عناوين آخرين اخبار :  ...
تجمیع ۹۱۶۶ آزمایشگاه و کارگاه درسامانه «ساها»/امکان دسترسی واحدهای دانشگاهی به پایگاه‌های معتبر


تجمیع ۹۱۶۶ آزمایشگاه و کارگاه درسامانه «ساها»/امکان دسترسی واحدهای دانشگاهی به پایگاه‌های معتبر

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی پژوهشگاه مرکزی این دانشگاه به منظور تجمع مغزها متشکل از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور، از وجود ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه در این دانشگاه خبر داد که تا کنون ۹۱۶۶ مورد آن در سامانه «ساها» تجمیع شده‌اند.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه‌ آزاد اسلامی و رییس دوازدهمین سمینار بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمر در این مراسم که صبح امروز با حضور اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، ضمن تشکر و خیر مقدم به حاضرین گفت: اولین همایش ISPST در اوایل انقلاب در دانشکده مهندسی پلیمر و پلی‌تکنیک تهران برگزار شد و امروز نیز دوازدهمین دوره آن در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است.

رییس دوازدهمین سمینار بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمر با گرامیداشت یاد و خاطره پروفسورها انتظامی و بنی‌هاشمی از بزرگان علم پلیمر ایران، به تشکیل انجمن پلیمر ایران در سال ۱۳۷۶ اشاره کرد و افزود: تشکیل این انجمن موجب برقراری ارتباط خانواده پلیمر ایران با یکدیگر شد، همچنین همکاری انجمن پلیمر ایران با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیز موجب ارتقای این رشته در سطح بین‌المللی شده است.

رییس دانشگاه‌ آزاد اسلامی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و دستاوردهای به دست آمده در این دانشگاه، گفت: دانشگاه‌آزاداسلامی یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امروز بعنوان چهارمین دانشگاه پرجمعیت و اولین دانشگاه حضوری جهان شناخته شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌آزاداسلامی به پیشنهاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حمایت امام خمینی (ره) پس از انقلاب اسلامی ایران تاسیس شد، گفت: خوشبختانه این دانشگاه امروز با حمایت و سرمایه مردم توانسته به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شود.

دکتر میرزاده با اشاره به رتبه جهانی تولید علم در دانشگاه‌آزاداسلامی، گفت: رتبه دانشگاه‌آزاداسلامی در چهار سال اخیر رشد بسزایی داشته و امروز این دانشگاه توانسته است با کسب رتبه ۱۶۲ جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

رییس دانشگاه‌آزاداسلامی افزود: کسب این رتبه تنها حاصل تلاش حدود ۴۰ واحد جامع دانشگاه‌آزاداسلامی است که مجری دوره دکتری هستند.

دکتر میرزاده همچنین به رقابت دانشگاه آزاداسلامی با ۲ هزار و ۳۰۰ دانشگاه در سراسر ایران اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۸۵۵ دانشگاه در سراسر ایران وجود دارد که از این تعداد، ۵۰۵ دانشگاه متعلق به دانشگاه‌آزاد اسلامی و سازمان سماست.

بیش از ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان کشور متعلق به دانشگاه‌آزاد است

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان ایران متعلق به دانشگاه‌آزاداسلامی است، گفت: دانشگاه‌آزاداسلامی دارای ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فارغ‌التحصیل است که این آمار نشان‌دهنده سهم این دانشگاه در توسعه علمی و افزایش میزان فرهیختگی کشور است.

رییس دانشگاه‌آزاداسلامی با اشاره به جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه، گفت: هدف ما در برنامه پنج ساله جذب ۲۰ هزار عضو هیات علمی است که تاکنون ۱۰ هزار و ۷۹۹ عضو هیات علمی در این دانشگاه جذب شده و یا ارتقاء یافته‌اند؛ جذب شدگان ۶۵ درصد از اساتید دانشگاه‌های دولتی، ۲۱ درصد از اساتید دانشگاه‌آزاداسلامی و ۱۷ درصد از اساتید خارجی هستند.

وی افزود: دانشگاه‌آزاداسلامی در حال حاضر ۳۳ هزار عضو هیات علمی تمام وقت دارد که از این تعداد ۵۵ درصد دارای مرتبه استادیار به بالا هستند و تا پایان سال این آمار به ۶۰ درصد عضو هیات علمی با مرتبه استادیار به بالا و ۴۰ درصد عضو هیات علمی با مرتبه مربی خواهد رسید.

۳۰درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه هستند

دکتر میرزاده گفت: ۳۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند و هدف در برنامه چشم انداز کشور در سال ۱۴۰۴ داشتن ۳۰ درصد دانشجوی تحصیلات تکمیلی است که هم‌اکنون این دانشگاه به هدف برنامه چشم انداز دست یافته است.

