عناوين آخرين اخبار :  ...
تحصیل ۳۷ درصد دانشجویان کشور در واحدهای دانشگاه آزاد


تحصیل ۳۷ درصد دانشجویان کشور در واحدهای دانشگاه آزاد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه آزاد به ارائه آماری از عملکرد مدیریت خود در این دانشگاه پرداخت و افزود: تعداد دانشجویان در مهرماه ۹۲ حدود یک میلیون و ۶۲۰ هزار نفر بود و در سه سال اخیر روی همین عدد محدود بوده است ولی می‌توان گفت که ۳۷ درصد دانشجویان کل کشور در واحدهای دانشگاه آزاد درس می‌خوانند.

دکتر حمید میرزاده

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار ایسنا، حمید میرزاده در مراسم آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی و افتتاح ۱۰ هزار مترمربع طرح‌های عمرانی با بیان اینکه مدیریتی که در دوره جدید از مهر ۹۲ آغاز شد یکی از عمده‌ترین برنامه‌های خود را در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد قرار داد، اظهار کرد: این برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها مطابق سند بالادستی و سند ابلاغی مقام معظم رهبری بوده است و با توجه به سیاست‌های کلی نظام تنظیم شده است.

وی افزود: با توجه به نیاز کشور و مساله توسعه کیفی دانشگاه که مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌تواند بروز کند سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کردیم و در حال حاضر دانشگاه آزاد رتبه ۱۶۲ را در تولیدات علمی جهان دارد که البته این مساله مربوط به ۴۰ واحد از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی است.

میرزاده به ارائه آماری از عملکرد مدیریت خود در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و افزود: تعداد دانشجویان در مهرماه ۹۲ حدود یک میلیون و ۶۲۰ هزار نفر بود و در سه سال اخیر روی همین عدد محدود بوده است ولی می‌توان گفت که ۳۷ درصد دانشجویان کل کشور در واحدهای دانشگاه آزاد درس می‌خوانند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد اعضای هیات علمی تمام‌وقت از ۲۹ هزار و ۳۲۴ نفر در مهر ۹۲ به ۳۲ هزار و ۸۹۱ نفر در مهر ۹۵ رسید که حدود ۳۸۰۰ نفر نیز از اساتید ارتقاء یافته‌اند و استادیار شده‌اند. به طور کلی در حال حاضر نسبت فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کل دانشگاه‌های کشور ۵۰ درصد است.

میرزاده همچنین با بیان اینکه با سیاست گذاری‌هایی که انجام دادیم در مقطع تحصیلات تکمیلی، توانستیم ۵۳ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی کل کشور را به خود اختصاص دهیم، گفت: درصد دانشجویان محصل در مقطع تحصیلات تکمیلی در سند چشم‌انداز باید به ۳۰ درصد می‌رسید که هم‌اکنون ما به عدد ۳۰٫۴ درصد رسیده‌ایم. در حالی که این عدد در سطح کل دانشگاه‌های کشور ۲۱ درصد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد رشته‌محل‌های مصوب مقطع کارشناسی ارشد از سه هزار و ۷۰۱ در سال ۹۲ به ۸ هزار و ۷۶۵ رشته‌محل در سال ۹۵ رسیده است، اظهار کرد: همچنین تعداد رشته‌محل‌های مصوب دکتری تخصصی از ۳۹۲ رشته در سال ۹۲ به ۲۷۴۶ رشته‌محل در سال ۹۵ رسیده است که این مساله تحولی بزرگ در دانشگاه آزاد محسوب می‌شود.

وی به موضوع تاسیس دانشگاه در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین آثار این مساله این است که خانواده‌ها فرزندان را در دامن خود و طبق نظارت محلی منطقه‌ای پرورش می‌دهند و البته هزینه‌ای اضافی جهت رفت و آمد آنها را نیز متقبل نمی‌شوند.

به گفته میرزاده، گاهی اوقات نزدیک به ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر از دانشجویان در هر ترم تقاضای مهمانی می‌کردند که با توجه به تاسیس دانشگاه در مناطق مختلف این عدد به حدود ۱۶ هزار و ۷۰۰ دانشجو در هر ترم رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد اعضای هیات علمی تمام‌وقت حدود ۳۰ هزار و اعضای هیات علمی نیمه‌وقت حدود ۲ هزار و حق‌التدریسی‌ها بیش از ۳۵ هزار نفر هستند، گفت: تعداد اعضای علمی جذب‌شده قطعی چهار هزار نفر بوده و همچنین تعداد اعضای هیات علمی که در استان‌ها قرارداد پیمانی امضا کرده‌اند نیز به ۳۵۰۰ نفر می‌رسد که البته یکی از مهمترین برنامه‌های ما این است که تا پایان سال ۹۶ این تعداد را به ۲۰ هزار نفر ارتقاء دهیم.

میرزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد اساتید استادیار به بالا و ۴۰ درصد مربی هستند، اظهار کرد: نسبت استاد به دانشجو یک به ۴۹ است که این عدد تا پایان سال ۹۹ به یک به ۳۷ دانشجو می‌رسد و همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۱۴۰۴ این عدد یک به ۲۷ دانشجو ارتقاء می‌یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه وضعیت حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد را در سال ۹۲ و ۹۵ مورد قیاس قرار داد و گفت: تعداد رشته‌ها در مقطع دکتری تخصصی از چهار رشته به هفت رشته رسید و همچنین در حال حاضر ۱۵۵۱ عضو هیات علمی و ۷۰ هزار دانشجو در این حوزه مشغول هستند.

میرزاده ادامه داد: ۱۵ بیمارستان نیز داریم که از این تعداد ۱۱ بیمارستان فعال بوده و ۴ بیمارستان نیز طی سال جاری فعال خواهند شد و همچنین ۶۵۴ مدرسه در سازمان سما داریم که دارای ۶۷ هزار دانشجو و ۱۲۱ آموزشکده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به شاخص‌های عملکردی مهم پژوهش و فناوری این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد مراکز پژوهشی از ۳۰ مرکز در مهر ۹۲ به ۸۲ مرکز در مهر ۹۵ و همچنین تعداد مراکز رشد در این بازه زمانی از ۳۷ مرکز به ۱۰۰ مرکز رسید و از طرفی هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از ۱۲۴ عدد به ۹۲۶ عدد ارتقاء یافت.

وی با بیان اینکه در زمان ریاست دکتر جاسبی ارتباطات با پایگاه‌های معتبر علمی برقرار بود، اظهار کرد: متاسفانه در دوره ریاست پس از دکتر جاسبی این ارتباطات قطع شد ولی ما توانستیم با سرمایه‌گذاری زیاد در این حوزه مجدد با پایگاه‌های معتبر علمی ارتباط خود را قوت ببخشیم.

وی افزود: در واقع دانشگاه آزاد در حوزه بین‌الملل توانست واحدهای خود را از ۴ واحد به ۱۱ واحد برساند و تعداد دانشجویان خارجی خود را نیز به ۱۰ هزار نفر از کشورهای عراق، افغانستان و آسیای مرکزی ارتقاء دهد.

میرزاده همچنین با بیان اینکه نسبت به سال ۹۳ با احتساب تورم ۴۰ درصد طی سه سال اخیر رشد بودجه ۱٫۶ بوده است، اظهار کرد: در کنار برخی نارسایی‌ها و کم‌لطفی‌ها اما مدیران دانشگاه آزاد موفق شدند به سوددهی برسند و ۴۰ درصد وابستگی به شهریه کاهش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان از اعطای وام دانشجویی به ۱۲ هزار زوج و اعطای ۸۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به کارکنان دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار ایسنا در این مراسم طرح های عمرانی واحد تهران شمال دانشکده فنی مهندسی و پژوهشگاه و آزمایشگاه این واحد رونمایی شد.

دکتر علی محمد صفانیا رییس واحد تهران شمال در این مراسم با بیان اینکه این واحد ۲۱۵ هزار مترمربع فضای آموزشی داشته و ۹۱ هزار دانش آموخته در این واحد داریم گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام دادبم توانستیم از زیانی بالغ بر ۶ میلیارد تومان به سودی ۱۰ میلیارد تومانی برسیم.

وی تصربح کرد: با توجه به اینکه منابع درآمدی ما از از طریق ایجاد آزمایشگاه های همکار و برگزاری دوره های آزمایشی و انجام فعالیت های پژوهشی تامین میشود سیاست گذاری و برنامه ریزی درست در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا دد این مراسم که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشت از ۱۱ دانشجوی نمونه از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.

همچنین از آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز که ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد را بر عهده دارد نیز با اهدای تابلویی تقدیر شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92