات برسد که از ۲ زنجیر خواستن و داشتن رها شده باشد .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز ادامه داد: کسی که می‌خواهد می‌شود تطمیعش کرد مثل عمر سعد که تطمیع ملک ری شد .

وی با یادآوری سخنان آیت‌الله جوادی آملی که فرمودند تعبیر قرآن این است که دنیا شکوفه ناپایدار است و تاکنون برای کسی میوه نداده است، گفت: زنجیر دیگر زنجیر داشتن است؛ کسی که دارد می توان او را تهدید کرد .

نیری گفت: کسی که داشت و می‌خواست با دو زنجیر خواستن و داشتن بند به زمین شده است و این توفیق زیارت مقامات متعالی را پیدا نمی‌کند اما کسانی که با سیدالشهدا(ع) همراهی کردند کسانی بودند که نمی‌خواستند و اگر داشتند توان دل گسستن از تعلقات را بلد بودند .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز با بیان اینکه شکوه روح‌های بزرگ در این است که نمی‌خواهند و ندارند و یا اگر دارند توان دل گسستن دارند، شهید چمران را در این زمینه مثال زد و گفت: شهید چمران چنین بوده و دارای عظمت روحی فراوانی است؛ او دکترای فیزیک پلاسما و در ناسا مشغول به کار است زن و فرزند دارد اما برای جهاد در راه خدا به جنوب لبنان می‌آید و بعد از آن هم راهی جبهه‌های دفاع مقدس می‌شود .

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، گردهمایی مدیران حراست واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور که در حرم مطهر احمدابن موسی(ع) و از صبح چهارشنبه ۳ آبان آغاز به‌کار کرده است تا پنجشنبه ۴ آبان ماه ادامه دارد.

 

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92