نسبت استاد تمام وقت به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ۱ به۴۹ است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نسبت استاد تمام وقت به دانشجو ۱ به ۴۹ است که هدف ما رسیدن به نسبت ۱ به ۳۷ در سال ۱۳۹۹ است.

دکتر میرزاده همچنین به دستاوردهای حوزه پزشکی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌آزاداسلامی در حال حاضر دارای ۱۵ بیمارستان فعال (۷ بیمارستان با رتبه اول) و هزار و ۷۶۹ تخت بیمارستانی است.

وی همچنین در خصوص تعداد مدارس و آموزشکده‌های سما گفت: سازمان سمای دانشگاه‌آزاداسلامی دارای ۶۵۴ مدرسه، ۱۲۱ آموزشکده، ۶۷ هزار و ۶۶۷ دانش‌آموز و بیش از ۱۰۱ هزار دانشجو است.

کاهش وابستگی به شهریه با راه‌اندازی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سال ۹۹ میزان وابستگی به شهریه به ۶۰ درصد خواهد رسید، گفت: هدف ما در دانشگاه آزاد اسلامی کاهش وابستگی به شهریه است که این مهم جز با راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و شهرک‌های فناوری محقق نمی‌شود.

وی افزود: دانشگاه‌آزاداسلامی دارای ۹۲۶ هسته فناور و شرکت دانش‌بنیان، ۱۰۰ مرکز رشد، ۸۲ مرکز پژوهشی، ۳۹۱ محصول تجاری شده و … است که ۷۰ درصد مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان طی سه سال اخیر راه‌اندازی شده است.

دکتر میرزاده تعداد مقالات ESI معتبر دانشگاه‌آزاداسلامی را ۳۴ هزار و ۱۸ مقاله دانست که از این تعداد ۵۱٫۷ درصد متعلق به چهار سال اخیر است.

دسترسی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به پایگاه‌های معتبر علمی

رییس دانشگاه‌آزاداسلامی با بیان اینکه اکنون دسترسی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به بسیاری از پایگاه‌های معتبر علمی برقرار شده است، گفت: دانشگاه‌آزاداسلامی در نظام‌های رتبه ‌بندی SCOPUS و Web Of Science دارای جایگاه نخست و در پایگاه ESI دارای رتبه ۱۶۲ است.

ساها آزمایشگاهی ملی

رییس دوازدهمین سمینار بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمر با بیان اینکه ساها یک آزمایشگاه ملی است، گفت: سامانه الکترونیکی همکار آزاد (ساها) برای ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی به پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و سایر پژوهشگران کشور با تجمیع ۹۱۶۶ آزمایشگاه و کارگاه به صورت مجازی از پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ راه‌اندازی شد که موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها، خدمات و ارائه خدمات به تمام دانشجویان در سراسر کشور شده است.

دکتر میرزاده همچنین به طرح‌های ماندگار فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین طرح‌های ماندگار فرهنگی شناسایی مفاخر و مشاهیر علمی ایران و ارائه پایان‌نامه با موضوع زندگی آنان است.

دانشگاه‌آزاداسلامی دارای ۱۱ واحد و مرکز بین‌المللی است

رییس دانشگاه‌آزاداسلامی به توسعه ارتباطات بین‌المللی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ آزاد اسلامی دارای ۱۱ واحد بین‌الملل در آکسفورد انگلستان، میلان ایتالیا، نورتینگن و اسن آلمان، مسکو، دبی امارت، بیروت لبنان و ۵ واحد و مرکز برون‌مرزی و ۳ دفتر در خارج از کشور است.

دکتر میرزاده به دیگر دستاوردها و فعالیت‌های این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: اجرای طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی، حضور ۲۰ تیم ورزشی در لیگ برتر، ایجاد شبکه یکپارچه مکاتبات اداری، راه‌اندازی سامانه نقل و انتقالات، سامانه جامع صندوق رفاه، سامانه متمرکز صدور دانشنامه دانش‌آموختگان با امکان گردش فرآیند به شکل مکانیزه از زمان ثبت فراغت از تحصیل تا صدور دانشنامه، پرداخت تسهیلات اعتباری و … از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های عمرانی، اداری-مالی، فناوری اطلاعات و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

راه‌اندازی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

رییس دوازدهمین سمینار بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمر در پایان همچنین از راه‌اندازی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی زمینه‌ای برای تجمع مغزها متشکل از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور، پژوهشگران ایرانی خارج کشور و پژوهشگران صنایع است که همه برای نوآوری، نخبه پروری، تجاری‌سازی تحقیقات و تبدیل علم به ثروت همکاری می‌کنند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92